Operacja odstających uszu – pozbądź się kompleksów!

12 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Osoby przywiązujące dużą uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego często nie są zadowolone z powodu posiadania odstających uszu, które stanowią przyczynę wielu kompleksów. Rozwiązaniem tych problemów jest zabieg korekcji uszu.

Kiedy warto pomyśleć o operacji odstających uszu?

Brak satysfakcji ze swojego wyglądu rodzi dyskomfort i obniża poczucie własnej wartości. Odstające uszy stają się przyczyną izolacji, nieśmiałości, unikania kontaktów międzyludzkich – stają się podstawą wielu problemów psychologicznych. Często rodzice decydują się na zabieg u dziecka, by uchronić je przed późniejszymi kompleksami. Chociaż maluch nie ma jeszcze świadomości swojego defektu, w przyszłości odstające uszy mogą stać się powodem wyśmiewania się i dokuczania ze strony rówieśników. Operacja pozwala temu skutecznie zapobiec. Optymalnie przeprowadza się ją około 12 roku życia, gdyż do tego wieku ucho jeszcze rośnie intensywnie. W celu jednak uniknięcia kompleksów, odpowiednim wiekiem jest 6-7 rok życia. Na ten temat mówi artykuł: „Czy korektę odstających uszu można przeprowadzić u dziecka?”

Plastyka odstających uszu

Ten popularny zabieg może być wykonany różnymi technikami. Operacja odstających uszu ma na celu poprawienie kształtu małżowiny usznej. Jej efekty są trwałe i widoczne zaraz po zabiegu, który może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym w warunkach szpitalnych albo ambulatoryjnych. Technikę plastyki wybiera lekarz w zależności od indywidualnego przypadku. Po zabiegu zostają niewielkie, prawie niewidoczne blizny. Przez około 2 tygodnie pacjent musi nosić specjalną opaskę. Po około 2 do 3 tygodni można wrócić do aktywnego życia.

Czy warto poddać się korekcji uszu?

Decyzja powinna zostać podjęta indywidualnie, przez pacjenta. W przypadku, jeżeli ma on problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu, z pewnością powinien poddać się zabiegowi. Jeżeli pacjentem jest dziecko, decyzję podejmują rodzice w porozumieniu z lekarzem. Bez względu na wiek korekcja uszu zlikwiduje problemy z samoakceptacją, poprawi samopoczucie, pewność siebie i stosunek do życia.

Operacja odstających uszu to sposób na trwałe pozbycie się kompleksów. Jednorazowy zabieg potrafi odmienić życie, a przede wszystkim postrzeganie własnej osoby.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak mieć więcej energii
Mojej mamie kupiłam geriamoc, dobrze działa na pamięć żeń szeń, który jest tam...
pcos
Ja też to mam, ale nie biorę nic, naprawdę musiałyby mieć poi kilka...
Poprawa kondycji na rowerze
Polecam fajną stronkę https://fundacjamorska.pl nt uprawiania sportu, treningów, suplementów diety i odżywek dla sportowców....
Kredyt na szybko
Ja już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu, bo mimo dobrej...