Nowoczesne oświetlenie dla całego domu | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Nowoczesne oświetlenie dla całego domu

19 lipca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu oświetlenie pełniło przede wszystkim funkcje praktyczne, rzadko kiedy samo w sobie stanowiąc jakikolwiek obiekt estetyczny. Współcześnie wszystko się zmienia, dlatego aby podkreślić świetny wygląd wnętrza, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z nowoczesnych form oświetlenia, idealnych dla każdego nowoczesnego domu.

6.oświetlenie ogrodowe

W dzisiejszych czasach lampy designerskie nie są wcale tak trudno dostępne; choć ich ceny często pozostają wysokie, zwłaszcza gdy chcemy wyposażyć całe pomieszczenie czy mieszkanie w lampy w podobnym stylu, np. z jednej kolekcji, to nie brak zwolenników takiego rozwiązania. Sprawdźmy, jakie lampy najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach i ogrodach.

Stylowo oświetl wnętrze

Oczywiście podstawowe oświetlenie to to, które stosujemy w domu. Tutaj do wyboru mamy wiele rozwiązań, które dobrze jest przystosowywać odpowiednio do naszych warunków i potrzeb. W przypadku sporej powierzchni bez ograniczonej przestrzeni, np. loftach, doskonale sprawdzą się lampy loftowe, których styl często jest warty uwagi szczególnie z racji na świetne wykonanie i nowoczesne materiały. Jeśli jednak zdecydujemy się na wnętrze w stylu skandynawskim, to o wiele lepiej jest wybrać albo minimalistyczne lampy w jasnych barwach, albo kontrastowe i dodatkowo ażurowe abażury lamp wiszących o tradycyjnej, a jedynie lekko odświeżonej formie.

A co do ogrodu?

Dziś oświetlamy nie tylko wnętrza domów, ale również ogrody oraz oranżerie. W przypadku tych drugich możemy postawić na styl podobny do domowego, zwłaszcza jeśli oranżeria stanowi po prostu zamknięte pomieszczenie. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy wybieramy oświetlenie ogrodowe. Tutaj musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, do których należy choćby wybranie takiego oświetlenia, które dobrze sprawdzi się w gorszych warunkach atmosferycznych. Możemy postawić na tradycyjne latarenki, idealne do oświetlania ścieżek, jak również ciekawe instalacje do umieszczenia np. pod dachem altany. Jeśli latem wyprawiamy przyjęcia, to warto zainwestować w oświetlenie ogrodowe w formie niewielkich lampionów – bezpieczniejsze od wersji ze świeczką i papierowym abażurem, zwłaszcza w wietrzny dzień.

Oczywiście, trzeba też dobierać oświetlenie z odpowiednich sklepów. Co to jednak znaczy? Przede wszystkim lampy designerskie znajdziemy w sklepach sygnowanych markami konkretnych projektantów. Na początek warto jednak odwiedzić sklep z lampami bylight.pl. Tam możemy znaleźć wiele lamp, o których nie pomyśleliśmy, a które idealnie pasują do naszych potrzeb.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak często się badać?
W mojej firmie kadrowa tego bardzo pilnuje, trzeba co roku mieć świeże badania...
Metylowane witaminy
Witamina to witamina, a dla mnie to podejrzane takie określanie dodatkowe, żeby tylko więcej zarobić...
Brak inicjatywy partnerki
Z moich obserwacji to takie oziębłe dziewczyny raczej zostają same:)
szukam zestawu do decoupage'u...
Są fajne chusteczki w e-sklepach, bardzo duży wybór.