Odliczanie do Wigilii z kalendarzem adwentowym. Poznaj najciekawsze propozycje! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Odliczanie do Wigilii z kalendarzem adwentowym. Poznaj najciekawsze propozycje!

28 listopada 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Pamiętasz jeszcze, jaką niecierpliwość wzbudzała w Tobie w latach dziecięcych nadchodząca Wigilia? Wyjątkowo kusząca była wówczas wizja prezentów upchanych pod choinką i ogromne ilości słodkich przysmaków. Przyznaj, czy i dziś czekasz ochoczo na ten czas? Możesz Ci to umilić kalendarz adwentowy, który skrywa za zamkniętymi okienkami niezwykłe podarunki. Pozwól sobie poczuć znowu tę dziecięcą radość!

kalendarz adwentowy

Czym jest kalendarz adwentowy i jak działa?

Adwent dla chrześcijan jest okresem trwającym od niedzieli po święcie Chrystusa Króla i trwa do Bożego Narodzenia. Liczba dni adwentu jest więc zmienna. Kalendarz adwentowy, choć służy odliczaniu czasu do Wigilii, to zwykle zawiera 24 okienka. Nie jest więc związany z żadnym obrządkiem. Pozwala każdemu czerpać radość ze świątecznego oczekiwania.

Tradycyjne kalendarze adwentowe mają postać pudełeczka z okienkami, za którymi zamknięte są drobne czekoladki. Te nowoczesne natomiast ukrywają mydełka kąpielowe, kosmetyki do makijażu, aromatyczne świeczki i wiele innych propozycji.

Jeśli na samą myśl o takim kalendarzu adwentowym, mocniej zabiło Ci serce – zajrzyj do drogerii eZebra i wybierz ten idealny dla siebie. A może przy okazji zechcesz zrobić miłą niespodziankę komuś bliskiemu?

Kalendarz adwentowy tylko dla dzieci? Bzdura!

Jeszcze kilkanaście lat temu kalendarze adwentowe były sposobem na umilenie dzieciom oczekiwania na Wigilię. Gdy zimowe dni były krótkie, a na dworze brakowało śniegu, był to sposób, by czymś zająć maluchy.

Czy jednak wraz z dorastaniem świąteczna magia musi zanikać? Sądząc po popularności filmów i książek z motywami bożonarodzeniowymi i tym, jak szybko dekorujemy domy – wciąż mamy potrzebę czerpania radości z drobnostek. To one czynią czas oczekiwania radosnym i ekscytującym.

Bez względu na wiek możesz pozwolić zawładnąć sobą magii świąt i poczuć szczęście związane oczekiwaniu na coś wyjątkowego.

Kalendarze adwentowe umożliwią Ci to. Mają postać gotowych już pudełek z okienkami, za którymi ukryte zostały drobne podarki. Już sam ich wygląd wywołuje uśmiech – grafiki z pierniczkami, bombami, czy zaśnieżonymi domami przypadną do gustu każdemu, kto kocha Wigilię.

A gdy otworzysz okienko, w Twoje ręce wpadnie niespodziewany prezencik. Jaki? Nie dowiesz się, dopóki nie otworzysz.

Jaki kalendarz adwentowy wybrać?

Mnogość wariantów nowoczesnych kalendarzy adwentowych zachwyca, ale i przytłacza. Który z nich wybrać, gdy wszystkie są piękne i skrywają atrakcyjną zawartość?. To zależy od Twoich preferencji albo od gustu obdarowywanego.

Dla osoby, która uwielbia aromatyczne i dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji ciała strzałem w dziesiątkę będzie kalendarz adwentowy z preparatami Nuxe, Nivea albo The Body Shop.

Ktoś, kto kocha stylizować paznokcie i często zmienia ich wygląd – z radością będzie otwierał kolejne okienka kalendarza adwentowego z limitowanymi upominkami do stylizacji paznokci Neonail albo Delia.

A co z tymi, którzy kochają eksperymentować z urodą i wykonują niezwykłe makijaże? Ci z kolei nie będą mogli się doczekać, by poznać zawartość kolejnego okienka kalendarza adwentowego Makeup Revolution albo NYX Professional Makeup.

Mylisz się, jeśli sądzisz, że za 24 okienkami ukrywają się tylko kosmetyki. Możesz zdecydować się na kalendarz adwentowy z aromatycznymi świeczkami z Yankee Candle, by umilać sobie wieczory spędzone przy filmie lub książce.

Sprawdź dostępne propozycje i wybierz kalendarz adwentowy dopasowany do upodobań danej osoby!

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...