Materace w Jeleniej Górze – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

21 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Urządzając sypialnię, myślimy o dekoracjach, świetle, garderobie, jak i kolorze ścian. Jak często jednak zadajemy sobie pytanie, jaki materac powinniśmy wybrać? Oczywiście pierwsza myśl jest taka, że jak największy – kto nie chciałby mieć wielkiego łoża, niczym z arystokratycznej rodziny w amerykańskich filmach? Jednak, choć wielkość ma znaczenie, nie jest ona jedynym wartym uwagi elementem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze materaca? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Dlaczego materac jest tak ważny?

Człowiek to dziwna istota – rozumie, że spędza w łóżku w przybliżeniu po 8h dziennie, ale bardzo rzadko już myśli o tym, że to aż 1/3 jego życia. Jeszcze rzadziej pomyśli o tym, że zła pozycja ciała przez tak wielki okres ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Nie afektuje to jedynie naszego snu – czujemy ból pleców również przez cały dzień, a nasz nastrój przez to sprawia, że nie cieszymy się życiem tak, jak moglibyśmy.

Długotrwałe efekty źle dobranego materaca mogą skutkować przewlekłym bólem mięśni i kręgów, na który często można tylko doraźnie pomagać. Im wcześniej zainwestujemy w odpowiedni materac, tym lepiej. Materace na Materacejeleniagora.pl są świetnym przykładem dobrze stworzonych podparć dla naszego ciała podczas snu.

 

Jak dobrać twardość materaca?

Jest oczywiście pewne pole preferencyjne, gdzie nasze pragnienia mają coś do powiedzenia – jedni lubią twardsze materace, a inni bardziej miękkie. Jeśli długo już śpimy na nieodpowiednim materacu i lubimy to robić, najprawdopodobniej będziemy preferowali zostać przy takiej miękkości. Całkiem prawdopodobne, że twardszy, bardziej odpowiedni dla nas materac będzie nieprzyjemny początkowo – nie znaczy to jednak, że końcowo nie będzie on dla nas zdrowszym wyborem.

Wszystko zależy przede wszystkim od naszej wagi i jej rozłożenia na materacu. Za pewną granicę przyjmuje się wagę 90kg, która mówi o twardości materaca. Powyżej tej granicy, powinniśmy zainwestować w twardy typ, a poniżej – w średnio twarde. Co jednak z miękkimi wersjami? One tak naprawdę nie są polecane dorosłym ludziom, chyba że mają oni problemy z kręgosłupem. Docelowo trafiają one jednak do dzieci.

Jednak nie wszystko jest tak proste, jak by się mogło wydawać. Musimy wiedzieć, że choć nasza waga może wykraczać poza 90kg, a jednocześnie mamy problemy z kręgosłupem, i tak powinniśmy wybrać coś bardziej miękkiego. Tutaj warto zaufać produktom firmy Hilding – szczególnie model Boogie, który jest bardzo uniwersalny. Całą konstrukcję tworzy wyprofilowana 7-strefowa pianka, która zapewnia odpowiednią miękkość dla każdej części naszego ciała. Materac ten oferuje też chłodzącą piankę FloFom, która pomoże w regeneracji zmęczonego ciała.

W przypadkach chorobowych najlepiej skonsultować się z ortopedą, który dokładnie doradzi, jaki materac powinniśmy zakupić. Po konsultacji materace na Materacesiedlce.pl na pewno dobrze posłużą.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Materiał jest czymś, nad czym powinniśmy się dokładnie zastanowić. Dziś najczęściej poleca się materace zaufanych producentów z odpowiednimi certyfikatami, jak i innowacyjnymi technologiami – wszystko to po to, abyś mógł zdrowo i wygodnie odpoczywać. Firma Hilding oferuje wiele materacy, które spełnią te oczekiwania. Szczególną uwagę warto zwrócić na materace piankowe – szczególnie te wyposażone w piankę Flexifoam, która idealnie dopasowuje się do ciała.

Oczywiście ważną zaletą materacy piankowych jest ich termoelastyczność – w zależności od ciepła naszego ciała, formują się zgodnie z jego potrzebami. Nie możemy też zapomnieć o odpowiednim pokrowcu, który sprawi, że utrzymanie higieny materaca będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Jak widzimy, bardzo wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji, choć pewne kryteria są wyznaczone odgórnie – ważne jednak, aby podchodzić do wyboru materaca holistycznie, co sprawi, że będziemy się cieszyć zdrowiem przed długi czas.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......