Leczenie zębów mlecznych u dzieci – kolorowe wypełnienie | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Leczenie zębów mlecznych u dzieci – kolorowe wypełnienie

22 lipca 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Próchnica nie ma skrupułów – atakuje zęby stałe i mleczaki u najmłodszych dzieci. Szybka diagnostyka jest kluczowa w leczeniu choroby. Poznaj metodę, dzięki której twoje dziecko samo poprosi cię o wizytę u stomatologa!

Próchnica u dzieci

Według raportu przygotowanego na podstawie badania „Chroń dziecięce uśmiechy”, próchnica jest diagnozowana u 76% dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Każde dziecko ma zepsute średnio trzy zęby, a 13% z nich w ogóle nie chodzi do stomatologa. To zatrważające dane, biorąc pod uwagę fakt, że nieleczona próchnica może prowadzić do zaburzenia rozwoju dzieci. Zniszczone mleczaki mogą być przyczyną poważnych problemów z rozwojem stałego uzębienia, powstawania wad wymowy, problemów z prawidłowym rozwojem twarzoczaszki, a także problemów trawiennych i zaburzeń wzrostu.

Pedodoncja – stomatologia w trosce o zdrowe zęby małych pacjentów

Regularne kontrolowanie stanu uzębienia dzieci jest niezwykle ważne. Szybka diagnostyka pierwszych objawów próchnicy pozwoli na rozpoczęcie leczenia i skuteczne zahamowanie rozwoju choroby. Wybierając najlepszego specjalistę dla twojego dziecka, postaw na dobrego lekarza pedodontę wyspecjalizowanego w leczeniu zębów mlecznych. Stomatolog dziecięcy ma szeroką wiedzę na temat specyficznej budowy zębów maluchów i zaproponuje atrakcyjną formę leczenia dla małego szkraba. W tym zakresie zachęcamy do skorzystania z usług gabinetu Ewy Pawlak zlokalizowanego w miejscowości Nieporęt na obrzeżach Warszawy.

Kolorowe plomby dla najmłodszych

Klinika w Nieporęcie proponuje usługi stomatologiczne dopasowane do potrzeb małych pacjentów, które przekonają do dentysty nawet bardzo lękliwe dzieci. Który maluch nie chciałby mieć niebieskich, żółtych bądź czerwonych ząbków dodatkowo uzupełnionych o błyszczący brokat? Wizyta u dentysty, który pozwoli dziecku samodzielnie wybrać, jaki kolor zagości w jego buzi może być prawdziwą frajdą.

Kolorowe plomby są dedykowanym rozwiązaniem dla zębów mlecznych, które zostały zaatakowane przez próchnicę. To trwałe wypełnienia światłoutrwaldzalne, z których stopniowo uwalania się związek fluoru. Jego zadaniem jest wzmocnić strukturę niedojrzałych zębów i zapobiec powstawaniu próchnicy w przyszłości. Cały proces założenia plomby przebiega podobnie jak w przypadku osób dorosłych. Po usunięciu ubytku próchnicowego w chorym zębie lekarz stomatolog założy podkład, który odizoluje plombę od zdrowej miazgi zębowej. Następnie przystąpi do właściwej czynności, czyli uzupełnienia ubytku kolorowym wypełnieniem – każda warstwa zostanie osobno oświetlona, a finalna plomba dokładnie dopasowana do zgryzu dziecka. Przed rozpoczęciem zabiegu dentysta zaaplikuje odpowiednią dawkę znieczulenia, dzięki czemu całe leczenie będzie w pełni bezbolesne.

Dobry dentysta Białołęka

Szukasz dentysty, który zadba o zdrowie twoich dzieci? Skorzystaj z usług gabinetu stomatologicznego Ewy Pawlak. Klinika jest położona w Nieporęcie w okolicy warszawskiej dzielnicy Białołęka. Wśród proponowanych zabiegów znajdziesz profesjonalne usługi z dziedziny pedodoncji, a także ortodoncji, profilaktyki i stomatologii zachowawczej. Ewa Pawlak, dentysta ortodonta, jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, który z należytą dbałością zatroszczy się o stan uzębienia malucha. Konsultacja u stomatologa pomoże zdiagnozować problemy z ząbkowaniem, choroby błony śluzowej, pierwsze objawy próchnicy i pozwoli na ustalenie planu leczenia.

Wybór dentysty może być kluczowym czynnikiem, który przesądzi o nastawieniu dziecka do zabiegów stomatologicznych. Dobry stomatolog dziecięcy jest nie tylko profesjonalny, ale także cechuje się odpowiednim podejściem do małych pacjentów. Cierpliwie wysłucha, nagrodzi za trudy i wybierze odpowiednie metody leczenia. W końcu nie każdy przedszkolak sam może zdecydować o kolorze swoich zębów, prawda?

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz