Masaż prenatalny – rozmowa z Tatianą Buniak z Estiyo Clinique

9 lipca 2015, dodał: DesignPR
Artykuł zewnętrzny

Young pregnant woman receiving relaxing massageMasaż prenatalny dedykowany jest kobietom w ciąży i młodym mamom. Jest całkowicie bezpieczny dla pani, jak i dla dziecka. Nie zmienia to faktu, że konieczna jest pisemna zgoda ginekologa. Dlaczego? O masażu prenatalnym rozmawiamy z Tatianą Buniak, masażystką w Estiyo Clinique w Krakowie.

Czym jest masaż prenatalny?

Delikatną formą masażu opierającą się głównie na technikach głaskania i rozcierania, poprawiającego krążenie i jędrność skóry. Technika masażu działa bezpośrednio na odpływowe kanały limfatyczne, przynosząc wspaniały stan odprężenia, pozwalając matce i dziecku spotkać się ze sobą. Każda sesja to budowanie harmonii w ciele matki, wzmacnianie i napinanie tkanki, modelowanie i wygładzanie.

Jakie korzyści daje on kobiecie?

Celem masażu jest przyniesienie ulgi, zmniejszenie obrzęków, napięć oraz dolegliwości bólowych w okolicach barku, karku, szyi, grzbietu oraz kończyn górnych i dolnych. Masaż zmniejsza częstotliwość występowania skurczów mięśni, zmniejsza ból i zawroty głowy, skuteczniejsze usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, ułatwia zasypianie, łagodzi stres. Dla przyszłej mamy ważne jest, że pobudza i tym samym przygotowuje do pracy mięśnie używane podczas porodu. To taki dobry trening.

Zabieg możliwy jest niezależnie od trymestru ciąży?

Specjalne ułożenie umożliwia wykonanie masażu nawet w zaawansowanej ciąży. Nie praktykuje się jednak masażu w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu. Masaż jest też pomocny w odzyskiwaniu formy po porodzie. Naturalnie modeluje ciało i daje uczucie harmonii. To ważne w tym pięknym, nowym ale zwariowanym okresie.

Pisemna zgoda lekarza? Dlaczego, skoro zabieg jest PODOBNO bezpieczny?

Jest, jeśli ciąża przebiega prawidłowo. Macierzyństwo i możliwość sprowadzenia na świat nowego życia, to wielki dar. Bezpieczeństwo i dobro kobiety oraz dziecka są podstawą usługi masażu prenatalnego. Dlatego wymagam zgody lekarza. Bym i ja i pacjentka miały pewność, że wszystko jest, jak należy. Czasami tylko lekarz może to ocenić.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU: pierwszy, drugi i dziewiąty miesiąc ciąży, choroby układu sercowo–naczyniowego, cukrzyca ciężarnych, zapalenie trzustki, kłębuszkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, ostra niewydolność nerek, kamica nerkowa, nefropatia cukrzycowa, bóle niewiadomego pochodzenia, wysokie ciśnienie krwi, wady wrodzone nerek, stan przed rzucawkowy, stan niedokrwistości, skaza krwotoczna pochodzenia płytkowego, białaczka, nadczynność i niedoczynność gruczołu tarczowego, nadczynność i niedoczynność gruczołów przytarczycznych, nieprawidłowy przebieg ciąży-dysfunkcja narządów moczowo-płciowych, nieprawidłowy przebieg ciąży, zaburzenia rozwoju płodu, choroby zakaźne, gorączka, wymioty, poranne mdłości, ból brzucha.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Masaż prenatalny – rozmowa z Tatianą Buniak z Estiyo Clinique

  1. avatar Ewa pisze:

    W Warszawie masaż dla kobiet w ciąży polecam w salonie Massage Point

Dodaj komentarz