O starzeniu skóry słów kilka!

5 czerwca 2015, dodał: DesignPR

logoBCOferta zabiegów odmładzających wciąż się zmienia. Odmładza. Jednak proces starzenia skóry towarzyszy nam od zawsze. U jego podstaw leżą te same czynniki. Postęp cywilizacji, zmiany klimatu, czy stylu życia mają ogromny wpływ na ten proces. Temat warto poznać od podszewki, by na solidnej podstawie budować świadome działanie, które na długo zapewni młody wygląd.

Starzenie się skóry jest procesem, którego nie da się zatrzymać. Można natomiast opóźnić jego skutki. By przeciwdziałać szybkiemu starzeniu się skóry, trzeba rozumieć, na czym polega ten proces.

Jak tłumaczy Karolina Radosz, kosmetolog, właścicielka Beauty Center z Krakowa:

-Proces starzenia, to zmniejszenie biologicznej aktywności komórek i tkanek organizmu, połączone ze spowolnieniem procesów regeneracyjnych. Pierwszym, widocznym objawem jest wysuszenie skóry.

I dodaje – Utrata elastyczności wynika z mniejszego zatrzymania wody w naskórku oraz spadku poziomu kwasu hialuronowego, którego brak powoduje utratę właściwości nawilżających i odbudowujących. W procesie starzenia dochodzi do zmian w budowie włókien kolagenowych. Ulegają one częściowemu zniszczeniu, przez co maleje ich gęstość i stają się mniej elastyczne. Pierwsze zmarszczki są płytkie, często mało widoczne. Z upływem czasu, wysuszenie pogłębia się, skóra staje się szorstka, matowa, blada, coraz bardziej się złuszcza, co pogłębia zmarszczki.

Przyczyn starzenia się skóry jest wiele. W literaturze za najbardziej adekwatny uważany jest podział na czynniki endogenne (wewnątrzpochodne) i egzogenne (zewnątrzpochodne).

Do wewnątrzpochodnych czynników zaliczamy: warunki genetyczne, utlenianie lipidów, destruktywne działanie wolnych rodników, zmianę struktury włókien kolagenowych i elastynowych. Do drugiej grupy zaliczamy: promieniowanie UV, stres oraz wpływ środowiska. Wolne rodniki.

– Wolne rodniki, to termin, którego nie można pominąć, mówiąc o starzeniu się skóry. Są to atomy, cząsteczki lub jony posiadające na zewnętrznej orbicie pojedynczy, niesparowany elektron. Dążąc do przyłączenia lub oddania elektronu, wykazują dużą aktywność chemiczną, utleniając każdy związek z którym mają kontakt. W organizmie człowieka najczęściej atakują związki, posiadające w cząsteczkach wiązania podwójne, np. białka lub DNA – komentuje Karolina Radosz.

Przewrotnie, wolne rodniki pełnią istotną rolę, ponieważ bez ich obecności nie mogłaby przebiegać w skórze żadna reakcja. Ale są też bardzo niebezpieczne, gdyż posiadają zwiększoną ilość energii, przez co niszczą inne rodniki, a w efekcie białka (kolagen i elastynę). Obecność wolnych rodników nasila występowanie niewłaściwych podziałów komórkowych i zwiększa ryzyko powstawania nowotworu. W walce z wolnymi rodnikami ważne są antyoksydanty. To związki, witaminy, minerały, które usuwają z organizmu wolne rodniki – poucza pani kosmetolog.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

program do obsługi kancelarii
Witam. Prowadzę własną kancelarie, ale ostatnio moja firma zmaga się z trudnościami finansowymi....
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
Ja polecam Love Skin Clinic w Wilanowie. Miejsce powstało niedawno, więc na początku...
Gdzie wybieracie się na urlop?
Mazury :) Z mężem zdecydowaliśmy się na wynajem busa w Warszawie http://www.tanibusik.eu/ i jedziemy całą...
Strona główna O nas Regulamin Polityka prywatności Kontakt Reklama dodatkowy zarobek oladi.pl