Najlepsze odkurzacze pionowe – o czym warto wiedzieć?

26 stycznia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Czasy, w których mozolne odkurzanie mieszkania było prawdziwą udręką, odeszły na szczęście w niepamięć. Dziś proces ten znacznie usprawniają nowoczesne urządzenia, do których bez wątpienia należy zaliczyć odkurzacze pionowe. Jeśli i ty planujesz zakup tego rodzaju sprzętu – sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby odkurzacz spełnił swoją funkcję i był pomocny przy codziennych obowiązkach.

odkurzacze pionowe

Zadbaj o kręgosłup, czyli powrót do przeszłości

Cieszące się niesłabnącą popularnością odkurzacze pionowe to nie wynalazek naszych czasów. Znane były już kilkadziesiąt lat temu, zanim na rynku pojawiły się modele jeżdżące. Niewątpliwą zaletą odkurzaczy pionowych jest zachowanie właściwej postawy ciała podczas porządków, co minimalizuje zmęczenie i bóle zarówno kręgosłupa, jak i mięśni. Wybierając odkurzacz pionowy, zwróćcie więc uwagę na jego wysokość, czy jest dostosowana do waszego wzrostu.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest moc akumulatora. W przypadku odkurzaczy parametr ten ma to ogromne znaczenie, ponieważ przekłada się bezpośrednio na czas sprzątania. W zależności od modelu może on wynosić od 28 do nawet 60 minut. Dla komfortu użytkowania odkurzacza, a także jego efektywności, duże znaczenie ma pojemność worka na odpady oraz rodzaj zastosowanego filtra. Niektóre z modeli doskonale sprawdzą się w mieszkaniach alergików, zbierając bardzo dokładnie nie tylko kurz, ale także sierść zwierząt.

Czystość bez wysiłku

Idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących czystość, ale mających trudności z wygospodarowaniem czasu na codzienne porządki, jest odkurzacz automatyczny. To nic innego jak robot, który może być uruchamiany manualnie lub zaprogramowany tak, aby włączał się w czasie naszej nieobecności w domu. Najpopularniejszym modelem jest iRobot Roomba, który na przestrzeni lat przeszedł prawdziwą technologiczną metamorfozę.

Dla nowoczesnych robotów sprzątających nie mają znaczenia drobne przeszkody – poradzą sobie z przejechaniem przez niewielki próg czy płozę krzesła. Co więcej – z łatwością możecie określić powierzchnię, jaką mają sprzątać z wykorzystaniem wirtualnej ściany, którą ustawiacie w dowolnym miejscu, ograniczając tym samym poruszanie się odkurzacza. Innowacyjnym rozwiązaniem są także czujniki zapobiegające zaplątaniu się w kable, czy wykrywające intensywnie zabrudzone miejsca, które wymagają dłuższego czyszczenia.

Lśniąca podłoga

Odkurzanie to nie wszystko. Aby podłoga lśniła czystością, należy ją umyć na mokro, do czego niezbędny jest klasyczny mop. Pamiętajcie jednak, że technologia i w tym zakresie poszła znacznie do przodu, czego przykładem jest robot mopujący. To dodatkowa funkcja niektórych odkurzaczy automatycznych. Robot samodzielnie określa powierzchnię, jaką ma zmyć na mokro, a następnie poleruje całą podłogę, omijając dywan czy inne przeszkody. Decydując się na konkretny model automatycznego mopa, warto wziąć pod uwagę między innymi tryby pracy, jakie oferuje. Niektóre urządzenia, oprócz standardowego mopowania, mają także funkcję intensywnego mycia, która sprawdzi się między innymi w kuchni czy w łazience.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...