Okulary przeciwsłoneczne – trendy lato 2021

14 czerwca 2021, dodał: julia162
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Okulary przeciwsłoneczne są nie tylko niezastąpionym elementem letnich stylizacji, ale również ochroną oczu przed szkodliwym promieniowaniem. Na co zwracać zatem uwagę przy ich zakupie i jak dobrać je do kształtu twarzy?

okulary do blond włosów

 

Okulary przeciwsłoneczne dla niektórych są jednymi z niezbędnych akcesoriów podczas letnich miesięcy. Stanowią nie tylko stylowe dopełnienie ubioru, ale również ochronę wzroku przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Podstawowymi kryteriami, według których powinniśmy się kierować przy ich doborze, są przede wszystkim filtry UV oraz kształt oprawek.

Okulary z filtrem UV

Przy poszukiwaniu odpowiednich okularów przeciwsłonecznych warto zwracać uwagę tylko na takie modele, które posiadają filtr UV. Niestety, nawet jeśli okulary zostały oznaczone naklejką informującą o zastosowaniu szkieł z filtrem, to nie zawsze oznacza to, że w rzeczywistości go posiadają. Naklejka często ma tylko zachęcać do zakupu – same okulary nie mają atestu, a przyciemniane szkła bardziej szkodzą niż pomagają. Ich długotrwałe noszenie może prowadzić do wielu schorzeń, m.in. ostrego zapalenia spojówek, zapalenia rogówki, uszkodzenia siatkówki czy poparzenia oczu.

okulary buzia okrągła

 

Warto więc dokonywać zakupu okularów przeciwsłonecznych w renomowanych sklepach i salonach optycznych. Przy zakupie w sklepie, warto zwrócić uwagę, czy okulary posiadają oznaczenie CE (informujące o przeprowadzonej kontroli jakości na podstawie dyrektyw unijnych) oraz oznaczenie o wysokości zastosowanego w szkłach filtra. Wyróżnia się pięć, podstawowych kategorii filtrów, oznaczonych cyframi: 0, 1, 2, 3 i 4. Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym jest filtr kategorii 2, zapewnia dobry stopień ochrony i jest idealny w miejscach o umiarkowanym i zmiennym oświetleniu. Dodatkowo szkła mogą posiadać filtr polaryzacyjny, który niweluje szkodliwe światło odbijane przez jasne powierzchnie.

damskie okulary przeciwsłoneczne trendy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Oprócz ochrony, okulary przeciwsłoneczne muszą spełniać także funkcję estetyczną i dopasowywać się do kształtu twarzy. Przy twarzy kwadratowej najlepiej sprawdzą się oprawki o łagodnym kształcie – okrągłe, półokrągłe lub owalne. Należą do nich np. klasyczne lenonki lub tzw. kocie oprawki. Za to unikać należy grubych, kwadratowych i kanciastych modeli.

Natomiast do twarzy owalnej pasować będą niemal wszystkie modele oprawek. Równie dobrze będą prezentować się te okrągłe, jak i prostokątne lub kwadratowe. Dobrym wyborem będą np. wąskie szkła w cienkich oprawkach albo te bardzo duże.

okulary kwadratowe

 

Przy twarzy trójkątnej, charakteryzującej się szerokim czołem i wyraźnie zarysowaną, szpiczastą brodą, najlepiej sprawdzą się okulary kocie. Przy wyborze oprawek warto zwrócić uwagę na ich delikatny i subtelny kształt, który złagodzi ostre rysy. Zbyt szerokie i grube oprawki mogą niekorzystnie poszerzyć twarz.

okulary okrągłe

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Ja używam kredki gel eyeliner .
dobry tusz do rzęs
Polecam tusz lash revolution . Fajnie podkręca rzęsy i je wydłuża.
Przytulenie to zdrowie.
Niektórzy nawet płacą za przytulanie, więc jest jak widać baaardzo potrzebne...
Związek na odległość
Można być w związku na odległość jakiś czas, ale jeśli para ma już wspólne...