MED24 – nowa platforma telemedyczna na polskim rynku!
MED24 oferuje nowoczesne rozwiązania dla pacjentów, poszukujących bezpiecznego, szybkiego i prostego dostępu do konsultacji lekarskich. Dzięki tej platformie można skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę.
Do dyspozycji użytkowników jest 60 lekarzy, 40 specjalizacji oraz dyżurni lekarze dostępni 24 godziny na dobę. W MED24 znajduje się szeroki wybór specjalistów, także wąskich dziedzin, trudniej dostępnych – np. flebolog (zajmujący się chorobami żył) czy hipertensjolog (leczący nadciśnienie tętnicze) oraz specjalistów chorób dziecięcych (alergolog, dietetyk, pulmonolog). Kontakt z lekarzami odbywa się za pomocą różnych kanałów komunikacji, takich jak rozmowa telefoniczna, czat sms lub łączenie wideo. MED24 gwarantuje także możliwość bezzwłocznego otrzymania e-recepty, e-zwolnienia lekarskiego czy e-skierowania na badania. Wszystkie usługi realizowane są 24 godziny na dobę. Dostępna jest zarówno wersja mobilna jak i webowa aplikacji (www.med-24.com.pl).
Porównywalnie z konkurencyjnymi ofertami telemedycznymi, wizyta w MED24 trwa dłużej i jej standardowy czas wynosi 20 minut. Wszystko po to, by pacjent otrzymał w pełni wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące go pytania, diagnozę i zalecenia medyczne, które po zakończeniu konsultacji są wysyłane na jego adres mailowy. W systemie przechowywana jest historia medyczna, do której pacjent ma dostęp. Badania krwi z pobraniem w domu pacjenta lub innym wskazanym przez niego miejscu – to kolejna usługa wychodząca naprzeciw potrzebom społeczeństwa. Za pośrednictwem platformy Med24 można zamówić wszystkie badania laboratoryjne krwi, dostępne w ofercie największej w Polsce sieci laboratoriów medycznych – Diagnostyka.pl. Wykwalifikowana pielęgniarka wyposażona w profesjonalny sprzęt i wymagane środki bezpieczeństwa, pojawia się w miejscu i czasie wskazanym przez pacjenta, w celu pobrania materiału do badania. Wyniki przesyłane są na maila pacjenta zazwyczaj w ciągu 24 godzin od pobrania.
MED24 to zarejestrowany podmiot leczniczy. Właścicielem platformy jest polsko-szwedzki holding MED24 Sp. z o.o., w którym udziały mają polska spółka Golden Media Polska oraz szwedzka spółka Understandit AB. Prezesem jest Grzegorz Piekarski, a Dyrektor Zarządzającą – Małgorzata Gratys.
„Po kilkunastu latach bardzo udanej współpracy przy projektach telewizyjnych i medialnych z moimi szwedzkimi przyjaciółmi Olle Langeniusem i Örjanem Sernerem, jak również z Małgorzatą Rozenek-Majdan i Łukaszem Durajskim, postanowiliśmy połączyć nasze siły i powołać nową spółkę, której udziałowcami zostały m.in. wspomniane osoby. Korzystając ze skandynawskiego know-how oraz doświadczenia Szwedów w działaniach na rzecz rozwoju telemedycyny, wsparcia kapitałowego szwedzkich i polskich inwestorów, jak również z kreatywności polskich partnerów, powstała nasza pierwsza w portfolio inwestycyjnym firma z branży MedTech. To jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin w nowoczesnej gospodarce. MED24 to projekt tworzony z pasji i rzeczywistej potrzeby. Jego idea powstała na długo przed wybuchem pandemii i prace nad nim trwały przeszło dwa lata. Do budowy platformy zaangażowaliśmy najlepszych specjalistów ze Skandynawii, którzy w dziedzinie telemedycyny nie tylko stosują najnowsze, światowe rozwiązania, ale też sami z dużym powodzeniem je tworzą. Chcąc bazować na wiedzy doświadczonych ekspertów, postawiliśmy na współpracę z przedstawicielami właśnie tamtych rynków, na których usługi telemedyczne są już dzisiaj nieodłącznym elementem profilaktyki zdrowotnej i społeczeństwo regularnie z nich korzysta. Wszystko po to, aby w ręce naszych klientów trafiło narzędzie, które będzie jak najlepiej spełniało ich potrzeby. Punktem wyjścia do uruchomienia MED24 był brak zaspokojenia również naszych potrzeb związanych z błyskawicznym dostępem do porad medycznych. Każdy z nas ma bliskich, którzy od czasu do czasu potrzebują szybkiej konsultacji medycznej. Na rynku nie było dotąd tak prostego, intuicyjnego narzędzia, które łączy pacjentów z lekarzami. Teraz dla każdego, o każdej porze dnia i nocy, w każdym miejscu na świecie, w smartfonie i na ekranie komputera, możliwa jest profesjonalna i rzetelna konsultacja medyczna w MED 24. Z dumą będziemy rozwijać nasz projekt tak, aby pacjenci otrzymywali to, czego oczekują od naszej aplikacji, a nawet więcej – tak przybliża ideę powstania platformy telemedycznej MED24, jej Prezes – Grzegorz Piekarski.
Stanowisko Dyrektora Medycznego objął Łukasz Durajski, pediatra in spe, ekspert wakcynologii i medycyny podróży, pracujący w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Kształcił się również we Włoszech, studiując medycynę na Uniwersytecie Campus Bio-Medico w Rzymie. W trakcie studiów doświadczenie zawodowe zdobywał podczas praktyk w różnych ośrodkach na świecie – we Włoszech, w Grecji, w Ghanie oraz w Peru. W latach 2018 – 2020 był Przewodniczącym Zespołu ds. Szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. W 2019 roku został laureatem plebiscytu „Hipokrates Mazowsza 2019”, honorującego pracę medyków. Jest członkiem American Academy of Pedriatrics, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży oraz honorowym członkiem Studenckiego Koła Kardiochirurgii przy Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Napisał także trzy książki „Zdrowie twojego dziecka”, „Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną” oraz „Alergie – fakty i mity”.
Dyrektor Medyczny, Łukasz Durajski, o powołaniu do życia MED24: „Zależało mi na stworzeniu rozwiązania będącego dużym ułatwieniem zarówno dla pacjentów jak i lekarzy. Intuicyjna obsługa aplikacji Med24 sprawia, że wizyta telemedyczna jest szybka i wygodna dla obu stron, bez oczekiwania w kolejkach, w placówkach medycznych. Telemedycyna doskonale sprawdza się w kontynuacji leczenia w warunkach domowych, zapewnia bezpieczeństwo i szybki kontakt z personelem medycznym, a także skraca czas reakcji w przypadkach zagrożenia zdrowia. Należy podkreślić, że co najmniej w 40% przypadków, porada telemedyczna zastępuje regularną wizytę w gabinecie, gdyż postawienie diagnozy , skierowanie na badania, wypisanie e-recepty na kontynuację leczenia, odbywa się na podstawie wyników badań udostępnionych lekarzowi lub przesłanych zdjęć za pośrednictwem aplikacji lub strony www, wywiadu lekarskiego czy podania podstawowych parametrów medycznych (np. temperatury ciała, ciśnienia krwi, poziomu glukozy), które pacjent może sam zmierzyć w warunkach domowych. Informacje te mogą także z powodzeniem posłużyć lekarzowi do wystawienia L4 lub zaświadczenia kwalifikującego pacjenta do danego zabiegu. Warto także zwrócić uwagę na to, że usługi telemedyczne doskonale sprawdzają się w konsultacjach z takimi specjalistami jak: internista, ginekolog (recepty na antykoncepcję), urolog, alergolog, dermatolog, hematolog, wakcynolog, czy w medycynie podróży. A w terapiach:, psychiatrycznej, psychologicznej oraz uzależnień, pozwalają na stały kontakt z terapeutą, który w tym przypadku jest niezmiernie istotny”.
Małgorzata Gratys, Dyrektor Zarządzająca MED24 : „Telemedycyna powoli staje się naszą codziennością, ułatwia stałą i regularną kontrolę stanu zdrowia. To bardzo pomocne rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o leczenie chorób przewlekłych, profilaktykę i szybki kontakt w nagłych przypadłościach, takich jak: konieczność skonsultowania wyników badań, przedłużenie lub zmiana leczenia, kończące się leki na receptę. Liczne badania potwierdzają, że udzielone porady telemedyczne w ponad 40% rozwiązują problemy pacjentów lub skracają okres ich rozwiązania, bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim. Wystarczy wywiad medyczny i np. wyniki badań. Dyskretnie i szybko, bez długiego oczekiwania na wizytę u specjalisty, bez kolejek i dodatkowych kosztów związanych z dojazdem lub opiekunką do dzieci. Czas i wygoda to bardzo istotne kwestie w wielu przypadkach medycznych, ponieważ szybka diagnoza ma bezpośredni wpływ na przebieg leczenia. W dzisiejszych czasach, gdy brakuje lekarzy i w prywatnych placówkach trudno w krótkim terminie umówić się do specjalisty, rozwiązania oferowane przez telemedycynę cieszą się większym zainteresowaniem. MED24 wychodzi naprzeciw tym wszystkim oczekiwaniom. Podstawowa oferta konsultacji lekarskich dostępna obecnie, będzie konsekwentnie poszerzana o nowe produkty”.
Ambasadorką oraz współudziałowcem nowej platformy telemedycznej MED24 została Małgorzata Rozenek-Majdan. „Aplikacja Med24 skupia profesjonalistów i fachowców, którzy służą pomocą i wiedzą potrzebną pacjentom w rozwiązywaniu problemów. W dzisiejszych czasach, gdy technologia rozwija się w zaskakującym tempie, takie miejsca jak Med24 już nie są przyszłością, a teraźniejszością” – tak o tym projekcie mówi Małgorzata Rozenek-Majdan.