URODA I ZDROWIE

Stres u dziecka

26 listopada 2010, dodał: Redakcja

Objawy stresu u dziecka

Dziecko też ma swoje duże i małe problemy i często znajduje się w sferze stresogennej, wystarczy, że zmieni przedszkole lub swoje środowisko , drobne nieporozumienia w domu czy nawet między dorosłymi potrafi je bardzo stresować. Oto kilka objawów stresu u dziecka:

miewa kłopoty żołądkowe, skarży się na bóle brzuszka, wymiotuje bez wyraźnej przyczyny, może też cierpieć na biegunki lub zaparcia. Pediatra zaleci analizy krwi i kału a także USG jamy brzusznej. Jeśli okaże się, że wyniki są prawidłowe znaczy to, że są to typowe objawy stresu.

dziecko skarży się na bóle głowy, jeśli stale odczuwa chroniczny ból głowy a do tego po wstaniu z łóżka wymiotuje udaj sie natychmiast do lekarza. W szpitalu zostanie dokładnie przebadane, między innymi zastosuje się tomografię komputerową, badanie ciśnienia itp.

często korzysta z toalety, moczy się nawet podczas snu – to typowy objaw działania na nie stresu. Aby wykluczyć problemy w układzie moczowym konieczna jest wizyta u specjalisty.

ma wysypkę, często się drapie, skóra jest zaczerwieniona, naskórek się łuszczy na łokciach czy kolanach. W ten właśnie sposób alergia daje o sobie znać podczas gdy dziecko jest czymś przejęte.

czuje ból w klatce piersiowej – zdecydowanie natychmiast udaj się do pediatry, jeśli to nerwica, wykaże to RTG i EKG, w przeciwnym razie może to być wada serca.

Przeczytaj również:


  1. Mali maniacy komputerowi
  2. Grube dzieci
  3. Czy gry komputerowe mogą być szkodliwe?
  4. Gry dla dzieci w Strefie Relaksu

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...