Masz nerwicę? Te techniki relaksacyjne Ci pomogą!

23 października 2018, dodał: Redakcja

Cierpisz na zaburzenie nerwicowe? Szukasz pomocy? Zastanawiasz się, co poza wizytą u dobrego psychologa mogłoby Ci pomóc w zmniejszeniu lęku? W tym problemie bardzo istotny jest relaks. Sprawdź, co powinieneś wdrożyć!

Masaż

Naprawdę warto, żebyś pomyślał o wizycie u technika masażysty. Masaż relaksacyjny pomaga usunąć napięcie z ciała, które u osób cierpiących na nerwicę jest ponadprzeciętne. W trakcie masażu wzrasta poziom serotoniny, która odpowiada za dobre samopoczucie i odprężenie. Pozytywne efekty tej decyzji odczujesz prawdopodobnie już po pierwszej wizycie w gabinecie. Dla lepszych rezultatów rozważ nie tylko masaż pleców, ale też stóp, w których znajdują się receptory odpowiedzialne za różne narządy. Wpływa to zarazem na lepsze ukrwienie, co oznacza szybszy transport tlenu, hormonów i substancji odżywczych do wszystkich części ciała.

Afirmacje i aromaterapia

Jeśli chorujesz na nerwicę, to Twoim życiem steruje ciągły lęk, dlatego tak ważne jest, byś otaczał się tym, co buduje w Tobie poczucie bezpieczeństwa. Doskonale sprawdzą się uspokajające afirmacje, czyli nagrania, które możesz odtworzyć na słuchawkach w dowolnej chwili. Najskuteczniej działają, kiedy nic innego Cię nie rozprasza. Możesz słuchać ich przed snem. Kojąco na Twoje zmysły wpłynie także aromaterapia. Pomyśl, które zapachy lubisz i kup sobie kilka świeczek. Dla większości ludzi są to aromaty, które kojarzą się z ulubionymi potrawami, latem, świeżością czy dzieciństwem. Uruchomi to w Tobie dobre wspomnienia i skojarzenia, a to sprawi, że się zrelaksujesz.

Joga, medytacja i modlitwa

Zależnie od przekonań religijnych i wiary w duchowość wybierz odpowiednią dla Ciebie formę połączenia się ze swoimi myślami, potrzebami, uczuciami i ciałem. Dzięki jodze i medytacji uspokoisz się, wyrównasz oddech, dotlenisz mózg, rozciągniesz mięśnie i się odprężysz. Bardzo ważne jest, byś codziennie wykonywał głębokie ćwiczenia oddechowe. Medytacja pomaga pozbyć się negatywnych i natrętnych myśli. Możesz robić to w zupełnej ciszy albo skorzystać z uspokajającej muzyki lub specjalnie przeznaczonych do tego nagrań. Modlitwa sprawia, że nabierasz zaufania do przyszłości.

Spędzanie czasu z bliskimi

Dla osób z nerwicą bardzo ważne jest to, by nie były same. Spędzaj dużo czasu ze swoimi bliskimi: partnerem, rodzicami, przyjaciółmi, a także swoim pupilem np. psem, jeśli oczywiście go masz. Jak dowiodło wiele badań, podczas przytulania wydziela się oksytocyna, która odpowiada za dobre samopoczucie, a także endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Różne badania potwierdziły również terapeutyczny wpływ zwierząt na naszą psychikę.

 

 

 

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Medycyna estetyczna Wrocław
> atena70 napisał/a:> Póki co również i ja nie korzystałam jeszcze z zabiegów medycyny...
Porady prawne - rozwody
> Kalinka01 napisał/a:> Mam nadzieję, że za mniejszą liczbą ślubów pójdzie mniejsza ilość...
Gdzie upolować promocje online?
> muszynianka27 napisał/a:> Zajrzyjcie sobie na kuponiarnię :D korzystam z tej stronki juz...
sala weselna Warszawa i okolice
Byłam na super weselu w Lemanach w sali Albizja koło Szczytna, wszystko tam świetnie zorganizowali,...