Oczy wiecznie zmęczone

23 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeżeli oczy są zwierciadłem duszy, potrzebują odpowiedniej oprawy. Sińce pod oczami, kurze łapki czy zmarszczki mimiczne z pewnością nie dodadzą nam uroku. Specjalista medycyny estetycznej weźmie Twoje oko pod lupę i doradzi, w jaki sposób rozwiązać jego problemy.

Oczy wiecznie zmęczone

Skóra wokół oka jest wyjątkowo cienka i delikatna. Dlatego produkowane są specjalne kremy pod oczy i nie można stosować na nią wszystkich zabiegów, które z powodzeniem poprawiają wygląd innych części twarzy. – Podkrążone oczy to niekoniecznie efekt niewyspania. Przyczyny powstawania sińców pod oczami często mają podłoże genetyczne – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. – Ponieważ w tym miejscu brakuje warstwy tłuszczu, przez cieniutką skórę przebijają naczynia krwionośne, co powoduje efekt zasinienia. Innym czynnikiem powodującym powstawanie sińców jest niewłaściwe krążenie krwi pod oczami. Można je pobudzić, stosując kremy zawierające kofeinę, ale niezależnie od przyczyny z podkrążonymi oczami najlepiej poradzi sobie specjalista medycyny estetycznej. Często zaleca się zastosowanie odpowiedniego peelingu, np. zawierającego argininę, która pobudza krążenia krwi, oraz kwas mlekowy (działa złuszczająco). Cienie pod oczami skutecznie przykryje delikatne wypełnienie kwasem hialuronowym, naturalnym składnikiem tkanki łącznej skóry. – W ten sposób powstanie warstwa wypełnienia, która przykryje naczynia krwionośne i spowoduje, że staną się one niewidoczne.

Unikaj niebieskiego światła – szczególnie wieczorem!

Okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne są powszechnie znanym i często używanym akcesorium. Jednak wciąż niewielu z nas zdaje sobie sprawę z istnienia okularów blokujących szkodliwe działanie światła niebieskiego, emitowanego przez ekrany telefonów, monitorów czy telewizorów przed którymi rokrocznie spędzamy coraz więcej czasu.

Światło emitowane przez ekrany (światło niebieskie, HEV) to promieniowanie, do którego mózg człowieka nie jest w stanie naturalnie się przyzwyczaić. Przenika przez rogówkę oraz soczewkę, docierając i niszcząc siatkówkę oka. Już w perspektywie kilku lat ekspozycji na światło niebieskie, można zaobserwować zwiększoną częstotliwość występowania zwyrodnienia plamki żółtej, zmniejszenie wytwarzania melatoniny niezbędnej do poprawnego funkcjonowania naszego organizmu jak również chroniczne zmęczenie oczu, ich suchość a nawet pogorszenie ostrości widzenia.

Negatywne działanie HEV obserwuje się przede wszystkim podczas wieczornej ekspozycji. Powoduje wówczas znaczne zmniejszenie wydajności mózgu oraz upośledzenie jego regeneracji. Grupą szczególnie narażoną na uszkodzenie wzroku światłem niebieskim są dzieci oraz młodzież. Niedojrzały układ nerwowy jest nadmiernie pobudzany, co doprowadza do zaburzeń wyciszania organizmu, problemów z koncentracją oraz snem.

Skutecznym narzędziem do walki ze szkodliwym oddziaływaniem światła niebieskiego są okulary z odpowiednimi filtrami. Dobrej jakości soczewki potrafią zablokować nawet 40% HEV, skutecznie eliminując problem zmęczonych oczu oraz braku koncentracji. Na rynku dostępne są również modele, opracowane z myślą o różnych wytycznych dla pracy przed i po zachodzie słońca. Zaopatrz się w okulary z filtrem światła niebieskiego, zainwestuj w ochronę wzroku, dobry sen oraz lepszą koncentrację.

Przywróć młode spojrzenie

Znak czasu dotyka oczy szybciej niż inne części twarzy – z powodu tak cienkiej skóry, wokół oczu stosunkowo szybko tworzą się zmarszczki mimiczne. – Pojawienie się pierwszych kurzych łapek powinno być dla nas sygnałem, że skóra w tym miejscu potrzebuje podwójnej opieki, związanej zarówno z zabiegami pielęgnacyjnymi, jak i ochroną przed promieniowaniem słonecznym, które przyspiesza procesy starzenia – tłumaczy dr Bliżanowska. W przypadku zmarszczek dobre efekty da także kwas hialuronowy, tyle że podany w formie mezoterapii. Zabieg nawilży gruntownie skórę wokół oczu i spowoduje, że zmarszczki będą płytsze, a nawet niewidoczne.

Kurze łapki i zmarszczki mimiczne ładnie wygładzi także zabieg z użyciem toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem. Specjalista medycyny estetycznej wykona go bezboleśnie, dokładnie dobierając dawkę preparatu i miejsca jego wstrzyknięcia, by uzyskać optymalny efekt.

– Doświadczony lekarz medycyny estetycznej wykona zabieg tak, by zniwelować zmarszczki, ale zachować także naturalny wygląd – zapewnia dr Bliżanowska.

Wydobądź z oczu blask

Wypoczęte oczy bez zmarszczek to pierwszy krok do sukcesu. Później ich blask wystarczy wydobyć za pomocą delikatnego makijażu. Coraz więcej kobiet decyduje się na podkreślenie swojej urody dzięki profesjonalnie wykonanemu makijażowi permanentnemu. Umiejętnie wykonana kreska na dolnej lub górnej powiecie potrafi zupełnie odmienić nasze spojrzenie. Da efekt zagęszczenia rzęs, przez co wydobędzie z oczu głębię, a jednocześnie nie przytłumi naturalnej urody pacjentki.

Makijaż permanentny wykonany z wyczuciem i precyzją nie stworzy efektu maski, nie zastąpi także tradycyjnego makijażu. Pozwoli natomiast w każdej sytuacji wyglądać świeżo, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie dla kobiet aktywnych, zabieganych, uprawiających sport. A efekty zabiegu można podziwiać przez od 3 do nawet 5 lat. Wszystko zależy od indywidualnych cech pacjentki.

Codzienna pielęgnacja

Dobierając krem pod oczy, zwróćmy uwagę na jego skład. Oprócz pobudzającej krążenie kofeiny, ważnym składnikiem są flawonoidy, które uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych, co powoduje zmniejszenie obrzęku. Znajdują się m.in. w zielonej herbacie, dlatego robienie okładów na oczy domowym sposobem, a więc z zaparzonych torebek z herbatą, rzeczywiście ma sens. W kremach pod oczy warto też szukać witaminy C, która redukuje sińce i rozjaśnia cerę. Przy aplikacji kremu, dobrze jest delikatnie oklepywać skórę wokół oczu, dzięki czemu dodatkowo pobudzane jest krążenie krwi. Ale najważniejsze jest to, by krem nie podrażniał delikatnych okolic oka. W aptekach dostępne są również suplementy diety, które mogą ograniczyć powstawanie kurzych łapek. Zazwyczaj zawierają kwas hialuronowy lub kofeinę. Trzeba jednak pamiętać, że żadne tabletki czy stosowane powierzchniowo kremy nie poprawią stanu skóry tak spektakularnie, jak profesjonalnie wykonany zabieg.

Zobacz również:

  1. Jak zlikwidować cienie pod oczami – domowe sposoby
  2. Zasady eleganckiego makijażu
  3. Maseczki pod oczy – domowe sposoby
  4. Kiedy masz podpuchnięte oczy

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Oczy wiecznie zmęczone

  1. avatar outside pisze:

    Z tym niebieskim światłem to prawda, zupełnie nie mogę potem zasnąć…

Dodaj komentarz