Medycyna estetyczna nie tylko dla wyglądu, ale również zdrowia | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Medycyna estetyczna nie tylko dla wyglądu, ale również zdrowia

31 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W ostatnich latach zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się tak ogromną popularnością, że wręcz wyparły z rynku inwazyjne operacje plastyczne przy użyciu skalpela. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież naturalne i bezpieczne metody upiększania oraz pielęgnacji ciała są znacznie bardziej aprobowane. Nie każdy jednak wie, że medycyna estetyczna działa nie tylko w służbie piękna, ale również zdrowia. Od dawna wykorzystywana jest w leczeniu licznych, nierzadko groźnych schorzeń. Dowiedz się więcej już teraz.

Medycyna estetyczna nie tylko dla wyglądu, ale również zdrowia

 

Leczenie żylaków

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na skuteczną walkę z niewydolnością żylną, była inwazyjna operacja usuwania żył. Ta wiązała się nie tylko z ryzykiem poważnych powikłań i długą rekonwalescencją pacjenta, ale również zostawiała szpecące blizny. Dzisiaj problem z żylakami, z którymi ma problem nawet 65% ludzi na całym świecie, jest rozwiązywany w sposób całkowicie bezpieczny, bezbolesny, bez negatywnych skutków ubocznych, a przede wszystkim skuteczny. Metodą ich usuwania w ramach zabiegów medycyny estetycznej jest skleroterapia. Na takie usuwanie żylaków można zapisać się między innymi w DP Med. Na czym właściwie polega ten zabieg?

Zabieg przebiega bez zastosowania skalpela, polega na wstrzyknięciu w światło żylakowo zmienionego naczynia specjalnego preparatu leczniczego. Ten powoduje zwłóknienie naczynia, a następnie jego skurczenie i naturalne zamknięcie się. Co ważne, skleroterapia nie wymaga hospitalizacji ani żadnej rekonwalescencji, a pacjent może natychmiast wrócić do codziennej aktywności w pełnym komforcie.

Walka z nadpotliwością

Okazuje się, że toksyna botulinowa wykorzystywana jest nie tylko do niwelowania zmarszczek mimicznych i wygładzania skóry. Botoks służy również do realizacji zabiegów medycznych, aby skutecznie radzić sobie z krępującymi przypadłościami. Jedną z nich jest nadpotliwość.
Aby zwalczyć nadmierne pocenie się na co najmniej kilka miesięcy, botoksem ostrzykuje się miejsce wydzielania potu w zbyt dużej ilości. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa dosłownie kilkanaście minut, natomiast pacjent zadowalające efekty zauważa już po kilku dniach.

Zapobieganie wypadaniu włosów

Jednym z największych kompleksów szczególnie mężczyzn, ale również i kobiet jest nadmierne wypadanie włosów. Przyczyny tej dolegliwości są różne, natomiast zapobieganie udaje się wdrożyć poprzez nieinwazyjny zabieg, który już jakiś czas temu okrzyknięty został naturalnym eliksirem młodości. Mowa o osoczu bogatopłytkowym. Dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Stosuje się go w ramach ujędrniania skóry w różnych partiach ciała, niwelowania zmarszczek oraz pobudzania skóry do naturalnej regeneracji.
W DP Med z powodzeniem przeprowadza się zabiegi z wykorzystaniem naturalnego osocza z krwi pacjenta do pobudzania wzrostu włosów. Świetne efekty uzyskuje się w ramach nadmiernego wypadania włosów w przypadku męskiego łysienia androgenowego czy utracie włosów po terapii lekami.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....