Ochrona skóry twarzy przed smogiem – kosmetyki POLLUTION marki FLOSLEK

14 listopada 2017, dodał: EKSPERTKA

Skóra twarzy to jedno z najbardziej wrażliwych miejsc naszego ciała. Jest bardzo podatna na działanie różnego typu czynników zewnętrznych, które powodują z kolei pojawianie się zmian skórnych. Zmiany te mogą sygnalizować uczulenie na konkretny kosmetyk, nietolerancję pokarmową, alergię na pyłki kwiatów czy tę spowodowaną zanieczyszczeniami powietrza. Na wszelkie zmiany warto reagować od razu, szukając przyczyn ich powstawania.


Objawy i przyczyny zmian skórnych

Stan skóry doskonale pokazuje w jakiej kondycji jest nasz organizm. Jeśli na skórze pojawia się wysypka, czerwone plamy, wysuszone miejsca, podrażnienia, nadwrażliwość czy uporczywe swędzenie to znak, że mamy do czynienia z poważnym problemem, jakim jest alergia. Zwykle za przyczyny jej powstania obwiniamy użycie nowego kosmetyku, nietolerancję konkretnego składnika w diecie czy uczulenie na pyłek kwitnących drzew oraz traw. Jednak zapominamy o tym, że podobne objawy może powodować występujące w powietrzu zanieczyszczenie, z którym mamy styczność każdego dnia.

Dlaczego smog może powodować alergię?

Jednym z największych wrogów naszej skóry jest smog. Tworzy się on w efekcie występowania zanieczyszczeń powietrza, które są spowodowane nadmiernym spalaniem węgla, dużym ruchem samochodowym na drogach oraz złych warunków pogodowych. Takie powietrze zawiera duże ilości szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki azotu, siarki, węglowodory aromatyczne, węgiel, benzo(a)piren czy metale ciężkie. Mieszkając w dużym mieście możemy bardzo szybko odczuć skutki zanieczyszczonego powietrza na naszej twarzy. Wcześniej wspomniane szkodliwe substancje składają się bowiem z małych cząstek, które przenikają w głąb skóry, czego konsekwencją może być alergia.

Jak chronić skórę przed alergenami zawartymi w smogu?

Alergia to choroba cywilizacyjna, z którą bardzo trudno jest walczyć. Jeśli już wystąpi to nie da się jej wyleczyć w pełni i zawsze może powrócić. Jednak podstawowym mechanizmem obronnym jest ograniczenie alergenów, które powodują niechciane dolegliwości. Jak możemy to zrobić? Wystarczy, że zaczniemy chronić skórę specjalnymi kremami, które działają jak tarcza odbijająca zanieczyszczenia.

Pielęgnację o takim działaniu wprowadziło na rynek Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK, tworząc specjalną linię kosmetyków POLLUTION ani, które jak sama nazwa wskazuje, chronią przed zanieczyszczeniami. W skład linii wchodzi między innymi Aktywny krem miejski z filtrem SPF 15. Jego formuła została oparta na innowacyjnym kompleksie Protect shield, który wzmacnia strukturę skóry, przez co staje się ona odporniejsza na działanie szkodliwych czynników. Zawiera on również algę brunatną, która przyspiesza odnowę komórkową i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naskórka. W jego składzie znajdziemy także Hydromanil, który długotrwale nawilża oraz pantenol, który przynosi ukojenie. Aktywny krem miejski regeneruje, poprawia kondycję i wygląd skóry. Regularne stosowanie tego typu kosmetyku to inwestycja w zdrową skórę na długie lata.

 


W obecnych czasach słowo alergia nie jest nikomu obce, a większość osób jest na coś uczulona. Dlatego warto pamiętać o tym, że niewidoczne dla oczu zanieczyszczenia powietrza również mogą ją powodować.

Więcej informacji na temat linii kosmetyków POLLUTION anti można znaleźć na stronie: www.floslek.pl
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!

FORUM - bieżące dyskusje

pielęgnacja dłoni
> Diabela napisał/a:> Ogólnie, to epiltouch by olie stosuję raz na miesiąc, efekty są natychmiastowe....
kompensator
hej. planuję w najbliższym czasie kupić kompensator, zależy mi na tym by był dosyć...
Czy tatuowanie się jest bezpieczne?…
Jak sądzicie? Bo chciałam zrobić sobie tatuaż w te wakacje, ale mam obawy....
gofrownica
Ja miałem kiedyś gofrownicę, ale żaden przepis na ciasto nie był dobry