URODA I ZDROWIE

Organizacja wesela w Warszawie – o czym należy pamiętać?

3 lipca 2017, dodał: AnnaK00994

Dzień ślubu i wesela to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdej młodej pary. Dzień ten zostanie zapamiętany na długie lata, zarówno przez przyszłych małżonków jak i wszystkich zaproszonych gości. Nic więc dziwnego, że każdy pragnie, aby ten dzień, miejsce na wesele oraz wszystkie istotne rzeczy były dopięte na ostatni guzik.

Wesele w Warszawie o czym nie możesz zapomnieć

Każda młoda para, oprócz tego, że chce wspaniale i zjawisko prezentować się tego dnia, chce również ugościć zaproszonych przez siebie gości najlepiej jak to tylko możliwe. Bardzo istotna jest cała oprawa ślubu, piękna i wzniosła uroczystość oraz fakt, iż dwoje bliskich sobie ludzi w towarzystwie najbliższych im osób ślubuje sobie miłość aż do śmierci. Wzniosłe momenty, uśmiechy oraz łzy radości stanowią kwintesencję każdego pięknego ślubu, jednak po wspaniałej uroczystości przychodzi czas na świętowanie podczas wesela. Organizując przyjęcie dla gości należy pamiętać o zarezerwowaniu odpowiedniej wielkości sali, która pomieści znaczną liczbę zaproszonych osób. Ponadto warto zadbać również o to, aby restauracja na wesele w Warszawie nie znajdowała się zbyt daleko od kościoła, ponieważ goście weselni, zwłaszcza Ci przyjezdni mogą się zwyczajnie pogubić w mieście. Jeśli już decydujemy się wynająć salę położoną na peryferiach miasta, warto zadbać o to, aby goście otrzymali mapki ze wskazówkami dojazdu na miejsce wesela.

Wesele w restauracji – o co należy zadbać na miejscu

Oczywistym jest, że miejsce na wesele w Warszawie ma odpowiadać w szczególności parze młodej. Ten jedyny w swoim rodzaju dzień ma być spełnieniem marzeń przede wszystkim osób wstępujących w związek małżeński. Obecnie okazuje się, że trafnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia weselnego w restauracji. Opcja ta szczególnie sprawdza się w dużych miastach takich jak np. Warszawa. Znalezienie odpowiedniej sali na wesele nie będzie stanowić więc dużego problemu.


Kilka pytań na które będziesz musiał sobie odpowiedzieć:

 1. Jak dużej sali potrzebujesz?
 2. Czy w ofercie lokalu zawarta jest wzmianka i maksymalnej i minimalnej liczbie osób?
 3. Czy podczas wesela, na terenie obiektu będą odbywać się inne imprezy?
 4. Czy wybrany przez Was lokal posiada przestrzeń na zewnątrz, przeznaczoną dla osób palących lub przeznaczony dla dzieci, bezpieczny plac zabaw?
 5. Co dokładnie znajduje się w cenie menu weselnego a za co należy dopłacić?
 6. Czy lokal zapewnia dekorację sali?
 7. Jaki jest koszt wyboru dodatkowych elementów?
 8. Które z elementów związanych z organizacją wesela możesz załatwić na własną rękę?
 9. Jaka jest wysokość zaliczki, którą musisz zapłacić przy podpisaniu umowy?
 10. Jakie są ogólne warunki płatności?
 11. Kiedy trzeba uzgodnić meny i podać maksymalną liczbę gości?
 12. Jaka jest treść umowy którą dostajesz? (powinieneś ją dokładnie przeczytać i zapoznać się z zawartymi w niej punktami).
 13. Czy na terenie obiektu znajdują się pokoje dla gości, którzy przyjadą na wesele z daleka?

Kiedy miejsce na wesele w Warszawie zostało już wybrane i zarezerwowane na odpowiedni termin, należy zadbać oczywiście o wszystkie pozostałe, bardzo istotne elementy. Bardzo istotny jest catering, ponieważ goście muszą coś jeść w trakcie całej nocy hucznego świętowania. Oczywiście można zamówić dania oraz uzgodnić całe menu z właścicielem restauracji, lub postarać się o catering z zewnątrz. Oprócz jedzenia i napojów, których oczywiście nie może zabraknąć istotna również jest oprawa muzyczna całego wydarzenia. To jedynie od młodej pary zależy, czy zdecydują się na profesjonalny zespół muzyczny grający muzykę na żywo lub na profesjonalnego DJ’a. Ważne jednak jest to, aby muzyka była dostosowana do gustów i upodobań wszystkich gości weselnych w taki sposób, aby każdy mógł doskonale bawić się i przetańczyć całą noc. Zazwyczaj zarówno muzycy jak i DJ’e w ramach swoich usług oferują również ciekawe, kolorowe oświetlenie LED, którego odcień może zostać dopasowany do koloru przewodniego wesela (jeśli taki został wybrany). Piękne, dynamicznie zmieniające się oświetlenie, wytwornica baniek mydlanych lub maszyna wytwarzająca mgłę – wszystkie te dodatkowe rzeczy sprawią, że zabawa nie tylko będzie jeszcze lepsza, ale również zrobi na gościach jeszcze lepsze wrażenie. Na koniec pozostaje odpowiednie ustrojenie sali i stołów, aby wszystko wyglądało niezwykle odświętnie. Wspaniałe girlandy przy suficie, wielobarwne balony napełnione helem, piękne, białe obrusy i śliczne kokardki na krzesłach sprawią, że cała sala będzie się doskonale prezentować. Ponadto na stołach muszą również stanąć wazony z kwiatami, które będą korespondowały z tymi, znajdującymi się w bukiecie panny młodej. Wszystko będzie się prezentować niezwykle elegancko i szykownie – czyli dokładnie tak, jak tego chce każda para młoda.

Miejsc na wesele w Warszawie jest sporo. To do Was zależy, które z nich wybierzecie i które najbardziej przypadnie Wam do gustu. Przed podjęciem tej decyzji należy się jednak dobrze zastanowić, często jeden nieprzemyślany szczegół może ważyć na całości przyjęcia weselnego.


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy polski specjalista honorowany j…
Inny problem jest w Polsce - napływ lekarzy z Ukrainy itp, więc na początku...
Czy malujecie się codziennie?
W weekendy odpuszczam pełny makijaż, tylko szminki używam.
krotkie wlosy
Może kiedyś będę miała krótkie, ale teraz lubię siebie wyłącznie w długich...
Jak poprawić samopoczucie?
Ja mam sprawdzony sposób - pyszne lody śmietankowe z dodatkiem soku malinowego:)