Najlepsze aplikacje do biegania połączone z zegarkiem: TOP10 niezbędnych propozycji dla aktywnych

28 maja 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Bieganie to aktywność, która przynosi wiele korzyści. Efektywność treningu wspomaga korzystanie z dedykowanych aplikacji, które łączą się z zegarkiem. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jakie są najlepsze aplikacje do biegania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Najlepsze aplikacje do biegania połączone z zegarkiem

 

Na co zwrócić uwagę wybierając aplikację do biegania?

Na rynku funkcjonuje wiele różnych aplikacji do biegania, które różnią się nie tylko funkcjonalnością, ale również opiniami użytkowników. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając aplikację do biegania? Przede wszystkim należy zdecydować o tym, czy ma to być płatna, czy darmowa aplikacja do biegania. Poza tym warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, ponieważ tego typu oprogramowanie może nie tylko monitorować pokonany dystans, ale również dzielić go na różne kategorie (trucht, sprint, itp), czy umożliwiać podejmowanie rywalizacji poprzez porównywanie wyników z innymi biegaczami. Co jeszcze jest istotne? Przede wszystkim to, by aplikacja do biegania była łatwa w obsłudze, co oznacza, że powinna posiadać intuicyjny interfejs. Bardzo ważną kwestią jest także sprawne działanie w trybie offline, ponieważ nie zawsze biegamy z telefonem (udostępniając Internet), a w niektórych lokalizacjach mogą pojawić się także problemy z zasięgiem sieci.

Najlepsze aplikacje do biegania połączone z zegarkiem

TOP10 najlepszych aplikacji do biegania

Wybór najlepszej aplikacji do biegania ułatwi skorzystanie z przygotowanego przez nas subiektywnego rankingu tego typu rozwiązań. Znalazły się w nim aplikacje takie, jak:

  1. Strava,
  2. Runtastic,
  3. Runkeeper,
  4. SportTracker,
  5. Zombies,Run!,
  6. MyFitnessPal,
  7. C2FK,
  8. MapMyRun,
  9. Runzi,
  10. Pacer Pedometer.

Dlaczego warto biegać z aplikacją?

Aplikacja do biegania tak samo, jak aplikacja do liczenia kalorii to oprogramowanie, które ułatwia analizę podejmowanych aktywności. Dlaczego zatem warto biegać używając jej? Przede wszystkim dlatego, że analizując treningi można nie tylko śledzić postępy, ale również zwiększyć ich efektywność, co przełoży się na wielopoziomowe korzyści. Poza tym istotne jest także to, że w każdym momencie można wrócić do statystyk z danego okresu, a co za tym idzie porównać je z rezultatami osiąganymi aktualnie. Co jeszcze przemawia za bieganiem z dedykowaną aplikacją? Przede wszystkim aspekty motywacyjne, ponieważ mając dostęp do statystyk oraz widząc osiągane postępy zapał do biegania rośnie, a chęć bicia własnych rekordów jest coraz większa.

Najlepsze aplikacje do biegania połączone z zegarkiem

Jak działają aplikacje do biegania?

Działanie aplikacji do biegania opiera się na wykorzystaniu GPS znajdującego się w telefonie trenującej osoby. W efekcie aplikacja mierzy pokonany dystans oraz niezbędny do tego czas, uwzględniając m.in. różnice w wysokości czy przewyższenia. Obecnie jednak tego typu aplikacje mają coraz więcej funkcji, umożliwiając między innymi pomiar tętna, czy śledzenie tempa biegu.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór najlepszej aplikacji do biegania nie jest prosty, ponieważ na rynku funkcjonuje wiele tego typu rozwiązań. Pod uwagę warto zatem wziąć nie tylko funkcjonalność danej aplikacji, ale również własne potrzeby, czy opinie innych użytkowników.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Największe błędy ślubnych stylizacj…
Ja widziałam niedopasowaną suknię do figury, młoda wyglądała jak opięty baleronik, no ale spełniła...
Gophering - zmora randkowiczów
Częste zjawisko, sama je widziałam - tzn. tej osoby już więcej nie widziałam :D
Salon fryzjerski w Poznaniu - gdzie…
Sama jeżdżę 35 km do mojej fryzjerki, ale to jedyna, co umie ułożyć moje...
Nadmierne poczucie odpowiedzialnośc…
To męczące, nie można wtedy zdać się na innych, tylko samemu się wszystkim zajmujesz...