Nawilżający krem do stóp BCL Pedi Sation – opinia

16 października 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Prezentujemy poniżej kolejny produkt testowany przez blogerkę  pure-morning123.blogspot.com w  ramach Wielkiej Akcji Testowania –  nawilżający krem do stóp BCL Pedi Sation  BCL Spa:

Na najfajniejsze rzeczy natrafiam przeważnie przypadkiem. Tak też było i z tym kremem. We wrześniu portal Uroda i Zdrowie ogłosił II edycję Wielkiej Akcji Testowania. W pierwszej nie brałam udziału, a do tej postanowiłam się zgłosić. Wysłałam listę kosmetyków, które mnie zainteresowały. Nie było wśród nich tego kremu, bo nie zwróciłam na niego uwagi. Po konsultacjach do testów otrzymam właśnie krem do stóp marki Bio Creative Labs (BCL).
Okazuje się, że firma ta zajmuje się produkcją profesjonalnych, gabinetowych kosmetyków do ciała, dłoni i stóp. Jest to firma amerykańska, do tej pory zupełnie mi nieznana. Testuję jeden z ich kosmetyków, a mianowicie Pedicure Critical Repair Creme, czyli głęboko nawilżający krem do stóp, który ma mieć również właściwości lecznicze.
Od producenta:
Zaawansowane leczenie stóp! Lawenda i olejek z drzewa herbacianego łagodzi i dezynfekuje uszkodzone i zrogowaciałe miejsca, natomiast Arnika i masło Shea nawilżają i odbudowują uszkodzony naskórek. Te naturalne, korzystne składniki zapewniają ulgę suchej i boleśnie popękanej skórze. Pomagają również zapobiec dalszym uszkodzeniom skóry.

 

 

Krem znajduje się w bardzo dużej tubce, bo o pojemności 200 ml. Zamykana jest ona na klips, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Obawiałam się jego zapachu, ponieważ zawiera w sobie olej z drzewa herbacianego, który ma bardzo charakterystyczny, średnio-przyjemny zapaszek. Bałam się, że krem ten może go przejąc. Okazuje się jednak, że jego zapach jest całkiem przyjemny. Taki jakby cytrusowo-lawendowy. Jest on bardzo rześki, świeży, dość mocny, ale nie drażniący. Konsystencje ma bardzo gęstą, treściwą i bogatą. Jednak mimo to bezproblemowo się go rozsmarowuje. Szybko się wchłania, pozostawiając na skórze taką delikatna, przyjemną warstewkę. Nie jest to w żadnym wypadku okropny, tłusty film. Jego kolor stanowi dla mnie ogromne zaskoczenie. Nie spodziewałam się, że krem będzie miał taki fajny, fioletowy kolorek.

 

Krem ten zachwycił mnie swoim działaniem. Dobrze i długotrwale nawilża skórę, która staje się miękka i przyjemna w dotyku. Zaraz po rozsmarowaniu daje przyjemne uczucie świeżości, a dodatkowo zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Zauważyłam, że po intensywnie spędzonym dniu, gdzie stopy długo przebywają w pełnych butach, to znacznie mniej się pocą od kiedy używam ten krem. Dodatkowo można go stosować też na suchą skórę na łokciach i kolanach. Jego dodatkową zaletą jest to, że jest tani. Byłam zszokowana widząc, że kosztuje 35zł za 200 ml pojemności. Niestety jest dostępny tylko w sprzedaży internetowej. Nie znalazłam informacji, aby można go było kupić gdzieś stacjonarnie.
Chciałabym dodać jeszcze, że jest to kosmetyk wegański. Znajduje się na nim też oznaczenie CrueltyFree. Skład kremu przedstawia się bardzo pozytywnie. Znajduje się tutaj m.in. olejek z drzewa herbacianego, olejek lawendowy, ekstrakt z arniki, masło Shea, sok z aloesu. Jego przydatność do użycia od momentu otwarcia wynosi aż 36 miesięcy.

Skład:
Water (Aqua)
Caprilic / Capric Triglycerides
Glyceryl Stearate SE
Stearic Acid
Glycerin
Stearyl Alcohol
Dimethicone
Canola Oil
Cetyl Alcohol
Phenoxethanol
Glycine Soja (Soybean) Oil – olej sojowy
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil – olejek lawendowy
Mentha Piperita (Peppermint) Oil – olejek z mięty pieprzowej
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil – olejek z drzewa herbacianego
Aloe Barbadensis Leaf Juice – sok z aloesu
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) – masło Shea
Carbomer
Arnica Montana Flower Extract – ekstrakt z arniki górskiej
Symphytum Officinale Extract – ekstrakt z żywokostu lekarskiego
Anthemis Nobilis Flower Extract – ekstrakt z rumianku
Pimenta Acris (Bay) Leaf Oil – olejek z liści laurowych
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract,
Myroxylon Pereirae (Balsam Peru) Resin – balsam peruwiański
Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract – ekstrakt z mango
Methylisothiazolinone
Triethanolamine
Violet 2 (CI 60725)
Parfum






FORUM - bieżące dyskusje

Czy znacie jakiś ośrodek terapii na…
Pacjent musi jednak chcieć wyjść z nałogu, najlepsze osrodki nie pomogą bez jego chęci...
Częstochowa
Najszybciej można znaeźć pracę przez agencje pracy, oczywiście nie jakąś super, ale taką...
Fryzura a zawód
Wg mnie fryzura to drugorzędna sprawa, a o powadze świadczy zachowanie...
Jak urządzić łazienkę dla osoby sta…
Polecam też dobre punktowe oświetlenie jak ktoś ma problem ze wzrokiem...