Najczęściej odwiedzane szklaki narciarskie we Włoszech – garść przydatnych informacji

30 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Miłośnicy białego szaleństwa chętnie wybierają się na szlaki narciarskie we Włoszech. W sezonie można mieć pewność, że pogoda tam dopisze: będzie śnieg i słońce. Włochy to jeden z najlepszych i najchętniej odwiedzanych regionów narciarskich w Europie. Warto zapoznać się z najlepszymi trasami zjazdowymi i informacjami na ich temat.

szlaki narciarskie we wloszech

Val di Sole – region cieszący się największą popularnością

Bardzo ciekawym regionem, idealnym dla mniej lub bardziej zaawansowanych narciarzy jest Val di Sole. Jest to prawdziwy raj dla narciarzy, który skupia się wokół trzech kurortów takich jak: Pejo, Folgarida oraz Marilleva. Razem dostępne jest tam ponad 380 km tras i prawie 150 wyciągów. Narciarze mają także do dyspozycji bardzo szeroką bazę noclegową oraz inne, atrakcyjne udogodnienia. W rejonie Val di Sole znajduje się także popularny lodowiec Presena, który jest prawdziwą gratką dla miłośników białego szaleństwa już od kwietnia.

Trasy Folgarida

W dolinie Val di Sole znajdują się bardzo atrakcyjne farmy Folgarida. Są one położone w otoczeniu lasów jodłowo – modrzewiowych 1300 m n.p.m., niedaleko słynnej Madonny di Campiglio. Na każdym zboku góry dostępne są atrakcyjne stoki narciarskie, z których można korzystać do woli. Mają one bardzo różne stopnie trudności.

Co roku do Folgaridy przyjeżdża mnóstw narciarzy z całego świata. Zjeżdżać można przez cały dzień, także wieczorami, ponieważ trasy są dokładnie oświetlone i zabezpieczone.

Trasy Marilleva

Kolejną ciekawą propozycją są trasy w miejscowości Marilleva. Region ten także jest bardzo popularny i chętnie odwiedzany przez narciarzy z całego świata. Warto zaznaczyć, że miejscowość ma dwa centra na wysokości 900 m n.p.m. i 1400 m n.p.m. Dużym udogodnieniem jest kolejka gondolową, którą można się dostać do samej góry.

Cała infrastruktura Marillevy jest bardzo atrakcyjna i wychodzi na przeciw potrzebom turystów. Trasy narciarskie są dobrze oświetlone i oznakowane, a w przerwie między szusowaniem każdy może zdecydować się na degustację pysznych, lokalnych posiłków.

Trasy w Pejo

Na szczególną uwagę zasługują także trasy w Pejo, które znajduje się na terenie Parku Narodowego Stelvio. Tamtejszy kurort wyróżnia się niepowtarzalną i bardzo interesującą naturą. Bardzo duża atrakcją i udogodnieniem jest nowoczesny wyciąg i trasa dla narciarzy Pista Val della Mite. Są one najwyżej położone ze wszystkich w regionie Trentino.

Stacja Val della mite zapiera dech w piersiach! Prowadzi ona z górnej stacji gondoli, a jej długość wynosi 8 km. Warto zaznaczyć, że gondola może zabrać aż 100 narciarzy na raz. Dzięki temu nie panuje tam zbyt duże zatłoczenie.

Co jeszcze warto wiedzieć o narciarstwie w Val di Sole?

Szlaki narciarskie w Val di Sole cieszą się bardzo dużą popularnością. Na terenie całego regionu działa wiele atrakcyjnych hoteli i pensjonatów, a poszczególne ośrodki są połączone skibusami i nartostradami, co jest dużym udogodnieniem dla narciarzy.

Trasy narciarskie w rejonie Val di Sole są bardzo długie i malownicze. Cieszą się one bardzo dobrymi opiniami turystów z całego świata. Spory ruch narciarzy rozkłada się na kilkaset kilometrów tras, dlatego nie jest on aż tak bardzo odczuwalny. W przerwach między szusowaniem, można cieszyć się niepowtarzalnymi, zapierającymi dech w piersiach widokami i innymi atrakcjami turystycznymi. Trasy są idealne dla całych rodzin. Mogą z nich korzystać bardziej i mniej zaawansowani, a także małe dzieci.

Planując zimowy wyjazd na narty, warto wybrać się do włoskiego regionu Val di Sole. Jest to bardzo atrakcyjne i przyjemne miejsce. Dojazd do kurortów narciarskich i na same trasy jest bardzo łatwy, co także jest prawdziwym atutem regionu. Wprost z pociągu można przejść na kolejkę, która wyjeżdża na same szczyty gór.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz