Mieszkanie w marynistycznym stylu – morskie dekoracje i aranżacje | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Mieszkanie w marynistycznym stylu – morskie dekoracje i aranżacje

18 września 2022, dodał: Milena
Artykuł zewnętrzny

Kupiłaś dom lub mieszkanie i zastanawiasz się w jakim stylu zaaranżować poszczególne pomieszczenia? A może chcesz zmienić look swojego wnętrza w sposób niewymagający zbyt wielkich modyfikacji i nakładów finansowych?

Dla miłośników morskich klimatów ciekawym rozwiązaniem może okazać się postawienie na styl marynistyczny. Jest on ciekawy, ponadczasowy i łatwy do stworzenia. Wystarczy kilka dodatków kojarzących się z morzem i już możesz się poczuć jak w kajucie na statku i podróżować w marzeniach przez bezkresne oceany! Będąc nad prawdziwym morzem nie zapomnij więc o zbieraniu muszli i zakupie wakacyjnych pamiątek, bo być może w przyszłości zapragniesz przeobrazić swój pokój w stylu nadmorskiego kurortu…

mieszkanie w stylu marynistycznym

Oto kilka drobiazgów i akcentów, które pomogą tobie osiągnąć wymarzony morski efekt:

1.Koce – sklep Astoreo.pl – koce i narzuty w marynistycznym stylu są niezwykle oryginalne i przywołują wspomnienie morskiego klimatu. Niebieski kolor koca nawiązuje do głębi oceanu i tworzy marynistyczny klimat we wnętrzach, a dekory w kotwice są dość oczywistym nawiązaniem do kapitańskiego designu!

 

koc w kotwice

 

1. Bulaje czyli rodzaj iluminatora na jachcie, statku lub innej jednostce pływającej. Jest to przeważnie niewielkie okrągłe okienko umieszczone w burcie lub w ścianie pokładówki lub nadbudówki. Bulaj może być otwierany, ale też może być zainstalowany na stale. W dekoracjach wnętrz występują bujale drewniane lub metalowe.

bulaje

2. Liny – marynarskie liny i sznury ciekawie komponują się we wnętrzu marynistycznym przywołując wspomnienia marynarskich węzłów i żeglarskich lin.

morskie liny

3. Mapy – mogą stanowić dodatek w postaci fototapet lub elementów na obrazach czy grafikach. 

morskie mapy

4. Muszelki – ich różnorodność zadziwia: Porcelanki, skalarie, łodziki, zwójki, sękacze, mitry, rozkolce, czaszołki, uchowce, zawitki, wieżyczniki, terebry, racicznice, korbikule, nożenki, zagrzebki i nerity. Potrafią tworzyć niesamowite dekoracyjne kolaże, wypełniać patery, dzbany, świeczniki, wszystko zalezy od naszej wyobraźni.

muszelki dekoracje

5. Statki –  niebywała dekoracja statków w takim wnętrzu dodaje uroku, ale też majestatu. Modele statków, żaglówek, jachtów to dekoracja ponadczasowa i uniakatowa.

statki

6. Kotwice –  element wyposażenia jednostki pływającej służący do unieruchomienia jej na wodzie przez zaczepienie o dno, niekiedy do hamowania oraz wykonywania manewrów. Ten element może występować praktycznie wszędzie: na kocach, pościeli, ręcznikach, świecznikach, jako indywidualna ozdoba.

kotwice

7. Koła sterowe i wiosła – bardzo często wykorzystywany element dekoracyjny, który powoduje, że w pomieszczeniu panuje duch morza i oceanu.

Koła sterowe i wiosła

8. Lampy – klimatyczne lampiony szczególnie wieczorem tworzą niesamowity morski klimat, puść relaksacyjną muzykę „szum murza” a poczujesz się jak na środku oceanu pod kołderką z gwiazd…

morskie lampy

9. Kufry – w kufrach piraci trzymali swoje cenne kosztowności, dzisiaj jest to miejsce przechowywania innych, dość przyziemnych skarbów: pościeli, kołder, zabawek itp.

kufry

10. Lunety – wyrafinowany i ekscentryczny element dekoracyjny dla osób o wyszukanym guście, nie można jednak odmówić mu oryginalności i tajemniczości…

lunety

 

zobacz również:

Styl marynistyczny, czyli ponadczasowe połączenie granatu i bieli

Mieszkanie w wakacyjnym stylu – letnie inspiracje

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...