Mamo, jak dobrze znasz potrzeby swojego maluszka?

13 września 2018, dodał: EKSPERTKA

 

Mama jak nikt inny zna potrzeby swojego dziecka. Dzięki wspólnie spędzonym chwilom kobieta doskonale wie, kiedy maluszek jest głodny, kiedy radosny, a kiedy potrzebuje czułości i przytulenia. Jednym z wielu zadań rodzica jest wspieranie dojrzewającego i kształtującego się organizmu niemowlęcia, w tym jego wrażliwego i delikatnego brzuszka. Jak troszczyć się o malucha, by zadbać o jego dobre samopoczucie i zdrowie?

  • Mama wie, kiedy dziecko jest niezadowolone, wie także, kiedy jest szczęśliwe, bo swoją radość maluch wyraża całym sobą.

  • Dla prawidłowego rozwoju organizmu, w tym pracy układu pokarmowego, niezbędna jest odpowiednia dieta. Mama powinna zadbać o kluczowe składniki w menu maluszka.

  • W pierwszych latach życia dziecka brzuszek dojrzewa bardzo intensywnie, dlatego w tym czasie wymaga szczególnej troski.

Mama rozumie najlepiej

Po kilku miesiącach wzajemnego poznawania się z dzieckiem kobieta jak nikt inny rozpoznaje, czy maluch grymasi z głodu, z powodu zmęczenia lub czy potrzebuje przewinięcia. Dzięki instynktowi macierzyńskiemu mama doskonale zna upodobania swojego dziecka – rozpoznaje, kiedy maluch ma dobry humor, a kiedy potrzebuje przytulenia. Z każdym miesiącem kobiecie łatwiej również ocenić ile pokarmu potrzebuje mały brzuszek i kiedy jest odpowiednia pora na karmienie. Oprócz spełniania najważniejszych potrzeb rozwojowych, należy zadbać o te związane z jego poczuciem bezpieczeństwa – poprzez okazywanie mu troski, ciepła i życzliwości. Mama powinna także zacząć przyzwyczajać niemowlę do stałych pór snu. Aby maluszkowi smacznie się spało, należy regularnie wietrzyć pokój, w którym śpi, i zmieniać jego pościel. Naturalne i przepuszczające powietrze śpioszki zapewnią mu dodatkowy komfort.

Z miłości do małego brzuszka

Oprócz okazywanej miłości, mama nieustannie powinna troszczyć się o intensywnie dojrzewający organizm dziecka. Najlepszym pokarmem dla niemowlęcia jest mleko mamy, które dzięki swojemu wyjątkowemu składowi dostarcza mu niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach. Jeśli jednak kobieta z uzasadnionych powodów nie może karmić swoim pokarmem, powinna wraz w lekarzem wybrać mleko modyfikowane, które spełni szczególne potrzeby żywieniowe rozwijającego się organizmu jej dziecka. Bebiko 2 NutriFlor+ zostało stworzone specjalnie z myślą o niemowlętach po 6. miesiącu życia. Mamy ufają i chętnie podają to mleko maluszkom, ponieważ według ich opinii zawiera składniki ważne dla rozwoju, a jego skład jest dopasowany do potrzeb delikatnego i wciąż kształtującego się organizmu malucha. Pozytywne opinie mam na temat produktu sprawiły, że marka może się pochwalić największym zaufaniem wśród polskich mam. Tak, Najwięcej Mam ufa właśnie nam!1

Wsparcie maluszka to podstawa

Mama (i pozostali członkowie rodziny) może już od pierwszych miesięcy życia wspierać rozwój poznawczy i intelektualny maluszka. Im dziecko będzie starsze, tym więcej będzie okazji do różnego rodzaju zabaw kształtujących jego inteligencję i zachowanie. Oprócz wspólnie spędzanego czasu, należy zadbać o emocjonalną więź – dziecko będzie szczęśliwe, jeśli ktoś z najbliższych będzie go wspierał i towarzyszył mu w poznawaniu świata. Maluszek zdobywa swoje doświadczenia i uczy się nowych rzeczy obserwując i naśladując starszych członków rodziny. W czasie tych intensywnych zmian w życiu dziecka mama powinna zadbać o jego powtarzający się plan dnia, czyli stałe pory: karmienia, zabawy czy snu. Niezbędne są także czułe objęcia i sposób zwracania się do malucha. Bliskość miedzy mamą, a dzieckiem jest bowiem dla niego najlepszym wsparciem!

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt. Mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

 

1 Hasło oparte na opinii wyrażonej przez 84% z grupy 845 mam, które testowały mleko modyfikowane Bebiko 2 NutriFlor+ w ramach projektu realizowanego na platformie trnd.pl w dniach 20.11-12.12.2017. Karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem żywienia niemowląt.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Naturalny, łagodny i hipoalergiczny balsam do oczyszczania twarzy - zmywa tusz, szminkę i eyeliner!
Cena:
74,90 zł
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak likwidować stonkę ziemniaczaną?…
http://chemirol.com.pl/pl_PL/product/surfer-50-sg dla zainteresowanych ogrodnictwem albo rolnictwem ta strona będzie jak zbawienie....
Przygotowania do ciąży
Ja już w czasie planowania ciąży zaczęłam brać kwas foliowy (w 100% w aktywnej...
Darmowa szkola policealna dla doros…
Uczysz się NIBY „za darmo”, a Twoja szkoła właśnie wprowadziła dodatkowe opłaty za...
krem na rozstępy - skuteczny i natu…
> GochaGo napisał/a:> Wczoraj po kąpieli zauważyłam, że porobiły mi się jakieś brzydkie bliznowate...