Operacja odstających uszu – pozbądź się kompleksów!

12 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Osoby przywiązujące dużą uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego często nie są zadowolone z powodu posiadania odstających uszu, które stanowią przyczynę wielu kompleksów. Rozwiązaniem tych problemów jest zabieg korekcji uszu.

Kiedy warto pomyśleć o operacji odstających uszu?

Brak satysfakcji ze swojego wyglądu rodzi dyskomfort i obniża poczucie własnej wartości. Odstające uszy stają się przyczyną izolacji, nieśmiałości, unikania kontaktów międzyludzkich – stają się podstawą wielu problemów psychologicznych. Często rodzice decydują się na zabieg u dziecka, by uchronić je przed późniejszymi kompleksami. Chociaż maluch nie ma jeszcze świadomości swojego defektu, w przyszłości odstające uszy mogą stać się powodem wyśmiewania się i dokuczania ze strony rówieśników. Operacja pozwala temu skutecznie zapobiec. Optymalnie przeprowadza się ją około 12 roku życia, gdyż do tego wieku ucho jeszcze rośnie intensywnie. W celu jednak uniknięcia kompleksów, odpowiednim wiekiem jest 6-7 rok życia. Na ten temat mówi artykuł: „Czy korektę odstających uszu można przeprowadzić u dziecka?”

Plastyka odstających uszu

Ten popularny zabieg może być wykonany różnymi technikami. Operacja odstających uszu ma na celu poprawienie kształtu małżowiny usznej. Jej efekty są trwałe i widoczne zaraz po zabiegu, który może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym w warunkach szpitalnych albo ambulatoryjnych. Technikę plastyki wybiera lekarz w zależności od indywidualnego przypadku. Po zabiegu zostają niewielkie, prawie niewidoczne blizny. Przez około 2 tygodnie pacjent musi nosić specjalną opaskę. Po około 2 do 3 tygodni można wrócić do aktywnego życia.

Czy warto poddać się korekcji uszu?

Decyzja powinna zostać podjęta indywidualnie, przez pacjenta. W przypadku, jeżeli ma on problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu, z pewnością powinien poddać się zabiegowi. Jeżeli pacjentem jest dziecko, decyzję podejmują rodzice w porozumieniu z lekarzem. Bez względu na wiek korekcja uszu zlikwiduje problemy z samoakceptacją, poprawi samopoczucie, pewność siebie i stosunek do życia.

Operacja odstających uszu to sposób na trwałe pozbycie się kompleksów. Jednorazowy zabieg potrafi odmienić życie, a przede wszystkim postrzeganie własnej osoby.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...
Botox na zmiany trądzikowe
Dokładnie pierwszy raz słyszę o botoksie na trądzik, mi w klinice od razu polecili...
Blizny na twarzy krępujące :(
Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam...
Przebarwienia na twarzy
Zgadzam się z opiniami dziewczyn na stare przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku...