URODA I ZDROWIE

Mydło kastylijskie – właściwości i zastosowanie

31 grudnia 2018, dodał: Martina

Współcześnie coraz popularniejsze staje się zastępowanie kosmetyków oraz detergentów, które są dostępne w sklepach, produktami naturalnymi i przygotowanymi własnoręcznie. Świetnym przykładem takiego trendu jest rosnące zainteresowanie mydłem kastylijskim.

Nazwa tego specyfiku pochodzi od miejsca, które niegdyś słynęło z jego wytwarzania – Kastylii. Ponadto, cechą charakterystyczną wspomnianego mydła jest zastosowanie wyłącznie naturalnych składników: oleju roślinnego (najczęściej oliwy z oliwek), skórki pomarańczowej czy też suszonych kwiatów. I co najciekawsze, produkt ten sprawdza się w różnych obszarach: przy pielęgnacji ciała, w walce z problemami skórnymi oraz podczas porządków domowych.

Mydło kastylijskie jest produktem, który charakteryzuje się ograniczonym składem. Dzięki temu zniwelowane jednak zostaje ryzyko podrażnienia skóry. Mydło to może z powodzeniem zastąpić kosmetyki dostępne w sklepach – nawet preparat do golenia lub pastę do zębów. Jest delikatny, nie uczula, pięknie pachnie, nie pieni się oraz ma działanie nawilżające. Często można również przeczytać, że mydło kastylijskie przyczynia się do wygładzania drobnych zmarszczek oraz poprawy ogólnej kondycji skóry (za sprawą intensywnego odżywienia). Spośród wielu dostępnych w dzisiejszych czasach środków pielęgnacyjnych, mydło kastylijskie wyróżnia się działaniem bakteriobójczym. Warto
zastosować ten produkt zarówno w przypadku walki z trądzikiem, jak i w celu zredukowania innych problemów, np. egzemy lub atopowego zapalenia skóry. Dodatkowo, niewielkiej ilości mydła kastylijskiego można użyć do oczyszczania ran, otarć bądź zadrapań.

Dla ciała i dla domu

Ze względu na to, że mydło kastylijskie nie wywołuje podrażnień oraz jest doskonałym środkiem myjącym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować ten produkt do prania delikatnych tkanin lub ubranek dziecięcych. Z kolei działanie antybakteryjne specyfiku można wykorzystać do skutecznego czyszczenia talerzy i sztućców. A na tym przydatność mydła kastylijskiego się nie kończy. W niektórych państwach, gdzie produkty tego typu są powszechnie dostępne, używa się ich także do mycia toalet.

Mydło kastylijskie z wielu kosmetyków, wyróżniający się organicznym składem. Jego nazwa wywodzi się od miejsca, w którym swego czasu zostało wytwarzane, czyli Kastylii. Oryginalne kastylijskie mydło oparte jest na roślinnych składnikach: oliwy z oliwek, oleju jojoba, oleju kokosowym i konopnym. Emulsję tworzy wodorotlenek potasu. Tylko tyle i aż tyle właściwości, które możesz wykorzystać w swojej codziennej higienie z dobroczynnym działaniem natury na twoją skórę.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

coś pod szyją
Ja do tej konkretniej kurtki w kolorze granatowym z Cross Jeansu zawsze dobieram...
Zajadanie stresu
Ja może nie zajadam stresu ale czasami jem w stresie, szybko i zaraz...
Kurtka czy płaszcz?
Zgadzam się z poprzedniczką. Osobiście miałam kiedyś płaszcz, bo tak bardzo mi się podobał....
zakupy przez internet
Ja ostatnio jeszcze zamawiałam torebki i worki foliowe na nowaplast.pl Ponieważ ich produkty...