Cienkie brwi lub całkowity ich brak od dawna już nie są modne. Niestety nie każdy został obdarzony przez naturę takim atutem urody, jakim są dobrze ukształtowane brwi. Niewątpliwie nadają one wyrazu całej twarzy, to one sprawiają, że spojrzenie jest wyjątkowe, a czasami porażająco piękne.
Ich kształt musi być odpowiednio dopasowany do proporcji twarzy, a zwłaszcza układu nosa i oczu.
Przeszczep brwi ma być też ratunkiem dla tych kobiet, którym natura poskąpiła pięknych, gęstych łuków, jak i dla tych, które przez dłuższy czas za bardzo pozwalały sobie z pęsetą.
Transplantacja włosów w okolice brwi czy nad górną wargą (dotyczy mężczyzn) ma na celu zagęszczenie istniejących brwi lub też odtworzenie utraconych brwi np. na skutek blizn pooparzeniowych. U kobiet blizny pooperacyjne można zamaskować makijażem, u mężczyzn brak mieszków włosowych w bliznowatych tkankach wargi górnej nie pozwala na przykrycie śladów operacji broda. Współczesna technika przeszczepu pojedynczych mieszków włosowych pozwala na uzyskanie dobrych efektów estetycznych.
Przeszczepy włosów w okolice brwi są od lat praktykowane, ale głównie w klinicznych przypadkach dla celów odtwórczych np. po wycięciu nowotworu skóry z okolic czoła. Obecnie zabieg taki zyskał na popularności zwłaszcza u kobiet, które zapragnęły pomóc naturze i mieć piękne uwodzicielsko zarysowane oczy.
Transplantacja włosów w łuk brwiowy wymaga ogromnych umiejętności od transplantologa, gdyż brwi są inne od włosów, rosną w różnych kierunkach. Właściwie to one leżą na skórze. Dlatego też transplantacja włosów w okolice brwi jest niezwy
Minusem nowych przeszczepionych brwi i wąsów jest fakt, iż tak samo jak włosy trzeba je umiejętnie przycinać.
Przeczytaj również:
- Jak stosować korektor?
- Makijaż permanentny – robić czy nie?
- Jaki wybrać kolor farby do włosów, żeby pasował do cery?
- Przedłużanie włosów nadal modne?