Najpiękniejsze bajki autorstwa znanych i lubianych „Artyści dzieciom”

30 lipca 2015, dodał: Redakcja

„Artyści dzieciom” to zbiór bajek, które wzruszają, bawią, zaskakują i przenoszą w zaczarowany świat pełen przygód. Swoje bajki napisały gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska, Monika Osiecka, Jacek Bonecki, Stanisław Karpiel Bułecka, Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz, Robert Kochanek, Piotr Rubik, Anna Cieślak, Renata Przemyk, Agnieszka i Jan Benedek, Halina Mlynkova, Krzysztof Antkowiak i Konrad Jankiewicz, Anna Dereszowska oraz Agustin Egurrola.

Znani i lubiani artyści przygotowali specjalną niespodziankę dla najmłodszych czytelników – zbiór ciepłych bajek, które przeniosą w magiczny świat wyobraźni. Świat, gdzie wszystko może się zdarzyć, marzenia się spełniają, mali bohaterowie przeżywają niezwykłe przygody, a zwierzęta potrafią mówić. Wszystkie historie są zilustrowane kolorowymi rysunkami Anety Dmowskiej. Przy książce „Artyści dzieciom” zarówno dzieci, jak i dorośli będą świetnie się bawić, a czas spędzony na wspólnym czytaniu będzie wyjątkowy.

_ARTYŚCI_DZIECIOM_3D

Krzysztof Antkowiak i Konrad Jankiewicz snują historię o Wiewiórze, Lisie i kurach, które popadły w niewolę. Inspiracją do napisania naszej bajeczki była chęć zwrócenia uwagi na to, że w zmaterializowanym świecie najważniejszą być powinna bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi – przekonują autorzy. Agnieszka i Jan Benedek przybliżają historię chłopca, który nie znosił obowiązków – odrabianie lekcji czy wynoszenie śmieci było dla niego prawdziwą katastrofą. Zakręcona wyobraźnia 10-łatka, świat cybernetycznych bajek Lema i nie tylko, rzeczywistość widziana oczami dziecka i jego nieskrępowany komentarz o świecie – oto inspiracje do naszego opowiadania – zdradzają.

O zaczarowanym aparacie, przez którego obiektyw wszystko wyglądało piękniej i radośniej, opowiada Jacek Bonecki. Jak skończył się królewski bal dla Marysi Praczki zdradza Anna Cieślak. Natomiast o Mrówce Amelce, która marzyła o roli w przedstawieniu „Romeo i Julia”, pisze Anna Dereszowska. Agustin Egurrola napisał bajkę o małym Adasiu, który marzy o byciu tancerzem, Stanisław Karpiel Bułecka o Wojtku i śpiących rycerzach, a Robert Kochanek o zaczarowanych pantofelkach. Małgorzata Kożuchowska opowiada o ozdobach, które szykowały się na choinkę. Pisanie tej bajeczki sprawiło mi ogromną przyjemność, bo tworzyłam ją z myślą o własnym synku. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu jemu i wszystkim dzieciom, które po nią sięgną. Dla zachęty dodam, że umieściłam w niej dużo dialogów, bo pamiętam, że w dzieciństwie takie właśnie bajki lubiłam najbardziej – zdradza autorka. Halina Mlynkowa pisze o ptasim dyrygencie, a swoją bajkę dedykuje: Z całego serca – wszystkim maluchom. Natomiast Monika Osiecka odkrywa, dlaczego śliczna królewna była smutna i samotna.

Bajki są po to, żeby pokazać, że wszystko jest możliwe. Wyobraźnia nie zna granic. Z ograniczeń bierze się czasem coś dobrego, bo trzeba wysilić fantazję i stworzyć własny świat – mówi Renata Przemyk, która przygotowała bajkę o niezwykłych przygodach małej Emilki. Piotr Rubik zaprasza dzieci do Zielonego Lasu, gdzie Helenka wraz z małpką i bobrem szykowali deskorolkę dla konia, natomiast Grażyna Wolska i Cezary Harasimowicz piszą o naburmuszonej Tekli, która nigdy się nie uśmiechała.

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na edukację dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w ramach programu Art For Life Fundacji Orimari.

„Artyści dzieciom” – Cena: 34,90 zł
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
A może kurs języka angielskiego? Zerknij sobie tu https://speakingo.com/ To świetnie opracowany kurs angielskiego i...
jaki zestaw?
a czy któraś z was mogłaby mi poradzić może nie cały zestaw ale...
Który krem na rozstępy?
Zaden krem nie usunie rozstępów, bo to jest nieodwracalnie popękana tkanka łączna!!! laser...
Gdzie iść na randkę?
Ja bym nie mogła rozmawiać z nieśmiałym chłopakiem, sama sporo mówię, ale...