URODA I ZDROWIE

Materace medyczne: co warto o nich wiedzieć – dowiesz się od ekspertów z SleepMed

21 lipca 2020, dodał: Redakcja

Materace medyczne to produkty nie tylko dla osób, które mają poważne problemy ze zdrowiem. Warto już dziś wymienić swój materac na lepszy model.

spanie

Dobry materac to zdrowy sen

Eksperci mówią, że materac należy wymieniać co siedem lat. Kiedy jednak warto wcześniej zdecydować się na nowy model? Wtedy, gdy na dotychczasowym nie wysypiamy się dobrze. Dobry materac to absolutna podstawa gdy chodzi o efektywny i zdrowy sen. Powinien on posiadać szereg cech, które sprawią, że będziemy odczuwali wygodę, a jednocześnie nasz kręgosłup zostanie odciążony. Sen ma być czasem wypoczynku nie tylko psychicznego, ale również regeneracji ciała.

Warto mieć na uwadze, że jest wiele czynników, które odpowiadają za to, że czujemy się wyspani. Kupno wysokiej klasy materaca to pierwszy krok do lepszego snu. Nie należy jednak zapominać o tym, że abyśmy czuli się naprawdę dobrze warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia, w którym śpimy – temperatura, zaciemnienie, wyciszenie pokoju to czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę. Warto tuż przed snem odłożyć urządzenia elektroniczne – tablet, laptop czy telefon. Światło, które emitują może powodować zaburzenia wydzielania melatoniny. Nie bez znaczenia pozostaje również zadbanie o odpowiednią kondycję psychiczną.

materac sleepmed

 

Materace medyczne

Na rynku dostępne są różnego rodzaju materace medyczne. Wśród nich wyróżnić możemy materace rehabilitacyjne, przeciwodleżynowe czy takie, które sprawdzą się alergikom lub astmatykom. Można jednak zdecydować się na opcję, która łączy w sobie właściwości wszystkich typów. Materace marki SleepMed to wysokiej klasy produkty, wykorzystujące najnowsze technologie. Będą idealne nie tylko dla osób, które z powodów zdrowotnych zmuszone są do długiego leżenia, ale także dla wszystkich osób dbających o profilaktykę zdrowego kręgosłupa. Sprawdzą się doskonale użytkownikom, którzy dużą wagę przykładają do higieny snu i poszukują na rynku produktu, w którym nie będą rozwijały się drobnoustroje, roztocza.

W ofercie znaleźć można różne typy materacy – materace hybrydowe, sprężynowe, piankowe. Każdy z nich cechuje się nieco innymi właściwościami, które pozwolą na indywidualne dopasowanie materaca do potrzeb.

kobieta w łóżku

Jaki materac wybrać

Wybierając materac kierujmy się jego właściwościami. Niezwykle ważnymi czynnikami są twardość produktu oraz zróżnicowanie stref podparcia. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, materac nie powinien być zbyt miękki – uczucie zapadania się może być miłe w pierwszej chwili, ale po chwili okazuje się, że na tego typu materacu ciężko znaleźć dobrą pozycję. Dlatego też podparcie jest kluczowe dla komfortu snu. Materacem godnym uwagi jest SleepMed Comfort. Wyróżnia się on zastosowaniem pianki termoelastycznej VitaRest i wysokoelastycznej VPPHR. Specjaliści ze SleepMed podkreślają, że dzięki wykorzystaniu tych materiałów materac w idealny sposób dopasowuje się do ciała użytkownika. Co więcej, ma on zdolność zapamiętywania krzywizn anatomicznych ciała, dzięki czemu staje się produktem bardzo indywidualnie dopasowanym do potrzeb. Te cechy sprawiają, że produkt pomaga w odciążeniu kręgosłupa i mięśni i pozbyciu się dolegliwości bólowych. Wybierając materac, zwróćmy uwagę również na to, czy jego wkład jest odpowiednio wentylowany – zapewni to suche, niesprzyjające drobnoustrojom środowisko, dzięki czemu produkt świetnie sprawdzi się alergikom i astmatykom wrażliwym na roztocza.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...