Olena Michajłowa-Rodina, Ludmiła Nikorych: „Ukraina”

4 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Olena Michajłowa-Rodina, Ludmiła Nikorych: „Ukraina

Ta książka nie jest o wojnie. Pokazuje bogatą kulturę, długą historię i wspaniałą naturę Ukrainy, a przewodniczkami są dwie kijowskie artystki. Olena Michajłowa-Rodina i Ludmiła Nikorycz, teściowa i synowa, pokazują ważne miejsca, zwyczaje, legendy i krajobrazy ich ojczyzny same będąc daleko od domu.

24 lutego Ludmiłę Nikorycz obudziły syreny, które oznaczały początek wojny. Zdała sobie sprawę, że jej życie nie będzie już takie jak przedtem, pełne rodzinnych spraw, karkołomnych terminów w pracy, sporów z przyjaciółmi… Od razu zorientowała się, że musi opuścić dom, bo w Kijowie będzie zbyt niebezpiecznie. Z córką, teściową i kotem zabrały tylko to, co najcenniejsze. Udało im się dojechać do Lwowa, ale już nie wcisnęły się do pociągu, który ruszał do Przemyśla…

Ludmiła, Elena, Liza i kot Kuskus przez Słowację dotarły do Olsztyna, gdzie przyjęli je znajomi Polacy. Dali im mieszkanie, ciepło i wsparcie. Książka pomoże nawiązać dialog i więź między polskimi i ukraińskimi dziećmi.

Ludmiła Nikorych – urodziła się w Czerniowcach, gdzie studiowała sztukę. Przyjechała do ukochanego Kijowa, żeby się kształcić i została w nim żyć. Założyła rodzinę, a później zaczęła pracować jako grafik biorąc udział w różnych projektach artystycznych. Głównie zajmuje się projektowaniem opakowań i tworzeniem logo. Książka „Ukraina” to jej współautorski debiut.

Olena Michajłowa-Rodina – uczyła się w szkole artystycznej i studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Sankt-Petersburgu na wydziale grafiki. Całe życie mieszkała w Kijowie. Zrobiła ilustracje do prawie 30 książek dla dzieci, większość z nich w wydawnictwie „Veselka”. Zajmowała się grafiką sztalugową i malarstwem, głównie pejzażami, martwymi naturami, portretami.

Książkę poleca Wydawnictwo Muchomor

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...