Marzysz o domku letniskowym nad morzem? O tym musisz pamiętać | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Marzysz o domku letniskowym nad morzem? O tym musisz pamiętać

22 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Domek letniskowy nad morzem jest marzeniem wielu osób. Nic dziwnego – dzięki niemu możemy pojechać nawet na najdłuższy urlop, nie musząc martwić się o nocleg. Możemy również w dowolnej chwili spakować niezbędne rzeczy i przedłużyć sobie weekend wizytą nad morzem – jeśli potrzebujemy restartu. Jeśli jednak zastanawiamy się nad budową domku letniskowego – musimy pamiętać o kilku kwestiach.

Ocieplanie domku letniskowego. Musisz patrzeć w przyszłość

Wiele osób domek letniskowy kojarzy przede wszystkim z ciepłymi okresami w roku i sezonem urlopowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej właściciele takich nieruchomości decydują się na ocieplenie. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Możemy bowiem pomieszkiwać w domku rekreacyjnym nie tylko, gdy na zewnątrz jest ciepło, ale również jesienią czy zimą. Warto zainwestować w ocieplenie – zwłaszcza, że jego koszty są stosunkowo niewielkie. Oszczędzić możemy chociażby poprzez zakup okien pasywnych (sprawdzonych producentów tego typu okien znajdziemy chociażby w Gdańsku) czy innych, które „trzymają” ciepło czy też obniżając koszty transportu materiałów, szukając ich u lokalnych sprzedawców.

Przestrzeń rekreacyjna na zewnątrz – tarasy, balkony i altany w domkach letniskowych

Budując domek letniskowy nie zapominaj, że zdecydowanie większość wolnego czasu będziesz spędzać poza nim – pogoda w końcu dopisuje. Pozwól więc sobie na odrobinę przyjemności, jak chociażby zjedzenie śniadania na tarasie lub czytanie książki na balkonie. Uwzględniając tego typu elementy na etapie projektowania, znacznie umilisz sobie czas,kiedy domek letniskowy będzie już gotowy do użytkowania. Również wybudowanie altany w pobliżu domku rekreacyjnego jest świetnym pomysłem – zwłaszcza, jeśli lubimy spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i znajomych.

Posiadasz samochód? Zastanów się nad budową garażu

Garaż jest bardzo przydatnym typem dobudówki do domku rekreacyjnego. Okazuje się tym bardziej praktyczny, iż zazwyczaj wykonywany jest z drewna. Jego budowa często kosztuje o wiele mniej niż alternatywy z innych materiałów budowlanych. Za stosunkową niewielką cenę możemy zapewnić swojemu samochodowi ochronę przed warunkami atmosferycznymi, zyskujemy też dodatkową przestrzeń do przechowywania, chociażby sprzętów potrzebnych do pielęgnacji ogrodu. Jeśli jesteśmy już przy niskich kosztach – warto się zastanowić, jak możemy zaoszczędzić podczas budowy domku letniskowego.

Chcesz oszczędzić? Zajmij się budową domku letniskowego samodzielnie

Bardzo interesującym rozwiązaniem, odciążającym w dużym stopniu nasz portfel, jest samodzielna budowa domku rekreacyjnego (oczywiście wiele zależy od jego wielkości, łatwiej nam będzie zbudować altanę niż całoroczny dom). Tego typu budynki zazwyczaj wznosi się z drewna, które jest bardzo lekkie. W związku z tym podczas budowy całkowicie zbędna okazuje się kosztowna technologia budowlana. Nie ma również konieczności zatrudniania ekipy, ponieważ dosłownie wszystkie czynności jesteśmy w stanie bez większego problemu wykonać samodzielnie. Wystarczy zdobyć nieco wiedzy w temacie i w razie potrzeby zasięgnąć porady fachowca. Warto także sprawdzić oferty domków sprzedawanych w częściach – nie musimy budować od podstaw, a jedynie złożyć dostarczone nam elementy. Zwieńczeniem naszych wysiłków będzie jednak nie tylko pełniejszy portfel, ale również ogromna satysfakcja z wzniesienia w pełni funkcjonalnego domu wyłącznie przy użyciu własnych rąk!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz