URODA I ZDROWIE

Nawilżanie skóry

4 maja 2011, dodał: Joanna Brzezińska

Każda z nas pragnie mieć nawilżoną skórę. Wtedy jest ona zdrowa, gładka i świetlista. Czy wiemy jak prawidłowo ją nawilżać?

Wiele kobiet uważa, że mając suchą skórę należy używać tłustego kremu. Tego typu krem stosowany na skórę niedostatecznie nawilżoną może przysporzyć więcej szkód niż korzyści. Skóra staje się szorstka i nadmiernie tłusta. Wystarczy twarz smarować kremem nawilżającym. Jednak należy pamiętać, że krem to nie wszystko. On działa jedynie na powierzchni skóry. Potrzebne jest również działanie od wewnątrz. Najlepszym sposobem jest picie dużej ilości wody. W ten sposób woda od wewnątrz dotrze do skóry właściwej.

Dieta bogata w wodę to podstawa mając skórę suchą. Należy pamiętać, że kremy nawilżające w swoim składzie nie zawierają wody. Ich podstawową funkcją jest jej zatrzymywanie w skórze. Dzięki właściwościom uszczelniającym wiemy, że woda nie ucieknie z naszej skóry.

Należy obalić przesąd, że kąpiel nawilża skórę. Ma ona odwrotne działanie – wysusza skórę. Woda jest wchłaniana jedynie przez zewnętrzną część naskórka, przez co po wyjściu z wanny obserwujemy jego marszczenie. Do głębszych warstw skóry woda nie dociera.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Moje odkrycie kosmetyczne tego roku
koleżanka mi poleciła fajną pomadkę ochronną do ust oeparol, spodobała mi się ta pomadka,...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Odwieczny problem: jak szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy...Raz na zawsze. Bez efektu...
Szybkie odchudzanie - jak zdrowo si…
Nadwaga? Boczki? Znam to ;/ Ja walczę z moimi nadliczbowymi kilogramami na kilka sposobów jednocześnie....
dieta i cellulit
Dieta bogata w błonnik pomaga zrzucić wagę, ponieważ sygnalizuje mózgowi, że żołądek...