Online czy stacjonarnie – jak kupować leki?

14 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Kupowanie leków online stało się dziś powszechną praktyką niemal na całym świecie, niewątpliwie za sprawą ogromnych zalet, jakie ma ten typ robienia zakupów. Czy jednak słusznie? I czy kupowanie lekarstw przez internet jest tak do końca bezpieczne? Przedstawiamy największe zalety i wady kupowania produktów farmaceutycznych w sieci.

Dyskrecja

Jedną z niewątpliwych zalet kupowania w aptekach online jest fakt, że możemy kupować produkty medyczne bez wiedzy innych osób. Rzeczywiście, dopytywanie się przy okienku o lek na nietrzymanie moczu czy środek przeciw biegunce może być bardzo krępujące i wiele osób woli raczej zrezygnować z zakupu potrzebnego im produktu, niż spalać się ze wstydu przed farmaceutką i osobami czekającymi w kolejce. Dzięki aptekom internetowym ten problem przestaje istnieć, dzięki czemu każdy może mieć dostęp do leków, których potrzebuje.

Porównywanie cen

Porównywanie cen leków w aptekach stacjonarnych jest praktycznie niemożliwe, szczególnie jeśli mieszkamy w dużym mieście. Chyba że zrobilibyśmy sobie z tego zajęcie na cały etat. Jednak przejrzenie kilku czy kilkunastu witryn internetowych to przecież żaden problem. Apteki online pozwalają niezwykle szybko i łatwo porównać ceny interesujących nas leków. Oczywiście, należy zachować wielką ostrożność, jeśli jakaś apteka internetowa proponuje nasz lek za podejrzanie niską cenę. Zawsze lepiej jest sprawdzić więcej niż dwie witryny, żeby mieć pojęcie, jaka cena uznawana jest za standardową.

Oszczędność

Ceny leków w aptekach online są często niższe niż w aptekach stacjonarnych. Niektóre z nich nie istnieją fizycznie, więc ich koszty operowania są dużo niższe niż aptek stacjonarnych, które muszą płacić czynsz. Apteki internetowe często zachęcają swoich klientów do zakupów różnego rodzaju promocjami. Często także dostawa jest darmowa, jeśli zakupy zrobimy w określonej kwocie.

Wygoda

Nie każdy mieszka obok apteki. Nie zawsze też apteka znajduje się po drodze z pracy do domu. Warto także pamiętać, że jest wiele osób, dla których podróże nawet na małe dystanse są niezwykle trudnym, jeśli nie niemożliwym przedsięwzięciem. Dla osób, które mają problemy z podróżowaniem do apteki stacjonarnej oraz dla tych, którzy nie koniecznie chcą przejeżdżać przez pół miasta, po to, by przez godzinę stać w kolejce, najlepszą alternatywą jest apteka online, która dostarczy zakupione produkty prosto do domu.

Uwaga na podróbki

Mimo wielu zalet, kupowanie leków w aptekach internetowych nie zawsze jest w 100 proc. bezpieczne. Internet jest bombardowany fałszywymi aptekami, które mogą sprzedawać podróbki lub leki przeterminowane, które będą dużo tańsze niż leki sprzedawane w aptekach stacjonarnych i uczciwych aptekach online. W odróżnieniu od podróbek ubrań czy torebek, zakup podróbek leków może skutkować poważnym uszkodzeniem zdrowia, a nawet utratą życia przez osobą kupującą. Warto pamiętać, by zakupy robić tylko u zaufanych dostawców. Unikajmy także za wszelką cenę kupowania leków na serwisach aukcyjnych od nieznanych podmiotów. Najlepiej jest sprawdzić , czy sklep, w którym chcemy kupić lek, ma dobre opinie i czy jest godny zaufania.

Pilnuj swoich danych

Żeby płatność doszła do skutku, apteka internetowa będzie nas prosić o nasze dane osobowe i informacje dotyczące naszego konta bankowego czy numeru karty kredytowej. Niezwykle ważne jest, by informacje takie podawać tylko sprawdzonym sklepom. Należy także wziąć pod uwagę, by nigdy nie podawać takich informacji, korzystając z komputera czy telefonu za pośrednictwem niezabezpieczonej sieci internetowej, na przykład w kawiarni. Informacje udostępniane w ten sposób aptece czy jakiemukolwiek innemu podmiotowi są doskonale widoczne dla wszystkich, którzy są zalogowani do tej samej sieci, istnieje więc duże ryzyko wykradzenia danych.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!

FORUM - bieżące dyskusje

wózek riko naturo ecco opinie
Dziewczyny, kilka tygodni temu kupilismy riko naturo ecco i jestesmy zadowoleni, polecamy :) wozek...
Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie
To prawda. Wprawdzie szkolenia są wymagające, trzeba porządnie popracować, ale rzeczywiście dzięki...
Weterynarz Warszawa
ja chodzę ze swoimi kiciami na Ursynowie do takiej małej przychodni. Może i...
studia studia studia
Szczerze? Czasy się zmieniły, to już nie jest tak jak 15 lat...