Masaże w Estiyo Clinique w Krakowie! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Masaże w Estiyo Clinique w Krakowie!

7 maja 2015, dodał: DesignPR
Artykuł zewnętrzny

tatiana2Interesujesz się masażem? Planujesz rozpocząć zabiegi? Szukasz bratnich dłoni? Zachęcamy do lektury wywiadu z dyplomowaną masażystką z Estiyo Clinique – Tatianą Buniak.

Czym jest dla Pani masaż?

Jest jednym z niezbędnych zabiegów na ciało. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że powinien być przypisywany na receptę, jak antybiotyki na zapalenie płuc. Ale stosowany tak często i bez ryzyka jak witamina C przy przeziębieniu. Organizm potrzebuje zarówno codziennych ćwiczeń, jak i odpowiedniej regeneracji. Tryb życia, jaki prowadzimy w tych czasach sprzyja stresom. To powoduje napięcia mięśni, bóle, oddziałuje też niekorzystnie na stan psychiczny. Masaż nie tylko leczy, ale też podnosi wydolność osób aktywnych, ułatwia treningi i osiąganie wyznaczonych celów.

Dobry stan psychiczny i fizyczny jest bardzo ważny. Pozwala cieszyć się życiem. Masaż pomaga osiągnąć taki stan.

Pani dłonie potrafią cuda, czy tego można nauczyć się w szkole?

Rąk specjalisty na pewno nie zastąpi żadna maszyna. Tylko one są w stanie wyczuć napięcie i właściwie nad nim pracować. Człowiek może dojść przyczyny problemu, działać indywidualnie, dostosowując masaż do potrzeb pacjenta.

Uważam, że szkoły, kursy i literatura, dają dobrą bazę dla dalszych działań. Uczą nie tylko technik, ale też anatomii, rozumienia drugiej osoby i jej ciała.

Dłonie – nie koniecznie moje (śmiech) – potrafią cuda, zgadzam się. Ale nie jest to jakiś dar, tylko właśnie wiedza i lata praktyk. Dotyk każdego masażysty jest inny. Trzeba znaleźć swoja bratnią duszę, jak w przypadku fryzjera czy kosmetyczki. Po wyjściu z gabinetu, powinniśmy czuć, że chcemy do niego wrócić, wtedy jest to właściwe miejsce i „nasz” masażysta.

Masaż jako terapia dla ducha i ciała.. może Pani rozwinąć tę myśl?

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Masaż działa kompleksowo, odpręża napięte mięśnie i koi nerwy. Przynosi spokój i odprężenie. Po dobrze wykonanym masażu, życie staje się piękniejsze, a wizję tę roztacza się wokół. Pozytywna energia przekazywana jest dalej… a karma wraca.

Jak techniki masażu zmieniały się na przestrzeni lat?

Historia masażu sięga starożytności. W Indiach i Chinach już 3000 lat p.n.e. stosowany był w ramach medycyny naturalnej. W Grecji początki masażu kojarzone są z natłuszczaniem oliwką ciał olimpijskich sportowców. W kronikach rzymskich istnieje podobno zapis, informujący, że Juliusz Cezar masażem leczył dolegliwości związane z atakami rwy kulszowej. Do rozwoju badań nad technikami, fizjologią i dobroczynnym wpływie masażu w bardzo dużym stopniu przyczynili się lekarze: Ambroży Paré (XVI wiek), Friedrich Hoffman (XVII wiek) oraz Per Henrik Ling i Johan Mezger (XIX wiek). Wśród Polaków znaczącą wiedzę na temat masażu rozszerzył Izydor Zabłudowski. Wyniósł ten dział medycyny na poziom uniwersytecki.

Obecnie istnieje mnóstwo rodzajów i technik masażu. Cały czas powstają kolejne. Wśród najbardziej znanych wymienić można masaże klasyczne (lecznicze), relaksacyjne, wyszczuplające, aromaterapeutyczne, limfatyczne i hydromasaże.

Jeśli żyjemy w zabieganym Krakowie, na jaki masaż w Estiyo koniecznie powinniśmy się zatrzymać?

To bardzo indywidualna kwestia. Mogę odpowiedzieć na to pytanie już w trakcie pierwszej wizyty ;-) Wtedy przeprowadzam konsultację, ustalam potrzeby i oczekiwania. Po krótkim wywiadzie, dobieram odpowiedni zabieg. Ale wszystkim, na pewno sugerowałabym systematyczność. Regularny masaż naprawdę może cuda!

EC logo



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...