Olej ze słodkich migdałów – nie tylko do masażu

28 grudnia 2015, dodał: Optima PLUS

file1451298667

Największym dobrodziejstwem oleju ze słodkich migdałów jest jego unikalny skład. Swoje właściwości odżywcze olej migdałowy zawdzięcza zawartości witamin A, D i E oraz witamin z grupy B, a także znacznej ilości kwasów tłuszczowych – linolowego (ok. 30 %) i oleinowego (ok. 70%).

Obecność tych substancji sprawia, że olej doskonale nawilża, uelastycznia, oraz opóźnia procesy starzenia się skóry. Dodatkowym atutem oleju z migdałów jest delikatny, prawie niewyczuwalny zapach, dzięki któremu jest on doskonałą bazą do tworzenia domowych kosmetyków oraz wzbogacania drogeryjnych preparatów.

Walka z rozstępami

Olej migdałowy stosuje się także jako środek zapobiegający powstawaniu rozstępów. Z tego powodu powinien on zostać nieodłącznym towarzyszem kobiet w ciąży oraz osób, które są w trakcie odchudzania. Ze względu na swoje uelastyczniające właściwości olej z migdałów idealnie nadaje się do pielęgnacji ciążowego brzucha oraz tych stref, na których często pojawiają się rozstępy. Regularny masaż z użyciem olejku ze słodkich migdałów uelastycznia i ujędrnia skórę, jest więc doskonałą profilaktyką rozstępów.

Olejowanie włosów i paznokci

Stosowanie oleju ze słodkich migdałów może znacznie poprawić stan suchych i zniszczonych włosów. Wystarczy przed każdym myciem włosów nałożyć na nie ok. 10 ml olejku i przetrzymać około 1-2 godzin. Systematyczne olejowanie włosów odbuduje naturalną warstwę ochronną włosa i sprawi, że będą niszczyć i rozdwajać się wolniej. Olejek sprawdzi się także w pielęgnacji osłabionych paznokci np. po manicure hybrydowym oraz suchych, ostrych skórek. Należy codziennie wcierać w paznokcie i skórki olejek z migdałów, by zauważyć wzmocnienie i nawilżenie płytki oraz skórek wokół paznokcia.

Po więcej informacji o zastosowaniu oleju ze słodkich migdałów zapraszamy na www.optima-plus.eu


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP