Na czym polega przeszczep włosów?

13 października 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Przeszczep włosów to zabieg, w którym chirurg plastyczny przenosi włosy do łysej części głowy. Chirurg zwykle przesuwa włosy z tyłu, lub boku głowy do przodu lub czubka głowy. Przeszczepy włosów zwykle odbywają się w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym. Większość osób z wypadaniem włosów próbuje specjalnych szamponów, codziennych witamin i „magicznych” produktów w nadziei, że mogą przywrócić utracone włosy. Ostatecznie większość tych prób nie przynosi pożądanych efektów.

przeszczep włosów

Czym jest przeszczep włosów?

 Włosy na skórze głowy naturalnie rosną pojedynczo lub w grupach znanych jako jednostki mieszkowe zawierające od dwóch do czterech włosów. Współczesne przeszczepy włosów mogą wyglądać niezwykle naturalnie dzięki przeszczepianiu jednostek mieszków włosowych, a nie zatyczek, jak miało to miejsce w przeszłości.

 Jak przebiega zabieg?

 Zabieg przeprowadza się zwykle w znieczuleniu miejscowym i dzieli się na dwie fazy:

  • pobranie włosów dawcy (najczęściej z tyłu i/lub boków głowy)
  • zaprojektowanie okolicy biorczej i wszczepienie przeszczepów
  • ekstrakcja włosów dawcy.

Istnieją dwie powszechnie stosowane metody ekstrakcji włosów dawcy:

  • Metoda paskowa:

 polegająca na usunięciu fragmentu owłosionej skóry głowy (co daje liniową bliznę) i rozcięciu go w powiększeniu na jednostki mieszkowe.

  • Technika wycinania jednostek mieszków włosowych (FUE):

polega na użyciu narzędzia do wycinania w celu usunięcia jednostek mieszków włosowych (co skutkuje powstaniem małych okrągłych blizn).  Można to zrobić ręcznie, za pomocą automatycznych stempli lub robota.

Przed zabiegiem należy wykonać konsultacje medyczna gdzie wraz z chirurgiem, który będzie wykonywać zabieg przeszczepu włosów. Podczas konsultacji obszar do przeszczepu powinien zostać uzgodniony z pacjentem i ustalonym stosunkiem biorcy do dawcy.

W obszarze dawczym skóry głowy znajduje się skończona liczba włosów, a jeśli obszar biorczy jest bardzo duży, może to oznaczać, że obszar objęty lub gęstość, którą można osiągnąć, musi zostać zmniejszona.

Przeszczepione włosy zwykle zaczynają rosnąć po 3 – 4 miesiącach, a w zależności od fryzury i długości włosów może to być kolejne 6 – 9 miesięcy.

Jakość przeszczepionych włosów może nadal poprawiać się do 18 miesięcy po zabiegu.

Kto może skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów?

Tylko specjalista może określić, kto jest najbardziej odpowiednim kandydatem do przeszczepu włosów. Po wstępnej rozmowie z lekarzem dowiesz się, czy jesteś odpowiednią kandydatem do przeszczepu włosów.

Podsumowując, kto jest odpowiednim kandydatem do przeszczepu włosów?

  • Osób, u których występuje łysienie anagenowe oraz łysienie teloganowe.
  • Osoby, które od wielu lat stosują leki przeciw wypadaniu włosów i nie mogą uzyskać zdrowych rezultatów.
  • Mężczyźni i kobiety, którzy od wielu lat mają łyse i przerzedzone włosy, ale nadal chcą wyglądać młodziej i bardziej aktywnie
  • Mężczyźni i kobiety, którzy stracili włosy z powodu urazu lub oparzeń.
  • Mężczyźni i kobiety, którzy stracili włosy po operacjach plastycznych.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy jest doskonałym kandydatem do zabiegu transplantologii włosów. Podczas zabiegu przeszczepu włosów pacjenci powinny mieć rozsądne cele. Ponadto, ponieważ przeszczepy włosów są w zasadzie procesem chirurgicznym, stan zdrowia kandydata musi być w idealnym stanie. Ponadto optymalnym kandydatem jest osoba w wieku od 25 do 65 lat.

Podsumowując, przeszczep włosów jest ratunkiem dla wielu osób, które walczą z wypadaniem włosów oraz łysieniem. Jest to sposób na odbudowę swojej pewności siebie i poczucia własnej wartości. Należy jednak pamiętać, że jednym z najważniejszych punktów, jest konsultacja medyczna. Wykwalifikowany lekarz, który ostatecznie podejmie decyzję, czy jesteśmy odpowiednimi kandydatami do zabiegu. Następnie przygotuje nas do całego procesu przeszczepu włosów oraz dobierze dla nas odpowiednią technikę.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.