Mieszkanie w marynistycznym stylu – morskie dekoracje i aranżacje

18 września 2022, dodał: Milena
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kupiłaś dom lub mieszkanie i zastanawiasz się w jakim stylu zaaranżować poszczególne pomieszczenia? A może chcesz zmienić look swojego wnętrza w sposób niewymagający zbyt wielkich modyfikacji i nakładów finansowych?

Dla miłośników morskich klimatów ciekawym rozwiązaniem może okazać się postawienie na styl marynistyczny. Jest on ciekawy, ponadczasowy i łatwy do stworzenia. Wystarczy kilka dodatków kojarzących się z morzem i już możesz się poczuć jak w kajucie na statku i podróżować w marzeniach przez bezkresne oceany! Będąc nad prawdziwym morzem nie zapomnij więc o zbieraniu muszli i zakupie wakacyjnych pamiątek, bo być może w przyszłości zapragniesz przeobrazić swój pokój w stylu nadmorskiego kurortu…

mieszkanie w stylu marynistycznym

Oto kilka drobiazgów i akcentów, które pomogą tobie osiągnąć wymarzony morski efekt:

1.Koce – sklep Astoreo.pl – koce i narzuty w marynistycznym stylu są niezwykle oryginalne i przywołują wspomnienie morskiego klimatu. Niebieski kolor koca nawiązuje do głębi oceanu i tworzy marynistyczny klimat we wnętrzach, a dekory w kotwice są dość oczywistym nawiązaniem do kapitańskiego designu!

 

koc w kotwice

 

1. Bulaje czyli rodzaj iluminatora na jachcie, statku lub innej jednostce pływającej. Jest to przeważnie niewielkie okrągłe okienko umieszczone w burcie lub w ścianie pokładówki lub nadbudówki. Bulaj może być otwierany, ale też może być zainstalowany na stale. W dekoracjach wnętrz występują bujale drewniane lub metalowe.

bulaje

2. Liny – marynarskie liny i sznury ciekawie komponują się we wnętrzu marynistycznym przywołując wspomnienia marynarskich węzłów i żeglarskich lin.

morskie liny

3. Mapy – mogą stanowić dodatek w postaci fototapet lub elementów na obrazach czy grafikach. 

morskie mapy

4. Muszelki – ich różnorodność zadziwia: Porcelanki, skalarie, łodziki, zwójki, sękacze, mitry, rozkolce, czaszołki, uchowce, zawitki, wieżyczniki, terebry, racicznice, korbikule, nożenki, zagrzebki i nerity. Potrafią tworzyć niesamowite dekoracyjne kolaże, wypełniać patery, dzbany, świeczniki, wszystko zalezy od naszej wyobraźni.

muszelki dekoracje

5. Statki –  niebywała dekoracja statków w takim wnętrzu dodaje uroku, ale też majestatu. Modele statków, żaglówek, jachtów to dekoracja ponadczasowa i uniakatowa.

statki

6. Kotwice –  element wyposażenia jednostki pływającej służący do unieruchomienia jej na wodzie przez zaczepienie o dno, niekiedy do hamowania oraz wykonywania manewrów. Ten element może występować praktycznie wszędzie: na kocach, pościeli, ręcznikach, świecznikach, jako indywidualna ozdoba.

kotwice

7. Koła sterowe i wiosła – bardzo często wykorzystywany element dekoracyjny, który powoduje, że w pomieszczeniu panuje duch morza i oceanu.

Koła sterowe i wiosła

8. Lampy – klimatyczne lampiony szczególnie wieczorem tworzą niesamowity morski klimat, puść relaksacyjną muzykę „szum murza” a poczujesz się jak na środku oceanu pod kołderką z gwiazd…

morskie lampy

9. Kufry – w kufrach piraci trzymali swoje cenne kosztowności, dzisiaj jest to miejsce przechowywania innych, dość przyziemnych skarbów: pościeli, kołder, zabawek itp.

kufry

10. Lunety – wyrafinowany i ekscentryczny element dekoracyjny dla osób o wyszukanym guście, nie można jednak odmówić mu oryginalności i tajemniczości…

lunety

 

zobacz również:

Styl marynistyczny, czyli ponadczasowe połączenie granatu i bieli

Mieszkanie w wakacyjnym stylu – letnie inspiracje

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakim autem do ślubu?
Dla mnie wchodzi w grę jedynie nowa i luksusowa limuzyna. Opcja oczywiście...
blaty kuchenne
Tylko blaty z granitu - najpiękniejsze, najtrwalsze i nic się z nimi nie...
Ogrzewanie gazowe czy fotowoltaika?
Obecnie tylko gaz. Fotowoltaika przestała się opłacać, a ogrzewanie prądem czy pompą ciepła...
Kolorowe żakiety
Sprawdź żakiety z naturalnych materiałów w modnych fasonach. Zresztą nie tylko żakiety,...