Nici EasyLift – lifting twarzy za pomocą stałych nici

21 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Nici EasyLift to prawdziwa rewolucja w nieinwazyjnym liftingu twarzy. Pozwalają na spektakularne odmłodzenie twarzy bez użycia skalpela. EasyLift to nici nierozpuszczalne, wykonane z neutralnych dla organizmu materiałów, zapewniające efekt liftingu przez 10-15 lat. Na czym polega ta innowacyjna metoda i jakich rezultatów można się spodziewać?

Nici EasyLift

Lifting twarzy EasyLift – na czym polega ten zabieg?

Zabieg EasyLift wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na umieszczeniu pod skórą stałych nici Spring Thread, które są neutralne dla organizmu. Wykonane zostały z materiałów wykorzystywanych od wielu lat w medycynie estetycznej – medycznego poliestru i silikonu. Posiadają haczyki, dzięki którym można odpowiednio naciągnąć skórę, nie powodując podrażnień, ani stanów zapalnych. Metoda EasyLift polega na stworzeniu podskórnej konstrukcji na szczycie czaszki, która podtrzymuje nici. Zabieg skupia się na czterech obszarach: skroniach, części policzkowej oraz żuchwowej, a także górnej części szyi. Nici Spring Thread wprowadza się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli przez delikatne nacięcia w skórze, które wykonywane są w niewidocznych miejscach.

Przez pierwsze kilka dni odczuwalna jest bolesność, możliwe są też obrzęki i zasinienia. Aby zniwelować nieprzyjemne objawy, można zażywać łagodne leki przeciwbólowe bez recepty i stosować chłodzące kompresy. 7 dni po zabiegu usuwane są szwy, które znajdują się tylko w jednym punkcie. Wszelkie dolegliwości ustępują w ciągu 10 dni.

Twórcą metody liftingu twarzy za pomocą stałych nici i specjalnej podskórnej konstrukcji jest pochodzący z Francji dr Denis Guillo. Jednym z niewielu miejsc w Polsce, w których można skorzystać z innowacyjnego zabiegu EasyLift, jest MediArt Clinic w Poznaniu. Procedura pozwala na szybkie uzyskanie efektu liftingu i odmłodzenie twarzy o ładnych kilka lat.

Metoda EasyLift umożliwia „koncentrację” skóry w celu jej skrócenia. Co kilka lat można ponownie naciągnąć nić podczas mało inwazyjnego zabiegu, aby przedłużyć efekt odmłodzenia o kolejnych kilka lat.

Dla kogo jest zabieg stałymi nićmi liftingującymi?

Zabieg EasyLift to alternatywa dla inwazyjnego liftingu chirurgicznego. Dedykowany jest osobom, które zmagają się z widocznym opadaniem skóry na twarzy i szyi. Problem ten zaczyna się około 35-40. roku życia, ale z bezoperacyjnego liftingu twarzy mogą skorzystać również starsi pacjenci – po 50.-60. roku życia. Nici aplikowane metodą EasyLift pozwalają na podniesienie tych obszarów, które tracą jędrność pod wpływem działania grawitacji:

  • policzków (tzw. chomików),
  • szyi,
  • okolic żuchwy,
  • skroni i okolic oczu.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu EasyLift?

Lifting twarzy EasyLift utrzymuje się dłużej niż po innych metodach liftingu. Efekty klasycznego liftingu chirurgicznego są widoczne przez około 5 lat. Natomiast z rezultatów odmładzania nićmi rozpuszczalnymi można cieszyć się zaledwie 2 lata. Stałe nici Spring Thread utrzymują pozytywne efekty liftingu nawet przez 15 lat.

Zabieg EasyLift nie powoduje efektu „maski”. Rezultaty są bardzo naturalne i nie zaburzają mimiki twarzy. Nici są sprężyste, dzięki czemu podążają za dynamiką twarzy i nie powodują efektu „nieruchomego” naciągnięcia skóry, którego obawia się wielu pacjentów po zabiegach chirurgicznych. Za pomocą stałych nici można zredukować nawet głębokie zmarszczki, zniwelować problem obwisłych policzków, podnieść opadającą powiekę, poprawić ogólną kondycję skóry. Lifting nićmi EasyLift sprawia, że twarz wygląda na młodszą, bardziej wypoczętą i pogodną.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z MediArt Clinic w Poznaniu: https://mediartclinic.pl/kontakt

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz