Nakładki ortodontyczne dla pięknego uśmiechu

9 lutego 2023, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe, równe i białe zęby. Mając ładne zęby, zyskujemy na pewności siebie, jesteśmy bardziej skorzy do uśmiechania się, weseli, nastawieni pozytywnie do otoczenia. Piękny uśmiech także odmładza. Dlatego dzisiaj, aby skorygować wadę zgryzu, coraz więcej osób wybiera ortodontyczne nakładki wyrównujące, które doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych pacjentów.

Ortodoncja jest obecnie coraz popularniejszą formą dbania o piękny uśmiech. Obecnie jedną z najnowszych i jednocześnie najpopularniejszych metod są nakładki ortodontyczne. To rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo dyskretne. Nakładki ortodontyczne (znane także jako niewidoczny aparat ortodontyczny lub nakładki korekcyjne) to przezroczyste aparaty korekcyjne prostujące zęby i przesuwające je w pożądanym, ustalonym w planie leczenia, kierunku. Estetyczne prostowanie zębów przy użyciu przezroczystych nakładek ortodontycznych to metoda bezpieczna, wygodna, dyskretna i skuteczna.

Nakładki prostujące na zęby to rodzaj estetycznego aparatu ortodontycznego ruchomego. Nakładki podczas użytkowania są prawie niewidoczne na zębach, co sprawia, że leczenie ortodontyczne może przebiegać niemalże w tajemnicy, co znacznie podnosi samoocenę i pewność siebie. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, nakładki są prawie niewidoczne, nie narzucają ograniczeń dietetycznych, nie przeszkadzają w mówieniu, są wygodne w noszeniu oraz pozwalają na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Zaletą jest także krótki czas leczenia trwający od 4 do 9 miesięcy oraz brak ukrytych kosztów. Leczenie obejmuje bezpłatną wizytę ze skanem 3D w gabinecie partnerskim w jednym z 30+ miast w Polsce. DR SMILE przygotowuje niewiążący plan leczenia z wizualizacją efektów i wylicza całkowity koszt dla każdego pacjenta. Leczenie obejmuje wizytę (jest również bezpłatna, gdy pacjent nie zdecyduje się na leczenie) oraz zestaw indywidualnych nakładek i akcesoriów, które pacjent dostaje bezpośrednio do domu. Leczenie to również kontakt ze specjalistami przez aplikację (cotygodniowa kontrola przez aplikację mobilną DR SMILE) oraz wszelkie dodatkowe zabiegi w trakcie leczenia jeśli są takie potrzebne. DR SMILE daje także obietnicę satysfakcji z leczenia, jeśli efekt różni się od zakładanego w planie, dalsze leczenie odbywa się na koszt firmy. Jeżeli pacjenta coś niepokoi w trakcie leczenia, zawsze może się kontaktować i wybrać bezpłatną wizytę kontrolną.

Prostowanie zębów nakładkami ortodontycznymi jest wygodne i łatwe dla pacjenta. Leczenie nakładkami ortodontycznymi polega na noszeniu zdejmowalnych, przezroczystych, indywidualnych nakładek, stopniowo prostujących zęby. Nakładki ortodontyczne DR SMILE wykonane są z termoplastycznego tworzywa sztucznego o stabilnym kształcie, dopuszczonego do użytku medycznego. Nie zawierają plastyfikatorów (BPA) ani innych szkodliwych substancji. Zaleca się noszenie nakładek minimum 22 godzin na dobę z przerwami na jedzenie i picie oraz mycie zębów. Możliwość wyjmowania nakładek zwiększa komfort stosowania i ułatwia utrzymanie jamy ustnej w czystości. Nakładki DR SMILE należy zmieniać na kolejną parę co 14 dni (nakładki clear aligner są ponumerowane). Każda nakładka ma bowiem delikatnie inny układ, dzięki czemu po każdej zmianie zęby delikatnie przesuwają się do właściwej pozycji. Leczenie jest monitorowane przez aplikację mobilną DR SMILE, w której pacjent co tydzień umieszcza zdjęcia uśmiechu.

Nakładki stosuje się przede wszystkim w kosmetycznej korekcie zębów, tj. prostowanie krzywych zębów i leczeniu takiej wady, jak stłoczenie czy diastema. Są polecane w leczeniu wad ortodontycznych ukierunkowana na leczenie małych i średnich wad zgryzu. Nakładki DR SMILE nie są w stanie w 100% wyprowadzić wad zgryzu takich jak tyłozgryz czy zgryz otwarty, ale w wielu przypadkach mogą pomóc w poprawie kosmetyki.

Wycena leczenia zawsze wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Charakteryzuje się dużą dynamiką dostosowywania się do potrzeb potencjalnych pacjentów. Koszty całościowe wahają się od 6.790 do 11.390 zł. Kwota może być rozłożona do 72 rat lub do 24 rat 0% (od 153 zł miesięcznie). Korzyścią skorzystania z płatności na raty jest to, że nie odwleka się decyzji o leczeniu ortodontycznym. Wady zgryzu u zdecydowanej większości pacjentów zmieniają się z czasem, dlatego szybka interwencja i doprowadzenie do prawidłowego zgryzu to wskazana opcja, by długoterminowo cieszyć się zdrowiem i pięknem własnych zębów.

Sprawdź adresy naszych placówek na: https://drsmile.pl

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz