Nowości lutego od Media Service Zawada – fotorelacja

15 lutego 2023, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

O zaletach książek i magazynów dla dzieci można opowiadać bez końca. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka i dostarczają mu rozrywki, wspomagają naukę pisania i czytania, ułatwiają zapamiętywanie, wzbogacają zasób słów oraz pokazują różne sposoby wyrażania myśli i pozwalają dziecku rozwinąć empatię i zdolność rozumienia różnych sytuacji. Na pewno macie na półkach książki, które Was zachwyciły, my chcieliśmy przedstawić i zarekomendować nowe książki od Media Service Zawada. Do poznania i pokochania.

Magazyny skierowane do dzieci istotnie wzbogacają rynek prasowy, dostarczając edukacji i rozrywki najmłodszym czytelnikom. Edukacyjna strona wydawanych cyklicznie magazynów obejmuje opowiastki i komiksy, zabawy do pisania i liczenia, rebusy, zagadki, kolorowanki oraz różne ciekawostki i informacje o zwierzętach czy naturze. Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów magazynów i książeczek dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców oraz magazyny uniwersalne z ulubionymi bohaterami znanych kreskówek.

W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami.

Wraz z Nadią i Maksem przedstawiamy nowe, tegoroczne (2023) numery popularnych magazynów i książeczek od Media Service Zawada.

Magazyn Nick. Jr. 1/2023 (luty-marzec)

Nick Jr. to stacja o profilu dziecięcym z ofertą programową dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, a także do ich rodziców. Na antenie prezentowane są interaktywne, pobudzające wyobraźnię animacje, które łączą zabawę z edukacją. Programy nie tylko bawią najmłodszych, ale również w nowoczesny i ciekawy sposób uczą. Dzieci mają okazję poznać podstawy języka angielskiego, wzory matematyczne, a także kulturę i historię Chin. Stacja nadaje przez 24 godziny na dobę, wyłącznie w języku polskim.

Magazyn Nick Jr. Media Service Zawada adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał w oparciu o licencje z ramówki stacji Nick Jr., m.in. takie jak: Psi Patrol, Blaze i megamaszyny, Dora poznaje świat, Ben 10, Świnka Peppa, Umizoomi, Barbapapa szczęśliwa rodzinka, czy Bąbelkowy świat Gupików. W każdym numerze magazynu znajdują się opowiadania i mnóstwo zabaw aktywizujących: odnajdywanie elementów na stronie, kolorowanki, rysowanie, łączenie w pary, nauka pisania, a także konkursy w formie zabaw z ulubionymi bohaterami.

Najnowszy numer magazynu Nick. Jr. Media Service Zawada poświęcony jest bohaterom Psiego Patrolu, Santiago, Bąbelkowym Gupikom, Rogatej Ekipie, Blaze, Rafcio Śrubce oraz Top Wing. W numerze: Dzień dziewczyn – labirynt obrazkowy, Za siedmioma morzami – odnajdywanie różnic na obrazkach, Zamieszanie w dżungli oraz Kosmopieski w akcji – wesołe zabawy z dzielnymi pieskami, Powrót do bazy – logiczne łamigłówki z bohaterami Ptasiej Akademii, Mechaniczne zwierzęta – edukacyjne zabawy z Rafciem i śrubkami, a także łączenie kropek, labirynty i kolorowanki oraz  Wielki Wyścig – wesoła historyjka obrazkowa do czytania z rodzicami lub rodzeństwem.

Do najnowszego magazynu dołączone są 3 fantastyczne prezenty dla dzieci, tj. magiczna tablica z rysikiem, zestaw ze stempelkiem oraz zestawy kolorowych naklejek do dowolnego wykorzystania, o czym wszystkie dzieci wiedzą najlepiej. Magazyn w najnowszej odsłonie to mnóstwo zabawy i radości, a także fantastyczny pomysł na ciekawe spędzanie czasu.

Magazyn Magic Pocket. Skarby z kieszonki 1/2023 (styczeń-luty)

Magazyn Media Service Zawada dla nieco starszych dziewczynek w wieku 5-8 lat. Bohaterka Julka dostaje w prezencie saszetkę, dzięki której przenosi się do świata fantazji. Do tego świata zaprasza wszystkie czytelniczki. A jednocześnie przedstawia wszystko to, co dziewczynki lubią najbardziej: ciekawostki ze świata, quizy, zagadki i psychozabawy, informacje o ciekawych zwierzątkach. Zaprasza też do klubu kolekcjonera, w którym opisane są niezwykłe i znane na całym świecie zbiory, oraz szaleni i dziwni kolekcjonerzy. W magazynie czekają także konkursy z supernagrodami.

W tym numerze Julka na tle zimowej aury opowiada o fantastycznych zimowych zabawach na śniegu oraz balach karnawałowych. Przedstawia zwyczaje imprez, maskarad i balów obchodzonych różnie na całym świecie i wyjaśnia pojęcie karnawału. Nie brakuje też ciekawostek z krainy lodu, zimowych dowcipów oraz przepisu kulinarnego na jajeczne bałwanki. Zachęca też do zimowej aktywności na świeżym powietrzu. Na dzieci czeka także zabawa w łączenie par, labirynty, odnajdowanie różnic, nauka rysowania pingwinków, quiz i wykonanie karnawałowej maski oraz oczywiście historia z pamiętnika. Magic Pocket to 28 stron zabawy, nauki i odkrywania świata.

Magazyn Skarby z kieszonki Media Service Zawada to jednak nie tylko gazetka ale także fantastyczne zabawki niespodzianki, które skradną serca każdej dziewczynki. Nasze skradły bezwarunkowo i to niezależnie od wieku. Do najnowszego numeru dołączone zostały 3 prezenty, w tym figurka Jednorożec Szczęścia, naklejki oraz niespodzianka w formie fantastycznej opaski na włosy dla małej księżniczki.

Dziecko rozwija się cały czas i powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Naszym zdaniem jako rodziców jest dostarczyć inspiracji i materiałów, które pomogą dziecku rozwijać różne umiejętności. Dobre książeczki dla dzieci bywają atrakcyjniejsze niż zabawki. Przedstawiamy zatem propozycję nowych książeczek edukacyjnych od Media Service Zawada.

Seria Zadanie Przyklejanie

Książeczki z naklejkami dają nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni. Dzieci uwielbiają wyklejać, tworzyć historie obrazkowe i angażować się w zadania, które wymagają pomysłowości i inteligencji. Jeżeli intelektualny rozwój dziecka jest dla ciebie priorytetem, na pewno docenisz edukacyjne serie książeczek z naklejkami od Media Service Zawada.

Zadanie Przyklejanie to seria książeczek z naklejkami, które pozwalają dzieciom przeżyć fantastyczną przygodę z ulubionymi bohaterami. Książeczka z naklejkami to fantastyczna, pełna śmiechu zabawa, a przy okazji możliwość rozwijania wyobraźni i zdolności manualnych. W serii znajdziemy książeczki z bohaterami Świnki Peppy, Psiego Patrolu, Bobasów, a także z Jednorożcami, Dinozaurami i Księżniczkami.

Publikacje zawierają różnorodne aktywności, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pomagają rozwinąć spostrzegawczość oraz umiejętności plastyczne najmłodszych. Do książeczki dołączone są naklejki, dzięki którym każda zabawa staje się jeszcze ciekawsza. W książeczkach dzieci znajdą labirynty, łączenie kropek, kolorowanki, zabawy z cyferkami i literkami, odnajdowanie różnic i wiele innych.

Seria Przyjaciele z Bajki

Używanie naklejek to świetny sposób na ćwiczenie umiejętności łapania i ćwiczenie paluszków, podobnie jak zbieranie małych koralików, sznurków lub igieł do szycia. Odklejanie od małego lepkiego obrazu wymaga dobrego uchwytu paluszkami, aby wyciągnąć krawędź naklejki. Dwustronna koordynacja ręczna to podstawowa umiejętność dla wielu zadań funkcjonalnych. Odklejanie to także działania wymagające dwustronnej koordynacji rąk.

Książeczki z serii Przyjaciele z Bajki to pozycje dla najmłodszych. To książeczki pełne rozmaitych zadań, które pozwalają rozwijać kluczowe dla dzieci umiejętności, jednocześnie sprawiając im wiele frajdy. Przyłączcie się do sympatycznej Peppy, Psiego Patrolu, Bobasów, Jednorożców lub Dinozaurów w ich ciekawych przygodach i pomóżcie rozwiązać tajemnicze zagadki. Seria książeczek z kolorowymi ilustracjami i sympatycznymi bohaterami przybliża najmłodszym otaczający ich świat i pozwala jeszcze lepiej zrozumieć rozmaite zagadnienia związane z codziennym życiem.

Dołączcie do wyjątkowych bohaterów i ich przyjaciół i wspólnie z stawcie czoła poszczególnym wyzwaniom zawartym na kartach książeczek. Pomysłowe łamigłówki, ciekawe ilustracje do pokolorowania, zawiłe labirynty i inne ćwiczenia czekają na dziecko wewnątrz unikatowego wydania. Dodatkowo możemy wybrać zabawy z ulubionymi bohaterami dziecka, bowiem seria jest niezwykle bogata.

Do każdej książeczki zostały także dołączone dwa arkusze kolorowych naklejek, którymi dzieci mogą przyozdobić zeszyty, meble, lampkę na biurku czy inne elementy swojej przestrzeni. Niewielkich rozmiarów wydania z łatwością można zabrać na spacer, do przedszkola czy w podróż. Zawarte w książeczkach zadania wspierają zrównoważony rozwój malucha, pozwalając mu na swobodne ćwiczenie umiejętności rozwiązywania problemów oraz twórczego i logicznego myślenia.

Puzzle: Zgrana Paczka – Zestaw z kredkami i książeczką

Zastanawiając się nad zakupem nowej zabawki dla dziecka doskonałym wyborem mogą być atrakcyjne puzzle dla dzieci. Tego typu zabawki już poprzez samą formę uczą cierpliwości i koncentracji, poprawiają zdolności manualne, motorykę i wyobraźnię przestrzenną. Puzzle uczą dziecko kreatywności i spostrzegawczości oraz umiejętności analizy i syntezy wzrokowej. Próbując dopasować do siebie poszczególne elementy układanki, dzieci nieświadomie tworzą fundament do późniejszej, efektywnej nauki czytania, rozwijania zdolności matematycznych i umiejętności logicznego myślenia. Jak twierdzą psychologowie, układanie puzzli to dla mózgu dziecka doskonała gimnastyka, dzięki której można uniknąć dysleksji.

Puzzle są doskonałą okazją do spędzenia czasu wspólnie z całą rodziną. To na pewno wzmacnia więzi i uczy komunikacji międzyludzkiej. Dziecko będzie się przyzwyczajało do gry zespołowej. Będzie się uczyło prawidłowych kontaktów i zachowań między członkami rodziny. Dzięki możliwości przedstawienia różnych treści mogą mieć też inne walory edukacyjne, dlatego jest to jedna z najlepszych zabawek, jakie można sprawić dziecku w niemal każdym wieku. 

Zestaw Zgrana Paczka zawiera książkę z mnóstwem zadań i łamigłówek, kolorowe kredki oraz dwustronne puzzle. Jeden z obrazków układanki można pokolorować według własnego pomysłu. A książeczka to mnóstwo ciekawych zabaw, kolorowanek i łamigłówek, które dzieci uwielbiają. Produkt zawiera także zawieszkę na euro haczyk.

Pomóż swojemu dziecku rozwijać się poprzez zabawę

– postaw na produkty Media Service Zawada


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wystrój wnętrza
Ja zmieniam właśnie wystrój na błękit i biel, trochę w stylu marynistycznym, trochę prowansalskim.
Gdzie kupujecie ubrania?
Kupuję w galeriach, ale tylko na wyprzedażach.
Herbata owocowa dobrej jakości
Ja lubię zielone herbaty smakowe, z dodatkiem egzotycznych owoców....
Holter ciśnienia - badanie
Powinno się monitorować takie problemy, niezależnie od wdrożonego leczenia...