URODA I ZDROWIE

Niesamowita sesja promująca bodypositive – różnorodność jest piękna!

9 lipca 2019, dodał: Redakcja

Gdy świat obiega informacja o modelce „plus size” zatrudnionej przez Victoria Secret i noszącej rozmiar 36/38, grupa kobiet postanowiła pokazać prawdziwą siłę różnorodności. Trzy modelki: dwie plus size i jedna z niepełnosprawnością ruchową wzięły udział w odważnej sesji bieliźnianej. A wszystko po to, by przypomnieć, że różnorodność jest piękna!

Tak wiele kobiet ma problem z samoakceptacją. Jesteśmy zewsząd atakowani wizerunkiem tego jak powinniśmy żyć, wyglądać, pracować, wypoczywać. W świecie kreowanym przez masowe media nie ma miejsca dla odmienności, niedoskonałości, inności. A przecież każda kobieta jest niepowtarzalna – szczupła, grubsza, niższa, wyższa, pełnosprawna, z niepełnosprawnością, ruda, blondynka i piegowata. Nie istnieje jeden, powszechny ideał piękna, ponieważ piękno jest w każdej z nas.

Akcje promujące „bodypositive” bądź „ciałopozytywność” skupiają się na pokazywaniu kobiet różnorodnych. Ich celem nie jest promocja otyłości, jak niektórzy błędnie interpretują, a pokazywanie, że każda kobieta może dobrze czuć się w swoim ciele. Modelki, które wzięły udział w projekcie akceptują siebie, a miłość do własnego ciała prowadzi do zdrowych nawyków: prawidłowego odżywiania, regularnych wizyt u lekarza, dbania o ciało i duszę. Bodypositive to wspaniały ruch na przekór wszelkim objawom „body shaming” czyli zawstydzania z powodu ciała. Celem ruchu jest zachęcanie kobiet do pokochania siebie, a co za tym idzie dbania o siebie. Tak jak dbamy o bliskich, których kochamy, tak warto z miłością i czułością myśleć o sobie samej.

Wiele kobiet ma problem ze spojrzeniem w lustro i powiedzeniem dwóch prostych słów: kocham Cię. Do swojego odbicia. To ćwiczenie, które każda z nas powinna praktykować co wieczór. Bo będąc dobrą dla siebie, stajemy się też lepsze do świata. Miłość wraca, a samoakceptacja to klucz do szczęśliwego życia.

Sesja promująca bodypositive odbyła się w Poznaniu. Wszyscy wzięli w niej udział charytatywnie. Gdyby nie zgrana ekipa kobiet, które postanowiły zrobić coś, by zmienić ten świat – projekt nie doszedłby do skutku.

W sesję zaangażowały się:

Modelki: Sylwia Błach (https://www.facebook.com/blach.sylwia/ www.sylwiablach.pl ),Super Size XL Plus Size Model (https://www.facebook.com/curvymodelGracja/ )Plus Size Paula Perez (https://www.facebook.com/Plus-Size-by-Paula-Perez-701311876585917/ ),Wsparcie organizacyjne i stylizacyjne: Małgorzata Sikorska Dress no Stress (https://www.facebook.com/dressnostresspl/ ) Fotograf: Emilia Staszków (https://www.facebook.com/emilia.staszkow )Bielizna i biżuteria: sklep LovelyYou z Poznania (https://www.facebook.com/lovelyyoupl/ ),Fascynatory: Ewa Okularczyk (https://www.facebook.com/fascynatorypl/ )Lokalizacja: Cukiernia Bezowa Beza w Poznaniu (https://www.facebook.com/cukierniabezowa/ ),Makijaż: Beata Błachowiak (https://www.facebook.com/BeataBmakeup/ )Fryzury: Agnieszka Marciniak-Kalinowska (https://www.facebook.com/StudioFryzjerskie.AgnieszkaKalinowska/ )Sesję patronatem objął magazyn Sukces po poznańsku.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

gazety
Ostatnio zaglądam głównie do Wyborczej...
Jak myśleć pozytywnie?
Najlepiej myśli się pozytywnie kiedy widzi się, że jednak nie mamy najgorzej:)
Dobre salony fryzjerskie
Najlepszy jest fryzjer, którego wizja spotyka się z oczekiwaniem klienta, więc tu ocena...
Aktywne lato - szukam znajomych z W…
Obecnie nie ma za bardzo możliwości dalekich wyjazdów, więc takie inicjatywy są godne uwagi :)