O. Krajewska: Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź – recenzja

19 listopada 2018, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Orina Krajewska:

Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź.

Książka jest zbiorem trzynastu rozmów Oriny Krajewskiej na temat chorób cywilizacyjnych z przedstawicielami medycyny konwencjonalnej i alternatywnej, którzy dzielą się poglądami i wiedzą na temat odżywiania, aktywności fizycznej, medycyny chińskiej, zdrowego snu, duchowości, zielarstwa, medycyny chińskiej, genetyki. Ich wiedza, pasja, przekonanie pozytywnie zaraża i napędza do aktywności i pracy nad samym sobą. Po każdym wywiadzie w książce znajdziemy dane statystyczne dotyczące metod, definicje, zbiór „wskazówek” związany z jego tematem (ćwiczenia, które można stosować w domu np. oddechowe ćwiczenie relaksujące czy też przepisy, np. na mieszankę ziół na stres lub makrobiotyczny przepis na zupę miso), a także listę książek, do których możemy sięgnąć w celu pogłębienia tematyki. Dzięki temu książka spełnia rolę nie tylko „małej encyklopedii”, ale również praktycznego poradnika. Wiele cennych treści, przekazanych w wywiadach przenika główna teza autorki, że na człowieka należy patrzeć w sposób holistyczny, uzasadniając, że wszystko powinno współistnieć ze sobą w harmonii. Tym samym autorka przybliża metody i terapie medycyny holistycznej oraz promuje i wspiera zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jaki do choroby, w myśl definicji medycyny integralnej.

 

Orina Krajewska w książce Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź łączy swoje osobiste doświadczenia choroby nowotworowej matki z wiedzą, którą zyskuje w trakcie wywiadów ze specjalistami. Oswaja temat zdrowia i choroby, a jednocześnie podnosi na duchu i napawa nadzieją. To połączenie powoduje, że książka ta stanowi oryginalny poradnik na temat prawidłowej dbałości o siebie, o bliskich, a zarazem jest podpowiedzią, jak radzić sobie z chorobą i nie tracić własnego szczęścia. Możemy być wielbicielami konwencjonalnych bądź niekonwencjonalnych metod leczenia, mieć różne spojrzenia na te same kwestie, ale wszyscy musimy zgodnie przyznać, że w holistycznym podejściu do kwestii zdrowia obowiązuje stara, dobra zasada: „co za dużo to niezdrowo”, i właśnie to staje się nauką płynącą z lektury: działajmy rozsądnie i pamiętajmy, że to od nas zależy, jaką ścieżkę zdrowia sobie wybierzemy, bo sami za siebie odpowiadamy.

 

„Życie nigdy nie jest liniowe. Nie podciągniesz pod statystykę siebie ani mnie. Nawet, jeśli i mnie, i ciebie boli brzuch, to przyczyny tego bólu mogą być różne”.

 

Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź to poradnik dotyczący ważnych kwestii zdrowotnych, holistycznego podejścia do życia i chorób cywilizacyjnych. Książka aktualna i pożyteczna, która przynosi wiedzę, daje nadzieję i staje się przyczynkiem do czynnej ochrony własnego zdrowia. Rzetelne podejście do tematyki, zdrowe i raczej logiczne podejście zarówno ze strony autorki, jak i osób, z którymi przeprowadzała wywiady sprawiają, że nie jest to raczej typowy poradnik o zdrowiu. To spójna, rzetelna i wartościowa lektura. Dlatego jeśli tylko jesteście zainteresowani tą tematyką, niezależnie, czy chcecie tylko zaspokoić swoją ciekawość, przeciwdziałać chorobie, czy szukacie pomocy w leczeniu – sięgnijcie, a na pewno się nie zawiedziecie. To zdecydowanie godna uwagi i inspirująca pozycja dla każdego, kto choć odrobinę interesuje się zdrowiem i racjonalnym stylem życia, a fakt, że w jednym poradniku znajdujemy nawiązania do różnych dziedzin sprawia, że jest on uniwersalny i każdy może indywidualnie do niego podejść. Bardzo się cieszę, że mogłam się z nią zapoznać.

„W naszym życiu najważniejszą osobą jesteśmy my – jeżeli nie pomożemy sobie, nie będziemy mogli pomagać innym”.

Szczegóły: sensus.pl






FORUM - bieżące dyskusje

zabawa - odpowiedz tytułem piosenki…
"Wszystko czego dziś chcę" Kiedy masz gorszy dzień...
Outlet - Promocje
Jak byłam tam na zakupach to sporo rzeczy było marnej jakości, w końcu wybrałam...
Jaki odkurzacz
Ja sprzątam tylko mopem, nie mam już dywanów więc odkurzacz stał się zbędny...
Sprawdzone sposoby na dziecięce dol…
Dokładnie. Nie zabierać dzieci do sklepów, przychodni jak nie potrzeba. Nieraz widzę...