Masażer pod oczy – jaki masażer wybrać? Efekty stosowania

29 października 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chcesz poprawić wygląd skóry pod oczami, pozbyć się cieni i zmęczonych oczu? Sięgnij po masażer i wykonaj relaksujący masaż wokół oczu. Skóra wokół oczu jest najcieńsza, przez co często są widoczne naczynia krwionośne, pozbawiona gruczołów łojowych wykazuje najszybsze oznaki starzenia, dodatkowo nieodpowiedni styl życia, uboga dieta i stres sprawiają, że nasze oczy wyglądają na smutne i zmęczone. Dlatego skóra w tym obszarze wymaga szczególnego, delikatnego traktowania, a niestety często jest omijanym krokiem w pielęgnacji.

 

 

W przypadku pojawiania się opuchlizny wokół oczu świetnie sprawdzą się masaże, w których można wykorzystać specjalne do tego przeznaczone masażery. Ten dodatkowy element w pielęgnacji, wykonywany regularnie znacząco wpłynie na wygląd skóry, opóźni procesy starzenia i pomoże pozbyć się opuchlizny i zasinień, a dodatkowo to wspaniała forma relaksu.

Masażer pod oczy to urządzenie, które często łączy w sobie wiele funkcji: fototerapię, jonoforeze oraz podgrzewanie. Aplikowanie pielęgnacji tą metodą różni się od standardowego, manualnego nakładania kremów. Dzięki funkcji jonoforezy wprowadzane są substancje aktywne zawarte w kosmetyku w głębsze warstwy skóry siłami pola elektrycznego. Masażer działa zdecydowanie intensywniej niż dłoń. Idealnym przykładem jest soniczny masażer do okolicy oczu marki BAFFS z funkcją fototerapii i podgrzewania. 

Efekty wykonywania masażu okolicy oczu

Systematyczne wykonywanie masażu, potrafi pozytywnie wpłynąć na stan naszej skóry. Możemy spodziewać się takich efektów jak:

  • poprawa mikrokrążenia
  • usprawnienie przepływu limfy
  • poprawa dotlenienia skóry
  • redukcja obrzęków
  • spłycenie zmarszczek, tzw. kurze łapki
  • usunięcie zrogowaciałego naskórka
  • poprawa kolorytu
  • wpływ na ujędrnienie i napięcie skóry wokół oczu
  • wpływ na mięsień okrężny oka, pobudza go do skurczu, zwiększa zdolność do pracy
  • redukcja zasinienia

Jak stosować masażer?

Masażer możesz używać rano bądź wieczorem. Jeśli czujesz częstszą potrzebę korzystania z urządzenia możesz stosować zarówno rano jak i wieczorem.

Po dokładnym, delikatnym oczyszczeniu twarzy, zaaplikuj krem pod oczy, a następnie wykonaj masaż wybraną techniką, aby metalowa główka stykała się ze skórą. W celu uzyskania jak najlepszych efektów staraj się wykonywać masaż regularnie. Pamiętaj o odpowiedniej higienie urządzenia. Masażer należy myć i dezynfekować po każdym umyciu, a następnie zabezpieczyć główkę i nałożyć skuwkę.

Jaki masażer pod oczy wybrać? 

Często oprócz samych wibracji, metalowej i chłodnej końcówki masażery zawierają wiele skutecznych funkcji i programów, które pozytywnie wpływają na stan naszej skóry pod oczami. Warto więc wybierać tego typu urządzenia, które bazują na inteligentych programach.

Podczas używania masażeru, jednocześnie możemy korzystać z fototerapii – światłem czerwonym, które wnika najgłębiej w skórę, wpływa na elastyczność i sprężystość skóry, opóźnia procesy starzenia się skóry, redukuje zmarszczki, wzmaga aktywność komórek i przyspiesza krążenie krwi.

Natomiast niebieskie światło ma na celu zrelaksować i uspokoić skórę, a dodatkowo hamuje stany zapalne i zwalcza bakterie.

Oprócz fototerapii warto, aby masażer zawierał funkcje jonoforezy, czyli pole elektryczne, które sprawi, że substancje aktywne wnikną głębiej w skórę, również wibrację, które pobudzą i dotlenią skórę, poprawią mikrokrążenie, od 12000 do 72000 wibracji na minutę, oraz dodatkowo podgrzewanie, które oprócz przyjemnego ciepła, w temperaturze 45 stopni będą stymulować komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Wspomniany soniczny masażer BAFFS posiada tego rodzaju tryby.

Podsumowując, bezdyskusyjnie soniczny masażer pod oczy jest innowacyjnym urządzeniem do stymulacji okolicy oczu. Już po kilku użyciach zauważysz poprawę kondycji skóry w tej okolicy i rozświetlone spojrzenie. Choć nie należy zapominać o tym, że największy wpływ na świeży i młody wygląd ma higieniczny styl życia. Nic nie wpłynie lepiej niż dbanie o rytm dobowy, wysypianie się, unikanie używek, odpowiednia dieta oraz ilość płynów i aktywność fizyczna. W połączeniu z dodatkiem pielęgnacyjnym może przynieść spektakularne efekty. Zachęcamy do przetestowania urządzenia, jest to produkt przeznaczony dla każdego!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...