URODA I ZDROWIE

Orzechy cola – właściwości dla zdrowia

23 kwietnia 2019, dodał: Dagmara

Orzechy Cola pochodzą z tropikalnych lasów położonych w Afryce Zachodniej. Nasiona te posiadają mnóstwo cennych właściwości, jednak najbardziej słyną z bycia bombą energetyczną. Dlaczego orzechy Cola dodają energii? Jakie jeszcze skrywają sekrety?

orzechy cola

Co nieco o orzechach Cola

Orzechy Cola pochodzą z lasów tropikalnych Afryki i rosną na drzewie Cola nitida, czyli Cola błyszcząca. Drzewo osiąga nawet do 15 metrów wysokości i posiada owalne liście przypominające w dotyku skórę. Na drzewie rosną też kremowo – purpurowe kwiaty. W owocach znajdziesz okrągłe, małe nasiona w kolorze jasnożółtym lub pomarańczowym, które po wyschnięciu zmieniają kolor na brązowy. Cola nitida rośnie dziko, a mieszkańcy od wielu lat żują orzechy cola. Dodają im energii oraz sił na resztę dnia. W medycynie tradycyjnej orzechy Cola stosowana do walki z migreną i gorączką. Ponad to orzechy Cola mogą służyć również jako naturalny afrodyzjak. 

orzechy cola

Właściwości

W orzechach Cola znajdziesz sporą dawkę kofeiny. To właśnie dzięki niej orzechy zyskały taką sławę. W tych niewielkich nasionkach mieści się nawet do 4 % kofeiny, więc mogą bez problemu zastąpić Twoją poranną kawę. Ponad to w orzechach znajdziesz również kolaninę oraz teobrominę, które poprawiają samopoczucie, zmniejszają zmęczenie psychiczne oraz fizyczne a dodatkowo usprawniają koncentrację. 

Orzechy Cola odpowiadają za pobudzenie centralnego układu nerwowego dzięki czemu zwiększają Twoje zdolności intelektualne oraz zwiększają sprawność fizyczną.Również Twoje krążenie ulegnie poprawie, a drogi oddechowe zostaną rozszerzone. To wszystko sprawi, że Twój organizm będzie o wiele lepiej funkcjonował.

Jeżeli zmagasz się z problemami trawiennymi typu zaparcia lub wzdęcia to tutaj również orzechy Cola przyjdą Ci z pomocą. Dzięki naturalnym spalaczom tłuszczy zwanymi termogenikami, pozbędziesz się zbędnych kalorii. Orzeszki zmniejszą Twój apetyt oraz zlikwidują uczucie głodu, więc śmiało możesz po nie sięgać podczas stosowania diety. Jakby tego było mało, to kolejną zaletą orzechów Cola jest wsparcie podczas kaca lub zatrucia pokarmowego.

orzechy cola

Stosowanie

Dziennie powinno się spożywać od 2 do 6 g orzechów Cola. Przekroczenie zalecanej dawki może negatywnie wpłynąć na nasz organizm, spowodować kołatanie serca, bóle głowy, a nawet  rozdrażnienia.

Orzechów powinny unikać kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby z alergią na orzechy oraz zmagające się z nadciśnieniem,

Orzechy Cola dostaniesz w sklepach internetowych a także stacjonarnych ze zdrową żywnością. Możesz je kupić w całości lub zmielone.  Ich średnia cena to 10 zł za 100 g.

Dodawaj orzechy Cola do płatków, jogurtu, sałatek zarówno owocowych jak i warzywnych, a nawet koktajli. Równie dobrze możesz też po prostu żuć orzechy. Pamiętaj jednak, aby nie stosować ich na noc, gdyż możesz mieć problemy z zaśnięciem.

orzechy cola

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...