Masaż- sposób na leczenie dolegliwości bólowych i regenerację | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Masaż- sposób na leczenie dolegliwości bólowych i regenerację

13 stycznia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Masaż to jedna z najpopularniejszych i powszechnie stosowanych metod fizjoterapeutycznych. Dzięki zabiegom masażu wspomagamy rehabilitację oraz regenerację tkanki miękkiej. Masaż to również bardzo dobry sposób na relaks czy walkę z cellulitem. Sportowcy stosują masaż jako sposób na poprawienie pracy mięśni. Niemal każdy z nas może regularnie poddawać się zabiegom masażu z korzyścią dla swojego organizmu.

tenisówki

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Dlaczego warto poddawać się zabiegom masażu regularnie
  • Jakie są zalety korzystania z masażu nie tylko w celach rehabilitacyjnych
  • Czym się od siebie masaż leczniczy i masaż sportowy

Masaż jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów. Poddajemy się mu w celach leczniczych, na przykład w przypadku problemów z mięśniami oraz wieloma innymi schorzeniami, a także w celach relaksacyjnych. Niewiele osób wie, że masaż wpływa bardzo dobrze na cały nasz organizm. Poprawia krążenie, pomaga usprawnić przemianę materii. Poza tym dzięki masażowi nasze tkanki są lepiej dotlenione. Ponadto masaż poprawia elastyczność naszych mięśni.

Zabiegi masażysty pomogą w trakcie leczenia niejednej dolegliwości

Profesjonalny gabinet masażu proponuje swoim klientom kilka rodzajów masażu. Mamy możliwość skorzystania z takich usług jak: masaż klasyczny, masaż leczniczy czy masaż sportowy.

Kiedy myślimy o masażu, najczęściej przychodzi nam na myśl masaż leczniczy.  Ten rodzaj masażu jest częścią procesu rehabilitacji. Rehabilitacja to między innymi ćwiczenia ruchowe połączone z takimi zabiegami jak wspomniany już masaż oraz inne zabiegi z zakresu fizjoterapii (krioterapia, laser, ultradźwięki czy fale uderzeniowe). Rehabilitacja przy użyciu różnych technik masażu leczniczego, pozwala na złagodzenie objawów i dolegliwości. Masaż ma wiele zalet, choć nie wszyscy mogą się mu poddać Poważnym przeciwskazaniem do masażu leczniczego jest osteoporoza. Powodem jest znaczne osłabienie kości. Jednak nie oznacza to, że osoby cierpiące na łamliwość kości muszą całkowicie zrezygnować z zabiegów masażu. Poinformowany o chorobie masażysta może dokonać zabiegu masażu relaksacyjnego. Dzięki innej technice masażu delikatne kości osoby chorej na osteoporozę nie będą narażone na niepotrzebne urazy. Z kolei masaż klasyczny jest typem masażu, który wykorzystywany jest szczególnie w trakcie procesu leczenia dolegliwości związanych z kręgosłupem. Masaż klasyczny znacznie poprawia codzienne funkcjonowanie naszych mięśni, a także zmniejsza ich napięcie. Wpływa też dobrze na działanie naszych stawów.

Masaż dla osób uprawiających sport sposobem na poprawienie sprawności mięśni

Masaż sportowy wykonywany jest u osób, które uprawiają aktywnie sport. Ma za zadanie wpłynąć pobudzająco na mięsnie. Masaż sportowy nie jest przeznaczony dla osób o małej aktywności fizycznej.  Ten rodzaj masażu opiera się w dużej mierze na technikach masażu klasycznego. W wykonanie masażu sportowego masażysta wkłada o wiele więcej siły niż w trakcie wykonywania tradycyjnego masażu. Przywraca mięśniom siłę i poprawia krążenie krwi w organizmie. Poprawia też przepływ limfy i dotlenia.

Nowoczesne metody dotarcia do klienta

We współczesnym zabieganym świecie wykwalifikowany masażysta jest otwarty na potrzeby klienta. Dlatego coraz częściej możemy skorzystać z takiej usługi jak masaż z dojazdem. Dzięki takiej ofercie z masażu możemy skorzystać w dogodnym dla nas dniu oraz czasie. Usługę dojazdu do pacjenta oferuje w tej chwili niewiele gabinetów masażu. Dlatego wartym uwagi przykładem podmiotu świadczącego usługę masażu z dojazdem, jest firma FizjoMasaż. O szerokiej ofercie gabinetu dowiesz się więcej na fizjomasaz.pl.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czyżby remont?
Uwielbiam remonty,prawdziwą demolkę w domu,by móc później sobie posprzątać i delektować się pięknem wnętrza.
Dom spokojnej starości
Na starość to tylko dom spokojniej starości, przynajmniej będę miała towarzystwo, odpowiednią opiekę medyczną....
Zmarszczki i bruzdy
Zmarszczki i bruzdy to efekt starzenia się skóry. Możemy podzielić je na dwa rodzaje:...