Menopauza. Zmiana na lepsze – recenzja

9 kwietnia 2019, dodał: pinkmause

W naszym społeczeństwie menopauza pozostaje tematem wstydliwym, o którym mało się mówi, tematem tabu, wokół narastają stereotypy i niedopowiedzenia. Wbrew pozorom, istnieje jednak całkiem spora ilość badań, dotyczących tego zagadnienia. Ciekawym uporządkowaniem wyników wielu z nich jest książka Menopauza. Zmiana na lepsze, która została wydana nakładem Wydawnictwa Publicat.

Książka jest wspólnym dziełem ekspertów w dziedzinie medycyny klinicznej i naturalnej oraz społeczności skupionej wokół Henpicked, brytyjskiego portalu dla kobiet po 40 roku życia, skonsultowana przez polskiego ginekologa – Tomasza Basta. Jej główną ideologią jest twierdzenie, że menopauza to początek nowego etapu w życiu każdej kobiety, zmiany na lepsze, którą trzeba zaakceptować i jednocześnie z pełną świadomością polubić, aby czuć się dobrze i móc żyć pełnią życia. 

Ogromne walory edukacyjne książki wzbogacą pojmowanie i rozumienie trudnych zagadnień związanych z menopauzą, która oznacza koniec pewnej epoki, ale jednocześnie początek kolejnej, którą każda kobieta może przeżyć we własny i niepowtarzalny sposób. Omawia fizyczne i emocjonalne aspekty związane z menopauzą, odpowiada na wiele pytań. Wyjaśnia kolejne etapy menopauzy, omawia rolę hormonów w życiu oraz przedstawia objawy, jakie może nieść ze sobą wraz z podaniem sposobów, jak negatywne skutecznie minimalizować. W książce zawarto również bardzo wiele opinii kobiet, które opowiadają o własnych doświadczeniach i sposobach na dojrzałe szczęście. Jednocześnie autorki podają informacje o różnych dostępnych rodzajach wsparcia (od HTZ po metody alternatywne i naturalne), oczekiwaniach wobec lekarzy, wyjaśniają jak można radzić sobie z objawami, które zakłócają wykonywanie obowiązków i sposoby postępowania w przypadku dolegliwości zakłócających relacje partnerskie czy rodzinne. Śmiało mówi jednocześnie o możliwości przejęcia kontroli nad menopauzą przez każdą kobietę, co w konsekwencji prowadzić może do zmiany postrzegania siebie i kolejnego etapu w swoim życiu.

Książka w kolejnych rozdziałach omawia etapy menopauzy, czynniki wpływające na wiek wystąpienia menopauzy, rolę równowagi hormonalnej i funkcjonowania poszczególnych hormonów, hormonalnej terapii zastępczej, objawach typowych i nasilonych, które mogą utrudniać normalne funkcjonowanie, technikach relaksacyjnych, jodze, ćwiczeniach, emocjach, huśtawce nastrojów, potrzebie wycofania, przybieraniu na wadze i metodach redukcji stresu. Omawia zmiany w miesiączkowaniu, starzenie się, problemy z libido i nietrzymaniem moczu przechodząc płynnie do zagadnień kontroli nad menopauzą, z uwzględnieniem odpowiedniej diety oraz kuracji ziołowych, zdrowych relacjach, potrzebie zrozumienia i wsparcia oraz potrzebie akceptacji zmian, które nas dotyczą. Kluczowe jest, aby swoich problemów nie ukrywać, bowiem rozmawiając o nich, jesteśmy w stanie dostać fachową pomoc i wsparcie, dzięki którym łatwiej nam będzie oswoić się ze zmianami, jakie zachodzą w naszym ciele.

Książka Menopauza. Zmiana na lepsze to poradnik doskonały, który w lekki i bardzo przystępny sposób pozwala odpowiedzieć na pytanie, jak poskromić swój strach przed menopauzą i tym co nadchodzi, bowiem tylko od nas samych zależy, jak przeżyjemy ten czas. Dowodzi jednocześnie, że menopauza to nie choroba, ale naturalny etap życia, zatem nasze odpowiednie i świadome podejście do tego tematu, może sprawić, że będziemy kobietami szczęśliwymi i spełnionymi. Udowadnia, że jest to czas do afirmowania swojej dojrzałej kobiecości, spojrzenia w głąb siebie, aby na nowo odkryć swoją siłę i mądrość, rozwinąć w sobie kobiecą emocjonalność, radość i pasje, stać się szczęśliwą. Zmiany są nieuniknione, ale można podchodzić do nich bez lęku, aby ten czas stał się po prostu etapem mądrego i odpowiedzialnego przeżywania swojej dojrzałości.

Poradnik Menopauza. Zmiana na lepsze to książka rzetelna, przydatna, pouczająca i douczająca, a jednocześnie niosąca z sobą dużą dawkę optymizmu i pokrzepienia. To dojrzała książka odczarowująca system negatywnych przekonań, które nie pozwalają dostrzegać możliwości rozwoju, tkwiących w tym okresie i których nie mamy szans zobaczyć, jeśli marginalizujemy zachodzące w nas zmiany lub czujemy się wyłącznie ofiarami. Menopauzę trzeba oswoić i zaakceptować, a pierwszy krok to świadomość. Wystarczy uwierzyć, że menopauza to czas zmian na lepsze.

Wydawnictwo Publicat


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Okulary Rayban
Mam takie okulary i bardzo sobie chwalę, latem się z nimi nie roztaję....
Fitness w domu
Fitness w domu wydawał mi się być świetnym rozwiązaniem przy mojej nieśmiałości i...
Botox na zmiany trądzikowe
Są zabiegi medycyny estetycznej które pozwolą zredukować zmiany potrądzikowe. Zabieg poprzedzają konsultacje...
Jaki sprzęt do zabudowy kuchennej
Jeśli chcecie by kuchnia była piękna, nie można też zapominać o dekoracji....