URODA I ZDROWIE

Matras wspiera polskich debiutantów!

14 kwietnia 2015, dodał: sylmos

Matras rozpoczyna promocję debiutów literackich polskich autorów. Po 10 kwietnia w każdej księgarni Matras i na matras.pl znajdzie się dedykowana półka debiutantów. Wyraźna ekspozycja debiutujących autorów i ich książek to wkład Księgarni Matras w promowanie młodych pisarzy i ułatwienie im dostępu do czytelników. Partnerem tego długofalowego projektu jest portal xiegarnia.pl.

indeks

Specjalnie dedykowana półka ułatwi każdej osobie zainteresowanej kulturą, a w szczególności jej świeżymi, rodzimymi odsłonami, szybkie odnalezienie literackich debiutów i zapoznanie się z nimi. Już w piątek na specjalnie dedykowanej półce debiutantów, w każdej księgarni Matras i na matras.pl, znajdą się pierwsze książki, m.in: Małgorzata Haleber i jej książka Najgorszy człowiek na świcie wyd. Znak oraz Lucjan i Maciej – Make life harder wyd. Prószyński i S-ka.

IMG1422455596515_21300_7

najgorszy_czlowiek_na_swiecie_IMAGE1_335921_3

„Debiut literacki na polskim rynku nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza obecnie, przy tak rozbudowanej i ciągle zmieniającej się ofercie książkowej. Debiutanci często natrafiają na wiele przeszkód, jednak przede wszystkim muszą starać się, by zostać zauważonymi. Czasem przegrywają tę walkę, a przecież debiuty to świeża krew literatury. Debiutanci zasługują na wsparcie, na szansę, na przedstawienie ich propozycji szerszej publiczności. Na półce debiutów w Matrasie będą prezentowane różne tytuły, bez cenzury. O sukcesie poszczególnych pozycji zadecydują czytelnicy, którzy teraz łatwo i szybko znajdą debiuty na półce w Matrasie.” – mówi Mariusz Rutowicz, prezes Matras S.A.

Dedykowana polskim debiutom literackim półka debiutów w Matrasie będzie stałym elementem każdej księgarni Matras, bez względu na metraż i lokalizację. Półka debiutantów pojawiła się w piątek 10 kwietnia w ponad 180 księgarniach na terenie całej Polski oraz w przestrzeni wirtualnej na matras.pl. Poprzez wydzielone miejsce i wyraźną ekspozycję Matras ma nadzieję pomóc nowym literackim talentom w przebiciu się do świadomości czytelników i w ten sposób wspierać rozwój nowej myśli literackiej. Taka półka znajdzie się także w przestrzeni wirtualnej na matras.pl, zatem już w domu można będzie na bieżąco sprawdzać, co nowego pojawiło się w tej sekcji. Matras zaprasza wszystkich wydawców podejmujących wysiłek wydawania debiutów do współpracy. W swoim zakresie oferuje nie tylko półkę debiutów, ale także regularną ich promocję.

Na tym jednak nie koniec. Matras idzie o krok dalej, planuje spotkania i dyskusje debiutujących autorów z czytelnikami. Partnerem projektu promocji debiutów jest portal xiegarnia.pl. Na portalu będą prezentowane debiuty z półki debiutów w Matrasie, znajdą się tam także ich recenzje, wypowiedzi autorów, informacje o spotkaniach autorskich oraz nagrania-relacje ze spotkań z czytelnikami.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywienie psa
Podając szczeniakowi takie jedzenie wyrządza się mu wielką krzywdę. Powinien dostawać zbilansowaną dietę, pełną...
Brak miłości- co zamiast?
Hobby, udzielanie się w wolontariacie, to też są jakieś pomysły na taką sytuację... Imprezować...
Witaminy a komórki rakowe
Witaminy wzmacniają organizm, więc mogą przeciwdziałać procesom nowotworowym, ale żeby leczyły raka, to wątpię.
Odszkodowanie
Im mniejsza składka OC tym mniejszej kwoty później można się spodziewać przy wypadku... \niestety,...