URODA I ZDROWIE

Na co zwrócić uwagę, kupując prostownicę?

14 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Prostownica do włosów, obok suszarki i lokówki, należy do standardowego sprzętu, w jaki powinien być wyposażony salon fryzjerski. Ze względu na częstotliwość wykonywania zabiegu w każdym salonie niezbędny jest sprzęt, który będzie z jednej strony funkcjonalny, ale także niezawodny. Czytając ten artykuł, dowiecie się na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru prostownicy do włosów.

Na jakie parametry prostownicy zwracać uwagę?

Istotnym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru prostownicy, jest możliwość wielostopniowej regulacji temperatury. Warto postawić na model, który posiada elektroniczny wskaźnik temperatury. To pozwoli na jej precyzyjne ustawienie. Przydatną funkcją jest także blokada, która pozwoli Wam uniknąć przypadkowej zmiany temperatury w trakcie prostowania. Warto pamiętać, że temperatura idealna do prostowania włosów waha się w przedziale 80-100 stopni. Im niższy próg temperatury, tym lepiej dla słabych i cienkich włosów. Dlatego warto sprawdzić zakres temperatur w kupowanej prostownicy.

Czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest moc urządzenia. Zasada jest prosta – im wyższa moc, tym krótszy czas nagrzewania prostownicy.

Kupując prostownicę, warto zwrócić uwagę na rodzaj i rozmiary płytek. Należy unikać płytek metalowych i teflonowych. Prostownica z płytkami metalowymi jest dosyć ciężka i niszczy włosy. Płytki teflonowe bardzo szybko się zużywają i przestają do siebie przylegać. W konsekwencji ich stosowanie również ma negatywny wpływ na włosy. Bezpieczne dla włosów są płytki ceramiczne oraz tytanowe płytki lustrzane. Ciekawym rozwiązaniem mogą być płytki ceramiczne z dodatkiem turmalinu. Po podgrzaniu są one naturalnym źródłem jonów ujemnych. Dzięki temu niwelują puszenie oraz elektryzowanie się włosów. Oprócz rodzaju płytek ważna jest także ich szerokość i grubość. W przypadku krótkich włosów najlepsze będą płytki o szerokości 24 mm. Przy dłuższych włosach lepszym rozwiązaniem będą płytki o szerokości do 40 mm.

Jakie zabezpieczenia powinna posiadać prostownica?

Używanie prostownicy musi być przede wszystkim bezpieczne. Dlatego kupując urządzenie, warto zwrócić uwagę jakie funkcje bezpieczeństwa posiada prostownica. Podstawą jest oczywiście przycisk ON/OFF zamiast włączania i wyłączanie przez włożenie wtyczki do gniazdka. Przydatna jest również funkcja automatycznego wyłączenia po określonym czasie bezczynności. Funkcja termostatu chroniąca prostownicę przed przegrzaniem oraz obudowa termoizolacyjna, która zabezpiecza skórę przed poparzeniem, to kolejne atuty dobrej prostownicy. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja podczerwieni, która sprawia, że prostownica nagrzewa się równomiernie.

Jakie funkcje dodatkowe powinna posiadać prostownica?

Kupując profesjonalną prostownicę, warto pokusić się o wybór modelu wyposażonego w dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest funkcja jonizacji, która chroni przed elektryzowaniem i puszeniem się włosów. Kolejną jest funkcja „dozująca” kosmetyk poprawiający kondycję włosa. Ruchome płytki dopasowujące się do włosów i zwiększające efektywność prostowania to kolejne z przydatnych rozwiązań. Świetną opcją jest funkcja pary, która nawilża włosy podczas prostowania.

Obok pielęgnujących występują również funkcje stylizujące w postaci:

– zaokrąglonych płytek, które pozwalają na kręcenie loków,

– wygiętych płytek, które pozwalają na podwijanie końcówek lub nasady włosów,

– płytek, które pozwalają na prostowanie na sucho oraz na mokro.

Szukając profesjonalnej prostownicy, warto odwiedzić sklep fryzjerski Bea Beleza, w którym możecie znaleźć szeroki wybór prostownic, suszarek, lokówek oraz innych akcesoriów niezbędnych w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Ciekawe , dlaczego też umierają ludzie o silnym organizmie, ktorzy dotąd nie chorowali......
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Boję się, że już nigdy nie będzie normalnie, wirus tak naprawdę szalej...
Przeciwwskazania dla implantów
Implanty można zainstalować ttylko w zdrowych dziąsłach, jeśli jest jakiś problem z ich wyleczeniem...
I po zaręczynach...
Sama zastanawiam się nad sensem zaręczyn, bo dziś ludzie tak łatwo zmieniają obiekt zainteresowań......