Najlepsze witaminy i minerały na włosy

13 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Jakość naszych włosów zależy od wielu czynników, z których niektóre, takie jak genetyka czy wiek, są poza naszą kontrolą. Są jednak i takie, na które mamy wpływ. Oprócz zdrowej diety, pielęgnacji i regularnego spożywania wody, ważne jest, aby skupić się na dostarczeniu organizmowi wystarczającej ilości witamin, minerałów i innych substancji, które są kluczowe dla jakości włosów. O których z nich mowa?

Witaminy

Pierwszą witaminą, o której warto wspomnieć jest witamina A, która jest niezbędna do wzrostu komórek i zdrowej skóry. Przyczynia się ona do wydzielania sebum, które pomaga w zapobieganiu łamania się włosów i utrzymaniu ich połysku. Ważne są również witaminy B2, B7, B9 i B12 związane z wypadaniem włosów, które może nasilić się także w wyniku niedoboru witaminy D i E.

Minerały

Nie zapominajmy również o minerałach. Szczególnie kobiety powinny zadbać o odpowiednie spożycie żelaza ze względu na okresową utratę krwi w czasie menstruacji. Objawy niedoboru żelaza zauważalne są już na pierwszy rzut oka – blada i sucha skóra, kruche paznokcie i pojawienie się na nich wyczuwalnych prążków, suchość i wypadanie włosów. Jeśli kolor włosów jest dla Ciebie równie ważny, nie powinnaś zaniedbywać spożycia selenu, którego niedobór może powodować siwienie włosów. Ostatnim, ale nie mniej ważnym składnikiem jest cynk, którego niski poziom związany jest z wypadaniem włosów i występowaniem łysiny, co oznacza, że o nim również nie należy zapominać.

Kolagen

Jedną z substancji, która ma istotny wpływ na jakość naszych włosów jest bez wątpienia kolagen, który stanowi dużą część białek obecnych w naszym organizmie. Jest on szczególnie ważny dla zdrowia skóry głowy, ponieważ przyczynia się do jej wytrzymałości i elastyczności. Niedobór kolagenu może mieć też wpływ na gęstość naszych włosów.

Jakość włosów, jak również ich wzrost mogą być w znacznym stopniu kontrolowane. Dodanie odpowiedniego spożycia witamin, minerałów i kolagenu do regularnej pielęgnacji, zdrowej diety i spożywania wody bez wątpienia przyniesie zauważalne rezultaty w strukturze i tempie wzrostu Twoich włosów.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz