Od wybielania zębów do licówek – hollywoodzki uśmiech dla każdego | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Od wybielania zębów do licówek – hollywoodzki uśmiech dla każdego

13 marca 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Piękny uśmiech uważa się za symbol zdrowia i dobrego samopoczucia. Zęby od dawna były ludzką wizytówką i próbowano o nie zadbać na wiele sposobów, nawet ze skromnym budżetem. Dzisiaj możliwości jest o wiele więcej, a gwiazdy wielkiego ekranu inspirują nas do stworzenia “Hollywood Smile”. Czym jest uśmiech, o którym marzą ludzie w każdym wieku i jak go osiągnąć? O tym w poniższym artykule.

wybielanie

Jak mieć piękniejsze zęby? Kilka słów o najczęściej wybieranych zabiegach

Uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu nie zawsze jest proste do osiągnięcia. Każde szkliwo ma naturalnie inną barwę i to w dużej mierze wpływa na tempo pracy specjalistów. Ponadto świetliście białe zęby powoli zostają zastępowane przez nieco bardziej naturalnie wyglądającą barwę szkliwa.

Aby rozjaśnić uśmiech, możemy zdecydować się na wybielanie lub założenie licówek, czyli sztucznych nakładek zasłaniających zęby. Obie opcje wymagają od nas kilku wizyt u specjalisty, jednak pierwsza z nich jest mniej inwazyjna i o wiele tańsza.

Co skłania ludzi do poprawy uśmiechu? Najczęściej są to uszkodzenia mechaniczne lub zmiany zabarwienia szkliwa, które powstały na skutek chorób i agresywnego leczenia. Można też mieć genetyczne predyspozycje do żółknięcia zębów.

Wybielanie zębów – u dentysty czy w domu?

Najbardziej popularny sposób uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu ma wielu zwolenników. Nic dziwnego, jest praktycznie bezbolesny i nie zabiera nam dużo czasu.

Coraz częściej wybiera się wybielanie techniką nakładkową, która polega na udostępnieniu pacjentowi specjalnych płytek, wyrabianych po pobraniu wycisku. Na nakładkę aplikuje się środek do wybielania, który należy trzymać na zębach przez minimum 2 godziny. Wszystko odbywa się w domu, a do dentysty udajemy się dopiero na wizytę kontrolną po upływie określonego czasu.

Wybielanie w gabinecie jest nieco bardziej „agresywne”, jednak jego największą zaletą jest szybkie tempo rozjaśniania szkliwa. W przeciągu pierwszej doby od wykonania zabiegu efekt może się pogłębić, a zęby staną się jeszcze bielsze. Ważne są ostrożność oraz umiar w dobieraniu odcienia.

O czym należy pamiętać podczas wybielania?

Przy wybielaniu bardzo ważne jest zachowanie ostrożności. Efekt nie zawsze jest łatwy do przewidzenia, ponieważ zależy od predyspozycji samego szkliwa. Po zabiegu może zwiększyć się nadwrażliwość dziąseł, jednak będzie ona stopniowo zanikać. Warto mieć na uwadze, że u części osób wybielanie nie przynosi żadnego skutku.

Zobacz, jak wybielamy zęby w FachowyDentysta.pl

Poprawa uśmiechu z pomocą licówek

Nad licówkami warto się zastanowić w kilku przypadkach:

  • wybielanie nie przynosi oczekiwanego efektu;
  • szkliwo zębów jest naruszone;
  • zęby mają nieregularną budowę;
  • zależy nam nie tylko na kolorze, ale również innym kształcie zęba.

Technika wyrabiania i przytwierdzania licówek do zębów zmieniła się na przestrzeni lat. Nie trzeba się już obawiać konieczności piłowania do nich dużej części uzębienia. Płatki maskujące mogą być tak cienkie, że dentysta bez problemu nakleja je na nasze szkliwo.

Co uzyskamy za pomocą licówek?

Dzięki licówkom możliwe jest zamaskowanie niedoskonałości zębów, czyli pokrycie powstałych przez lata przebarwień i źle naniesionych wypełnień, a także diametralna zmiana kształtu zębów. Efekt, jaki można uzyskać na jednej wizycie jest szokujący. Prawdopodobnie jest również mniej bolesny, niż kilkanaście wizyt, które mają nieznacznie podreperować stan szkliwa.

Należy jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na bajkowy uśmiech z pomocą licówek, musimy zadbać o zdrowie zębów. Próchnica i stany zapalne dyskwalifikują z wielu zabiegów stomatologii estetycznej.

Hollywoodzki uśmiech, czy dla każdego? Co dyskwalifikuje z wybielania i licówek?

Zanim udamy się na zabieg, powinniśmy się umówić na wizytę kontrolną. Dentysta oceni stan naszego uzębienia i doradzi, jakie rozwiązania możemy zastosować. Oprócz wcześniej wspomnianych dolegliwości, na licówki nie będą mogły pozwolić sobie osoby, które zgrzytają zębami lub często je zaciskają. Takie działanie jest najczęstszym powodem odklejenia się licówek od szkliwa. Odradza się również zakładania ich na zęby po leczeniu kanałowym.

Przed wybielaniem jest o wiele mniej przeciwwskazań, jednak miejmy na uwadze, że jest to zabieg, który może podrażnić dziąsła.

Niezależnie od tego, co wybraliśmy, kontrolujmy intensywność zabiegu. Śnieżnobiałe zęby nie każdemu pasują, podobnie jest z kształtem licówek. Dzięki nowoczesnym metodom komputerowej wizualizacji, specjaliści pomogą nam dobrać satysfakcjonujący efekt, a następnie go uzyskać.

 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz