Moje Piękno – Moja sprawa: wywiad z autorką kampanii. Poznajcie niezwykłe metamorfozy!

17 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

W ramach naszego cyklu wywiadów KOBIETA Z PASJĄ prezentujemy Joanną Walaś –  założycielkę niezwykłej akcji: MOJE PIĘKNO – MOJA SPRAWA. Akcja społeczna pomaga kobietom, które spotkały życiowe zawirowania – stać się silniejszymi. Akcja ma na celu pokazanie, że piękno jest w kobiecie i wydobywa je za pomocą grona ekspertów i specjalistów z dziedziny beauty i nie tylko – poznajcie nasze bohaterki i ich niesamowite metamorfozy!

 

Milena, Weronika Asia czy Monika – kobiety jak my, ale spotkały je dość przykre życiowe sytuacje. Wspomnę chociażby o wybuchu kominka, twardzinie, doświadczeniu agresji…Na czym polega akcja Moje Piękno Moja Sprawa?

Akcja Moje piękno Moja sprawa to nauka samoakceptacji, tolerancji i walka z hejtem To głośno mówione NIE dla oceniania przez pryzmat stereotypu. To budowanie świadomej i wartościowej społeczności, która się wspiera. Historie osób, które trafiają do nas pozwalają złapać inną, szerszą perspektywę. Uczymy się od nich woli walki, oraz innego podejścia do tematu piękna. Zmieniamy Świat, pomalutku…

Od jak dawna staracie się pomagać kobietom i w jaki sposób?

Pomysł rodził się w mojej głowie na przełomie 2018/2019. Finalnie zaczęłam go realizować z początkiem roku 2019, aby wystartować w okolicach wiosny. Od pomysłu do czynu, tak lubię najbardziej! Pierwsza Bohaterka trafiła do nas przed wakacjami. Iza zgłosiła się z problemem nawracającego trądziku, który na przestrzeni lat zdążył pokryć jej twarz bliznami. Opowiedziała mi swoją historię, a ja w jej oparciu ustaliłam do jakich specjalistów powinna trafić.
Została skonsultowana z zakresu dietetyki klinicznej oraz dermatologii. Lekarze zaproponowali długofalową terapię i wprowadzili ją w życie.
Plan na leczenie Izy oraz jego przebieg, sukcesywnie publikowaliśmy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Zależy nam bowiem, aby jak najdokładniej przedstawić dany przypadek, głównie po to, żeby osoby z podobnym problemem mogły wykorzystać proponowane przez lekarzy rozwiązania lub chociaż się nimi posiłkować.
Każda osoba trafiająca do akcji przychodzi z innym problemem, dlatego nasze działania nie podlegają schematowi. Za każdym razem robię plan działania dedykowany konkretnej osobie. Jedyna powtarzalność polega na tym, aby najpierw nasze podopieczne trafiały w ręce specjalistów, a dopiero potem na fotel fryzjera czy wizażysty.
Uważam, że sztywne schematy blokują rozwój, a bardzo zależy mi aby akcja nabierała tempa i rozwijała się.

Kobiety przeszły niesamowite metamorfozy dzięki gronu ekspertów z zakresu psychoterapii, trychologii, medycyny estetycznej – jacy specjaliści współpracują w ramach tej kampanii?

Obecnie mamy w swoim zespole lekarzy z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, stomatologii i implantologii i dietetyki klinicznej. Jest również trycholog, kosmetolog, trener personalny, są fryzjerzy i wizaż, za który odpowiadam osobiście. Nie mogę zapomnieć tutaj również o fotografie, który uwiecznia nasze spotkania i tworzy piękne pamiątki dla naszych bohaterek. Partnerują nam także marki kosmetyczne, które dbają o odpowiedni dobór produktów pod konkretne potrzeby, hotele, restauracje oraz klub fitness. Ufff uzbierało się tego trochę:) Mimo licznego zespołu, nadal nawiązujemy nowe współprace, aby dać możliwość pomocy innym chętnym. Gdyby nie osoby wymienione powyżej, mój pomysł nadal byłby tylko szkicem, zapisanym w głowie.

Na Waszej stronie internetowej są zamieszczone dość intymne wywiady z tymi kobietami, ale też przepiękne fotki. Elegancko ubrane, uśmiechnięte, zmysłowe, robią ogromne wrażenie, kto ubiera bohaterki danego cyklu?

Oprócz wizażu, jestem również odpowiedzialna za dobór stylizacji. Zależało mi aby na sesji dziewczyny zobaczyły się w nowej, innej odsłonie. Do niedawna wykorzystywałam do sesji moje prywatne ciuchy, zawsze wiedziałam, że mój zakupoholizm się na coś przyda;) Kreacje z czeluści mojej przepastnej szafy pomogły mi w doborze różnorodnych stylizacji. Sama osobiście lubię bawić się modą, jeśli mam wybrać, to częściej zdecyduję się na pióra i cekiny niż na dres.
Ostatnio do współpracy dołączył butik i marka odzieżowa, które zapewniły stylizacje dla dwóch ostatnich bohaterek. Nadal jesteśmy otwarci na wszystkie ciekawe współprace, które urozmaicą nam zabawę podczas sesji. Za zdjęcia odpowiada Darek, który jest z nami od początku akcji i zawsze możemy na niego liczyć!

Proszę opowiedzieć kilka słów o bohaterkach kampanii, czy bierzecie pod uwagę zaopiekowanie się innymi kobietami, na jakich zasadach?

Każda osoba trafiająca do nas ma inną historię, łączy je jednak jeden mianownik, wszystkie mają odwagę podzielić się swoją historią z ludźmi, w nadziei że zmieni ona perspektywę patrzenia na niektóre tematy. Są odważne, inspirujące i doceniają swoje życie, bo wiedzą jakie potrafi być kruche.
Akcja jest bezterminowa, rozwija się i ewoluuje z każdą kolejną osobą, która do niej trafia. Dlatego nadal czekamy na zgłoszenia! Wystarczy wysłać do nas maila, opowiedzieć dlaczego chce się zostać kolejną bohaterką i dołączyć swoje zdjęcia.

Pomysł na taką akcję musi wynikać z Pani  empatii, poczucia pragnienia niesienia pomocy innym i uświadamiania ludziom, że dzisiejszy świat narzuca często absurdalny obowiązek wyglądania świetnie zawsze i wszędzie. ..

Dokładnie, bardzo zależy mi na pokazaniu innej perspektywy! Chciałbym przebić ten balon obowiązku wyglądania zawsze TOP. Po pierwsze, wspomniane „TOP” będzie zupełnie inne dla każdego z nas. Po drugie, my nic nie MUSIMY, a jedynie MOŻEMY. Nie zapominajmy o tym.

Które z sytuacji, jakie spotkały dziewczyny zrobiły na Pani największe wrażenie? Jaki był finał całej akcji?

Każda jedna historia jest inna. Jestem daleka od wyrokowania, która jest mniej a która bardziej poruszająca. Nie mniej jednak, rozmawiając z dziewczynami, po wybuchu biokominka oraz podpałki do grill, których konsekwencją są rozległe oparzenia, byłam bardzo wstrząśnięta… Proszę sobie wyobrazić sytuację, kiedy w sekundę życie zmienia się o 180 stopni. Walczymy o przeżycie, a następnie o odzyskanie atrybutów kobiecości, które w skutek wypadku zostały zabrane. Nie będę kłamać, nie wiem jakie to jest uczucie, nawet nie mogę się tego domyślać, ale empatia nie daje mi przejść obok tego obojętnie. Dlatego działam! Jakiego wsparcia oczekujecie jako organizatorzy w prowadzeniu całej kampanii?
Na tą chwilę bardzo zależy mi na znalezieniu sponsora, dzięki któremu będziemy mogli rozwinąć skrzydła i zrealizować kolejne pomysły. A pomysłów to akurat mi nie brak!
Dodatkowo poszukujemy osób, które chciałyby zostać ambasadorkami akcji. Budujemy świetną społeczność, której ambasadorki są nierozerwalną częścią. Dlatego jestem otwarta na wszystkie propozycje od osób, które chcą do nas dołączyć.

Kobieta, która czuje się pięknie jest pewniejsza siebie, widać to w jej ruchach, mimice. Proszę powiedzieć jak czują się kobiety finalnie po serii zabiegów jakie oferujecie?

Na to pytanie najlepiej odpowiadają nasze Bohaterki, a rozmowy z nimi dostępne są na naszej stronie internetowej. Zachęcam do lektury, żeby zaczerpnąć informacji u źródła.

Joasiu a jak Ty osobiście dbasz o siebie na co dzień?

Jeśli o mnie mowa, to dbam o siebie bardzo. Lubię czuć się dobrze w swojej skórze i mam ulubioną wersję samej siebie. Staram się jeść zdrowo, ćwiczyć i korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Wszystko dla ludzi, tylko z głową. Odnośnie głowy, nie zapominam o dbanie o strefę umysłu. Dużo czytam, oglądam ciekawe programy, dbam o rozwój osobisty tak samo jak o wygląd. Równowaga to chyba podstawa.

Czego życzyć Wam na kolejny rok?

ROZWOJU! Tego aby pojawiły się nowe perspektywy i możliwości. Jest tyle wspaniałych osób, których historia musi być opowiedziana. Chcemy być tymi, którzy poruszają ważne tematu i inspirują innych. Życz nam zatem wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu.

Dziękuję za rozmowę i życzę spełnienia wszelkich planów zawodowych i w życiu osobistym!

rozmawiała Małgorzata Kopeć

Polub kampanię na FACEBOOKUMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz