Odświeżająca kuracja wiosenna

21 marca 2019, dodał: krokiets

Złe samopoczucie wiosną, określane potocznie jako ,,przemęczenie wiosenne” przypisuje się niejednokrotnie wyłącznie brakowi witamin, chociaż oprócz tego, mogą na nie również wpływać takie czynniki jak: zmiany atmosferyczne, skoki ciśnienia czy długie przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych. W tym czasie wskazany jest zatem jakiś ,,zastrzyk” ogólnie odświeżający. Wykorzystać można w tym celu różne ,,nowalijki” ziołowe.

Już nasze babcie wiedziały, że aby mieć piękną cerę należy pić ,,bratki” czyli napar z fiołka trójbarwnego. Piły go więc w celu oczyszczenia krwi po zimie. Do kuracji wiosennej można wykorzystać także zioła, np.: pokrzywa, mniszek lekarski, babka lancetowa czy krwawnik.

Przygotowujemy sałatki wiosenne. Do sałatek wykorzystujemy świeżo zerwane liście i pędy ziół. Przygotowując sałatkę, sieka się zioła drobno, i dodaje według własnych upodobań troszkę soli, cukru, soku z cytryny, śmietanki czy oleju (np. słonecznikowego). Można też dodać szczypiorek czy zielony koperek. Przyprawioną sałatkę odstawia się pod przykryciem na 15-20 minut w chłodnym miejscu. Kuracja taka trwa średnio 2-4 tygodnie. Początkowo porcja sałatki powinna być mała (około 2 łyżeczki), którą stopniowo się zwiększa.

Jeśli nie mamy możliwości zdobycia świeżych ,,ziółek” to możemy temu częściowo zaradzić hodując we własnym zakresie kiełki zbożowe, która również są bogate w witaminy, sole mineralne i inne składniki odżywcze.

Własne kiełki zbożowe:

Umyte i wymoczone przez 2-3 godziny ziarna pszenicy umieszczamy na sitku ustawionym na naczyniu z wodą. Wodę należy dwa razy dziennie zmieniać i ziarna płukać. Gdy kiełki osiągną długość około 3 milimetrów nadają się do spożycia. Porcja dzienna wynosi około 1 łyżkę skiełkowanych ziaren. Można zjeść je same lub zmieszane, np. z orzechami włoskimi czy twarożkiem.

 

Zobacz również:

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...
Botox na zmiany trądzikowe
Dokładnie pierwszy raz słyszę o botoksie na trądzik, mi w klinice od razu polecili...
Blizny na twarzy krępujące :(
Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam...
Przebarwienia na twarzy
Zgadzam się z opiniami dziewczyn na stare przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku...