URODA I ZDROWIE

Najszybszy Internet w Polsce – sprawdź, jaką ofertę wybrać

22 października 2020, dodał: Redakcja

Szybki i niezawodny Internet – to marzenie bardzo wielu osób. W końcu coraz częściej sieć służy nam do załatwiania wszelkich spraw, także tych związanych z pracą czy nauką. Nie możemy pozwolić sobie na żadne nieprzewidziane problemy. Jaki Internet wybrać, by był naprawdę dobry?

SZYBKI INTERNET

Dostawcy usług internetowych – sprawdź oferty

O jakości łącza w dużej mierze decyduje dostawca Internetu. Jak sprawdzić, który będzie najlepszy? Oczywiście poprzez porównanie tych, którzy działają w Twojej okolicy. W dużych miastach działają liczni dostawcy usług internetowych, dlatego nie ma problemu z wyborem.

W największym stopniu na polskim rynku działają takie firmy jak UPC, Netia, INEA, Vectra i Orange. Warto porównać ich oferty pod kilkoma względami, by wybrać tę najlepszą ofertę.

Najlepszy dostawca Internetu a stabilność łącza

Wiele osób boryka się z ciągłą niestabilnością łącza. Jeśli denerwuje Cię to, że nagle serial się zawiesza lub w czasie deszczu w ogóle nie możesz korzystać z sieci, to znak, że czas zmienić dostawcę. W dużej mierze stabilność łącza jest zależna właśnie od niego, a raczej od rodzaju łącza, które proponuje.

Najmniej stabilne jest łącze LTE – to łącze mobilne, w dużej mierze zależne od zasięgu sieci, na dodatek może powodować znaczne opóźnienia i tracić prędkość przy podłączeniu kilku urządzeń. Takie łącze oferują przede wszystkim telefonie komórkowe. Mało stabilne jest także łącze radiowe. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie światłowód. To łącze nie jest podatne na spowalnianie czy zrywanie pod wpływem czynników zewnętrznych, zatem możesz cieszyć się Internetem w najwyższej jakości.

Najważniejszy czynnik: szybkość Internetu

Dostawcy usług internetowych szczycą się prędkością, którą oferują. Tak naprawdę najszybszy Internet gwarantuje wyłącznie światłowód. To technologia, która może wygenerować ogromne prędkości, potrzebna jest do tego tylko infrastruktura.

Obecnie światłowód jest oferowany przez kilku dostawców Internetu: INEA, Netia, czy UPC. Wszystkie te firmy oferują różne prędkości, jednak to INEA ma najszybszy Internet w Polsce, co potwierdza test szybkości Internetu. Podczas gdy pozostałe firmy oferują prędkości od 150 Mb/s do 500 Mb/s, czasami do 1 Gb/s w najdroższej ofercie, światłowód INEA potrafi przekroczyć tę wartość kilkukrotnie. Od kilku lat jest to najlepszy dostawca Internetu pod tym względem. Najwyższy pakiet gwarantuje prędkość wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s – jest to łącze symetryczne, co oznacza, że prędkość pobierania jest taka sama, jak czas przesyłania danych. Prezentowana przez INEA oferta Internetu jest także bardzo korzystna pod względem rewolucyjnego podejścia do telewizji – to już nie tylko telewizja przez Internet dostępna na bezprzewodowym dekoderze z nowoczesnymi funkcjami, ale również pełna swoboda w wyborze kanałów TV bez przywiązania na dłużej. To możliwe? Sprawdźcie sami.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz