Masaż tajski – dla ciała, umysłu i ducha | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Masaż tajski – dla ciała, umysłu i ducha

8 lutego 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Żyjemy w ciągłym biegu i pośpiechu zapominając o tym, że każdy z nas zasługuje na chwilę relaksu i wypoczynku. Jesteśmy narażeni na permanentny stres, przepracowanie, napięcia mięśniowe i psychiczne. Przez to wszystko obniża się jakość naszego życia. Jak z tym walczyć? Istnieje wiele metod, które mają pomóc w osiągnięciu harmonii i szczęścia. Jedną z nich są orientalne masaże, które dostępne są nie tylko na Bali czy w Tajlandii, ale również w coraz liczniejszych salonach tajskiego SPA. Regularne ich odwiedzanie, a nawet jedna sesja masażu, są w stanie sprawić, że poczujemy się lepiej, będziemy mieć więcej sił witalnych, a skutki stresu ustąpią.

masaż tajski

Masaż tajski ukojeniem dla ciała i ducha

Klasyczny masaż tajski znany jest od około 2500 lat. Historia mówi, że jego twórcą był osobisty lekarz Buddy. Wpływ na rozwój techniki masażu tajskiego miały również szkoły sąsiednie, m.in. Indie czy Chiny. Obecnie wyróżnia się około 80 różnych rodzajów masażu tajskiego. Dzisiejszy masaż tajski łączy ze sobą elementy akupresury, rozciągania i pasywnej jogi („jogi dla leniwych”, podczas której to masażysta układa ciało masowanego na kształt figur czerpanych z jogi).

Masaż tajski w klasycznej wersji to masaż głęboki, w którym masażysta używa intensywnego ucisku, który ma na celu dotrzeć do mięśni głębokich. Terapeuta masuje za pomocą dłoni, przedramion, łokci, kolan i stóp, a masaż odbywa się na specjalnej macie lub materacu. Osoba masowana odziana jest w specjalny strój, który zapewnia swobodę ruchów i przewiewność. Masaż odbywa się w pozycji siedzącej i leżącej, na boku, na plecach, na brzuchu.

Więcej informacji o masażu tajskim można znaleźć na stronie https://tajskiraj.pl/masaz-tajski/

Podczas masażu w tle słychać spokojną, relaksacyjną muzykę z Bali, a otoczenie wypełnione jest przyjemnym zapachem olejków i świec aromatycznych. Dodatkowo o przyjemny klimat nawiązujący do orientu dbają elementy wystroju gabinetu, jak świece, kojąca zmysły zieleń czy egzotyczne dekoracje.

Masaż tajski wskazany jest przede wszystkim osobom, które wykonują pracę siedzącą i mają niewiele ruchu, osobom, które potrzebują stymulacji mięśni i krążenia.

Efekty stosowania masażu tajskiego

Masaż wykonywany tajską metodą niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim niweluje stres i znacząco zmniejsza napięcie mięśni. Dzięki regularnemu korzystaniu z masażu tajskiego można pozbyć się bólu kręgosłupa i mięśni, wyszczuplić ciało i pozbyć się cellulitu. Bezcennym efektem stosowania tego typu masażu jest zmniejszenie poczucia lęku, który zostaje zastąpiony poczuciem spokoju, zrelaksowania i harmonii.

Masaż na rajskiej wyspie lub w salonie SPA

Oczywistym jest, że wycieczka na Bali czy do Tajlandii, gdzie można skorzystać z lokalnych usług profesjonalnego, zgodnego z tradycją masażu to bardzo kusząca wizja. Jeżeli wybierasz się w najbliższym czasie na wyprawę we wspomnianych kierunkach – z całą pewnością powinnaś skorzystać z tajskiego lub balijskiego masażu.

Jednak, gdy nie zanosi się na egzotyczna wycieczkę, warto odwiedzić profesjonalny salon SPA, który specjalizuje się w masażach orientalnych. Wybierając swoją „rajską wyspę” w miejscu zamieszkania warto stawiać na salony, w których terapeutkami są rdzenne mieszkanki Bali. Dlaczego? To właśnie na tej indonezyjskiej wyspie kształcą się i zbierają doświadczenie najlepsze masażystki na świecie.

Jednym z miejsc, w których można skorzystać z dobroczynnego działania masażu tajskiego jest kameralny salon tajskiego SPA – Tajski Raj w Warszawie. O zdrowie i samopoczucie gości dbają tam dwie urocze mistrzynie masażu tajskiego i balijskiego, które przyjechały do Polski prosto z Bali. Poza wiedzą i umiejętnościami przywiozły ze sobą również odrobinę orientalnego klimatu i namiastkę indonezyjskiej kultury. Każda sesja masażu odbywa się w przyjemnym otoczeniu pełnym zieleni, relaksacyjnej muzyki i przyjemnych egzotycznych aromatów. To idealny sposób, by choć na chwilę przenieść się na Bali i doświadczyć odrobiny magii i luksusu.

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i zmagasz się z bólem kręgosłupa, napięciami mięśniowymi, bólem karku – czas pomyśleć o tajskim masażu. Podaruj sobie choć trochę luksusu i okazji do relaksu. Twoje ciało i umysł będą Ci naprawdę wdzięczne!

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Odciski na końcach palców stóp
Usuwanie odcisku polega na mechanicznym opracowaniu zmiany za pomocą dłuta. Podczas zabiegu niemal natychmiast...
pazury u stóp
Leczenie brodawek wirusowych (potocznie kurzajek) polega głównie na zwalczaniu zmian skórnych wywołanych przez wirus...
Chodzicie na pedicure?
Zadbasz o stopy u podolga np. zabieg Kart na suchą skórę warto zajrzeć...
haluksy
Polecam pójść do podologa. W Bydgoszczy jest nowa Klinika https://medoz.pl