URODA I ZDROWIE

Odrosty – największy koszmar blondynek?

1 września 2010, dodał: Redakcja

Jak szybko zamaskować odrosty – praktyczne porady

Odrosty to  problem osób, które malują włosy lub robią pasemka – istnienie odrostów uznawane jest za nieestetyczne. Jednak czasami trzeba dać włosom odpocząć od farb z amoniakiem i perhydrolem, ale prezentowanie odrostów też nie jest dobrym rozwiązaniem.

To w jaki sposób można zamaskować odrosty bardzo zależy od tego jaki jest nasz naturalny.  kolor włosów i na jaki je zafarbowaliśmy. Najtrudniej jest zamaskować odrosty, gdy bardzo ciemne włosy zostały pomalowane na bardzo jasne kolory. Jeśli jednak nosimy krótką fryzurę i chętnie kręcimy włosy, to można poprzez zakręcenie włosów, a następnie wykorzystania ich podniesienia w ten sposób nieco zamaskować odrosty – jeśli są niewielkie, to taka metoda okazuje się skuteczna.

Jeśli nasze włosy są jaśniejsze od koloru na który je farbowaliśmy to dość skutecznym rozwiązaniem jest użycie szamponu koloryzującego, który pokryje nasze włosy na 6-8 myć i zazwyczaj, jeśli dobrze dobierzemy kolor szamponu do koloru  zafarbowanych włosów, to odrosty nie będą zupełnie widoczne. Zresztą stosując wysokiej jakości  szampony koloryzujące możemy w taki sposób łagodnie przejść od włosów farbowanych do swojego naturalnego koloru, bez stresu wynikającego z dużych i brzydkich odrostów.

Pojawiają się obecnie kosmetyki, które są specjalnie przygotowane do niwelowania odrostów. Jednym z takich kosmetyków jest TONE  & SINE oferuję odżywki, które zawierają pigmenty, w tylu kolorach, że każda osoba mająca farbowane włosy znajdzie kolor odpowiedni dla siebie –  idealnie pokrywane są odrosty i to również te siwe. Działanie  tego preparatu można określić jako półtrwała koloryzacja – zaletą preparatu jest, że nie niszczy włosów, a nawet siwe włosy pokrywa po pierwszym użyciu.

Istnieje grupa osób, która jednak chce zrezygnować z chemicznych preparatów i jednocześnie nie mają ochoty na chodzenie z odrostami do chwili, gdy będzie można ściąć farbowaną część włosów. Dla nich istnieją w pełni naturalne metody pozwalające nieco zmienić kolor odrostów. Jak zwykle najtrudniej jest tu z ciemnymi włosami farbowanymi na różne odcienie blondu – tu może pomóc jedynie naturalna farba uzyskana ze sproszkowanego korzenia rabarbaru, cytryny i oliwy (trzy garście korzenia, sok z cytryny, łyżeczka oliwy). Trzeba z nią obchodzić się  bardzo ostrożnie, bo mimo że jest w pełni  naturalna potrafi silnie zadziałać.

Osoby o włosach malowanych na odcienie rudości i czerwieni mogą niwelować różnice pomiędzy odrostami, a farbowanymi kosmykami poprzez używanie wyciągów, wywarów i naparów z hibiskusa, maku polnego, kory dzikiej wiśni i czereśni.

Osoby mające włosy malowane na czarno lub wszelkie odmiany brązu mogą niwelować różnicę między  farbowanymi włosami a odrostami poprzez używanie ziół w formie wywarów i naparów do płukania z kory dębu, łupin orzecha włoskiego(tych zielonych) czy też krwawnika. Korę dębu i  łupiny z orzecha po wysuszeniu i zmieleniu można użyć podobnie jak rabarbaru, jako naturalnej farby – dodajemy do takiego proszku sok z połowy cytryny i łyżeczkę oliwki – nakładamy taką papkę na cale włosy na pół godziny.

Osoby, które mają farbowane włosy na kolory ciemny blond mogą płukać włosy wyciągiem czy też naparem z szałwii, która barwi włosy na ciemny blond – jest to dobry sposób na ukrywanie siwych włosów przez szatynki i szatynów.

Przy stosowaniu naturalnych, ziołowych barwników trzeba mieć świadomość, że ich działanie nie jest tak szybkie jak farby, czy nawet szamponu koloryzującego bez amoniaku..

Istnieją jeszcze farby naturalne takie jak henna, ale trzeba je stosować bardzo ostrożnie na włosy wcześniej malowane farbami z amoniakiem – jednak użycie henny oznacza nie ukrycie odrostów, ale pomalowanie włosów na całej długości – inaczej się nie da, ponieważ henna nie zmienia koloru włosów poprzez zmianę ich wewnętrznej struktury, jak to czynią silnie działające farby, ale oblepia włosy od zewnątrz, co czyni je nieco grubszymi.
Jeśli po jakimś czasie  mamy zamiar jednak pomalować odrosty, a nosimy proste włosy, to można na jakiś czas położyć farbę jedynie na koronę włosów, która dokładnie zakryje resztę włosów.

Oczywiście  można niezbyt duże odrosty maskować różnymi fryzurami i dodatkami do nich – dobrze się sprawdza w takiej roli opaska założona na zaczesane do tyłu włoski – taka opaska ma około 3-4 centymetrów i taki odrost jest w stanie zakryć.

Ostatnio pojawiła się nowa moda, właśnie na odrosty. Nie należy się jednak z tego zbytnio cieszyć, bo rzadko kiedy te odrosty są identyczne jak  naturalne. Odrosty takie zazwyczaj są tylko o ton ciemniejsze od tych naturalnych. Czasami, ci bardziej odważni decydują się na odrosty gdzie końcówki włosów są ciemniejsze o ton lub dwa. Te modą inspirowane odrosty są jednak robione w taki sposób, że odrost przechodzi łagodnie w kolor farbowanych włosów. Podobny efekt można osiągnąć używając  ziół do koloryzacji włosów.

Dziewczyny stosują różne metody, nazwijmy je domowymi, by ukryć odrosty lub je złagodzić – niektóre używają w tym celu tuszu do rzęs. Obecnie mamy różne odcienie maskar i znajdą się tam, oprócz czarnego, brązy, beże, a dla blondynek maskara złoto brązowa. Inny sposób to nałożenie na włosy wilgotnym pędzelkiem odrobiny cienia do powiek w odpowiednim dla włosów kolorze i utrwalenie go lakierem. Oczywiście to metody bardzo tymczasowe i  niedoskonałe, ale na jakieś ważne wyjście można trochę się pomęczyć, by ukryć niechciany odrost.

Na pewno odrosty nie zdobią, no chyba, że te artystycznie zaplanowane i wykonane w salonie fryzjerskim. Istnieje coraz więcej łagodnych farb, pozbawionych amoniaku, które ładnie pokrywają zarówno odrosty, jak i farbowane wcześniej włosy, ożywiając ich kolor. Decyzja o farbowaniu włosów należy do tych poważnych – trzeba liczyć się z tym, że włosy dość szybko rosną, co odczuwają i dokładnie widzą właśnie przede wszystkim osoby z farbowanymi włosami.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men dla portalu www.urodaizdrowie.pl

Jak szybko zamaskować odrosty – praktyczne porady”


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Odrosty – największy koszmar blondynek?

  1. avatar Barbie1290 pisze:

    Dobra metoda dla blondynek: zasypka lub puder dla dzieci – działa do pierwszego zmycia.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Piersi
No właśnie sama mam taki problem. Mianowicie bardzo schudłam i jak wcześniej mialam...
Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/